رمزارز در ایران

هشدار انجمن بلاکچین: احتمال مسدودی دارایی کاربران ایرانی در کیف پول تلگرام

انجمن بلاکچین در جدیدترین هشدار خود از کاربران ایرانی خواسته است مراقب کیف پول تلگرام (Wallet) باشند؛ چرا که خطر شناسایی و بلوکه شدن دارایی‌های دیجیتال ایرانیان در این پلتفرم وجود دارد.

این انجمن در گزارش مذکور ابتدا روی این نکته تاکید کرده که احتمال شناسایی دارایی‌های ایرانیان از طریق آدرس‌های کیف پول‌ها، ارتباط بین آدرس کیف پول‌ها، آی‌پی و اظهار شخص کاربر و در نهایت مسدود شدن دارایی‌ها در پلتفرم‌های خارجی وجود دارد.

داده‌های انجمن بلاکچین نشان می‌دهد تلگرام‌ و والت‌ مخصوص آن فورا نسبت به بلوکه کردن دارایی ایرانیان اقدام می‌کنند. در نتیجه، با توجه به اینکه تلگرام در بین کاربران ایرانی محبوبیت زیادی دارد، این انجمن طی هشداری گوشزد کرده که والت تلگرام برای ایرانیان امن نیست و تاکنون گزارش‌هایی مبنی‌بر بلوکه شدن دارایی‌های برخی از آن‌ها دریافت شده است.

هشدار انجمن‌ بلاکچین‌ ایران
هشدار انجمن‌ بلاکچین‌ ایران

اسناد و مدارک موجود نشان می‌دهد نام کاربری مخصوص والت تلگرام متعلق به خود این شبکه اجتماعی است و بلوکه شدن دارایی‌ها هم تنها به تون کوین (TON) محدود نمی‌شود.

مسدود شدن دارایی ایرانیان در والت تلگرام
اسناد جمع‌آوری‌شده توسط انجمن بلاکچین که نشان می‌دهد ولت تلگرام دارایی‌های ایرانیان را مسدود می‌کند.

علاوه بر این، انجمن بلاکچین از کاربران ایرانی خواسته است هرگز دارایی‌های خود را مستقیما از کسب‌وکارهای ایرانی به کسب‌وکارهای خارجی انتقال دهند؛ با ریسک پلتفرم‌های خارجی آشنا شوند و اقدامات امنیتی مورد نیاز برای شناسایی نشدن دارایی‌های دیجیتال خود را هر چه سریع‌تر انجام دهند.

منبع
میهن بلاکچین

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا