تان (TON) چیست؟ شبکه‌ی غیر متمرکز تلگرام (TON) و ارز رمزنگاری شده‌ی آن (ویدئو)

تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی با معرفی شبکه‌ی غیر متمرکز خودش به نام شبکه Ton، ورود خود را به دنیای ارزهای رمزنگاری شده و بلاک چین اعلام کرد. شبکه تان (Ton) قابلیت‌های متعددی دارد که در این ویدیو به تشریح آن‌ها پرداخته شده است. البته بنا به دلایل متعدد قانونی، انتشار نسخه آزمایشی این شبکه به تعویق افتاد و از سال به انتهای سال ۲۰۱۹ انتقال یافت. ناگفته نماند که بنا به گفته مدیران تلگرام، نسخه اصلی شبکه Ton امسال یعنی ۲۰۲۰ منتشر می‌شود.

 

در این ویدئو عنوان شده که شبکه Ton قادر است تا میلیون‌ها کاربر خود را به صورت همتا به همتا به یکدیگر متصل کند و در این راستا، این اولین پیام‌رسان خواهد بود که زیرساخت خود را به این شکل ارتقا می‌دهد.

تلگرام تا سال ۲۰۱۸ دارای ۱۸۰ میلیون کاربر بود و روزانه ۵۰۰ هزار نفر به آن ملحق می‌شدند. در آن زمان، روزانه بالغ بر ۷۰ میلیارد پیام در شبکه توزیع شده تلگرام ارسال می‌شد.

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، شبکه Ton می‌بایست در سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شد که اگر این اتفاق می‌افتاد، تبدیل به یک پلتفرم پرسرعت، مقیاس‌پذیر و کاربرپسند با استفاده از بلاک چین و ارز رمزنگاری شده می‌شد و شبکه Ton کاربردی‌ترین کریپتوکارنسی می‌شد.

شبکه Ton چیست؟

شبکه Ton با استفاده از بلاک چین چندگانه خود قادر است میلیون‌ها تراکنش در ثانیه را به طور ایمن انجام دهد. زمانی‌ که یک بلاک چین شبکه Ton بیش از حد بزرگ شود، برای افزایش ظرفیت خود، به‌صورت خودکار به دو بخش تقسیم می‌شود. تمامی بلاک چین‌های شبکه Ton قادرند به سرعت اطلاعات را با استفاده از یک سیستم مسیریابی هوشمند انتقال دهند.

شبکه Ton برای انتقال وجوه در کسری از ثانیه، از کانال‌های پرداخت مستقیم استفاده می‌کند و برخلاف بلاک چین‌های قدیمی، گره‌های پردازش شبکه Ton با حداکثر بهره‌وریِ خود کار می‌کنند. هر بلوک در بلاک چین می‌تواند کارکرد مستقلی داشته باشد و این موضوع، ساختار شبکه را بسیار انعطاف‌پذیر می‌کند.

شبکه Ton به‌راحتی می‌تواند میلیون‌ها کاربر و هزاران برنامه غیرمتمرکز را به هم مرتبط کند. البته باید بگوییم با این‌که شبکه Ton سیستم بسیار پیشرفته‌ای است و انجام بسیاری از کارها را برای کاربران ساده می‌کند، اما متأسفانه این شبکه به دلایل امنیتی و قانونی قادر به رونمایی نشد.

اما در انتهای سال ۲۰۱۹ نسخه دمو یا بتای شبکه Ton ایجاد شد و حتی کاربران دارای کیف پول‌های Ton شدند. در آینده باید دید که در نسخه اصلی شبکه Ton چه تغییر و تحولاتی را شاهد خواهیم بود. برای آموزش نحوه دریافت توکن آزمایشی گرام به اینجا مراجعه کنید.

به روز رسانی ۷ بهمن ۱۳۹۸

این ویدئو و توضیحات ذکر شده در مقاله؛ مربوط به ویدئو تبلیغاتی است که تیم تلگرام در سال ۲۰۱۸ منتشر کرده است و تا کنون عرضه نسخه اصلی به دلایل مسائل قانونی به تعویق افتاده است. بنابراین این مطلب توصیه ای بر سرمایه گذاری نخواهد بود و برای این مهم کسب اطلاعات بیشتر به عهده کاربر خواهد بود.

 


54321
امتیاز 5 از 2 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر