اخبار عمومی

طرح پاداش‌دهی تلگرام از طریق تون کوین شروع شد؛ چه کانال‌هایی واجد شرایط می‌شوند؟

شبکه اجتماعی تلگرام از ۱ آوریل (۱۳ فروردین) نیمی از درآمد حاصل از تبلیغات خود را با صاحبان کانال‌های عمومی در سراسر جهان به اشتراک می‌گذارد.

به گزارش میهن بلاکچین، در تاریخ ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) تلگرام یک سیستم پاداش‌دهی جدید معرفی کرد که به صاحبان کانال‌های پرطرفدار با تعداد مشترکین بالا اجازه می‌دهد تا ۵۰٪ از درآمد حاصل از تبلیغات نمایش داده‌شده در کانال‌های خود را از طریق تون کوین (TON) دریافت کنند.

با این حال کانال‌های تلگرامی برای واجد شرایط بودن، باید حداقل ۱٬۰۰۰ عضو داشته باشند. پاول دوروف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار و مدیرعامل تلگرام، برای اولین بار در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۲) از این طرح رونمایی کرده بود. بعد از انتشار این خبر قیمت تون کوین بیش از ۱۰۰٪ رشد کرد و از ۲.۵۱ دلار به ۵.۳۰ دلار رسید.

رشد تون کوین بعد از انتشار اخبار مربوط به طرح پاداش‌دهی تلگرام
رشد تون کوین بعد از انتشار اخبار مربوط به طرح پاداش‌دهی تلگرام

علاوه بر ۱٬۰۰۰ عضو، کانال‌های تلگرامی‌ باید ماهانه بیش از ۱ تریلیون بازدید داشته باشند. در این صورت صاحبان آن‌ها می‌توانند بدون هیچ‌گونه کارمزدی، سهم خود را از محل تبلیغات برداشت کنند. داده‌های موجود در وب سایت استتیستا (Statista) نشان می‌دهد که بعد از واتس‌اپ و اسنپ‌چت، تلگرام از نظر تعداد دانلودهای ماهانه سومین شبکه اجتماعی بزرگ جهان محسوب می‌شود.

علاوه بر این تلگرام قصد دارد از تون کوین به عنوان یکی از روش‌های پرداخت برای خرید تبلیغات خود استفاده کند. با این حال تبلیغات تلگرام را فقط در کانال‌ها و با توجه به نوع محتوایی که آن‌ها به اشتراک می‌گذارد، نمایش داده می‌شوند.

پیش از راه‌اندازی این طرح، صاحبان کانال‌های تلگرام درآمد خود را از طریق فروش پست‌های تبلیغاتی، دریافت هزینه برای عضویت در کانال‌های خصوصی و فروش محصولات و … به دست می‌آوردند. جاستین هیون (Justin Hyun)، مدیر سرمایه‌گذاری بنیاد Ton، اعلام کرده است:

برنامه‌های غیرمتمرکز کوچک تلگرامی می‌توانند «اسب تروجان» برای پذیرش انبوه بلاک چین باشند. دلیل آن هم این است که تمام این برنامه‌ها کاربران بسیار زیادی را به خود جذب می‌کنند و ما حتی مجبور نیستیم آن‌ها را دپ بنامیم. این استدلال ما برای جذب کاربران بیشتر بدون نیاز به آموزش آن‌ها است. این‌ها فقط مینی‌اپ‌های تلگرامی هستند که کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند.

هیون در تلاش تا سال ۲۰۲۸ با استفاده از چنین دپ‌هایی که در آن کاربران لزوماً از تعامل با فناوری بلاک چین آگاه نیستند، ۵۰۰ میلیون کاربر جدید را به این بخش جذب کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا