اخبار خارجی

تلگرام اشتراک پریمیوم ارائه می‌دهد؛ خرید با تون کوین ممکن است؟

پاول دوروف رسما اعلام کرد سرویس اشتراک پریمیوم تلگرام راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از thewestnews، پیام‌رسان تلگرام در حال راه‌اندازی بسته اشتراک خود به نام تلگرام پریمیوم (Telegram Premium) است. هفته‌ها است که شایعاتی در این مورد وجود داشته است چرا که تلگرام نسخه بتا این اشتراک را برای iOS آزمایش کرده است. اما اخیرا، پاول دوروف (Pavel Durov)، مدیرعامل و خالق تلگرام، گزارش‌ها را تایید کرد و درباره این سرویس مطالبی را در کانال تلگرام خود به اشتراک گذاشت. در پست تلگرام دوروف آمده است:

اگر بخواهیم برخی امکانات جدید مانند افزایش حجم آپلود را به طور رایگان در اختیار همه کاربران قرار دهیم هزینه‌های سرور و ترافیک تا حدی افزایش می‌یابد که امکان ادامه کار برایمان باقی نمی‌ماند. پس از کمی فکر کردن به این نتیجه رسیدیم که تنها راه برای پاسخ دادن به برخی نیاز خاص در کنار رایگان نگه‌داشتن ویژگی‌های موجود، این است که پاسخ به آن نیازهای خاص را به گزینه‌ای پولی تبدیل کنیم.

دوروف تاکید می‌کند که هیچ یک از ویژگی‌هایی که تا به امروز رایگان بوده‌اند پشت دیوار پرداخت نمی‌روند و تنها برخی ویژگی‌های جدید که ارائه آن‌ها هزینه‌بر است و برای همه کاربران ضرورت ندارند، مبتنی بر اشتراک می‌شوند. او همچنین اضافه کرد در آینده تعامل بین کاربران پریمیوم و رایگان نیز بهبود خواهد یافت؛ برای مثال کاربران عادی خواهند توانست فایل‌های بزرگی را که کاربران پریمیوم به اشتراک گذاشته‌اند مرور کنند.

اعلام رسمی دوروف، جزییات زیادی را درباره مزایای اشتراک پریمیوم فاش نمی‌کند اما اطلاعات جمع‌آوری شده از نسخه بتا آن، حاکی از آن است که این مزایا، امکان به اشتراک‌گذاری فایل‌های بسیار بزرگ، امکان تبدیل صوت به متن، آواتارهای متحرک، امکانات مدیریت چت ویژه، افزایش سرعت اپلیکیشن و استیکرها و ری‌اکشن‌های مختص پریمیوم را شامل می‌شود و حدودا ۴.۹۹ دلار در ماه هزینه خواهد داشت. تا این لحظه در مورد اینکه آیا امکان پرداخت این مبلغ با Toncoin وجود خواهد داشت مطلبی منتشر نشده است. اما هوادارن رمزارز TON خرید اشتراک «تلگرام پریمیموم» را یکی از موارد استفاده TON اعلام کرده‌اند که البته این ادعا در حال حاضر موثق نیست.

تلگرام پیش از این روش‌های تامین مالی متعددی را امتحان کرده است. برخی از آن‌ها مانند پیام‌های اسپانسردار در پلتفرم تبلیغاتی برنامه ادغام شدند. و برخی دیگر مانند پلتفرم بلاکچین آن با رمزارز TON، با مخالفت شدید کمیسیون SEC در ایالات متحده مواجه شدند. باید دید که آیا سرویس اشتراک پریمیوم می‌تواند اهداف مالی تلگرام را برآورده کند یا خیر.

  • آیا تلگرام پولی می‌شود؟

خیر، دوروف تاکید می‌کند که هیچ یک از ویژگی‌هایی که تا به امروز رایگان بوده‌اند پشت دیوار پرداخت نمی‌روند و تنها برخی ویژگی‌های جدید که ارائه آن‌ها هزینه‌بر است و برای همه کاربران ضرورت ندارند، مبتنی بر اشتراک می‌شوند.

  • تلگراف پریمیوم چه امکاناتی خواهد داشت؟

اعلام رسمی دوروف، جزییات زیادی را درباره مزایای اشتراک پریمیوم فاش نمی‌کند اما اطلاعات جمع‌آوری شده از نسخه بتا آن، حاکی از آن است که این مزایا عبارتند از:

  • امکان به اشتراک‌گذاری فایل‌های بسیار بزرگ
  • امکان تبدیل صوت به متن
  • آواتارهای متحرک
  • امکانات مدیریت چت ویژه
  • افزایش سرعت اپلیکیشن
  • استیکرها و ری‌اکشن‌های مختص پریمیوم
منبع
thewestnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا