اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

سیستم عامل بلاکچین تلگرام به زودی در گوگل پلی و اپ استور اپل عرضه می شود

سیستم عامل شبکه متن باز تلگرام (TON) در آینده نزدیک در فروشگاه های معروف نرم افزار در دسترس قرار خواهد گرفت.

فروشگاه گوگل پلی (Google Play) و اپ استور اپل (AppStore) به زودی شاهد سیستم عامل TON خواهند بود. این سیستم عامل یک زیرساخت متن باز end-to-end (ارتباط بین دو برنامه کاربردی که اصطلاحا به آن ارتباط انتها به‌ انتها می‌گویند) است که به توسعه دهندگان و کاربران امکان می‌دهد تا با بلاک چین TON کار کنند.

یکی از منابع نزدیک به تلگرام به آژانس خبری روسی RBC در تاریخ ۲۹ آوریل گفت سیستم عامل TON به زودی در گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی برای کاربران معمولی در دسترس قرار گرفت. سیستم عامل TON جایگزینی برای سیستم عامل های کنونی نخواهد بود بلکه به عنوان یک افزونه برای دستگاه ها عمل خواهد کرد و باعث می‌شود که این دستگاه ها از برنامه های بلاک چین پشتیبانی کنند.

برنامه های بزرگ برای آینده

این منبع گفت با وجود سیستم عامل TON، کاربران می‌توانند برنامه هایی ایجاد کنند که به طور خودکار مطابق و تحت پشتیبانی پلتفرم بلاک چین TON است. انتظار می‌رود که در آینده شاهد پشتیبانی این سیستم عامل از برنامه هایی با عملکردهای بسیار زیاد نظیر تراکنش انواع مختلف دارایی ها و ارزهای دیجیتال باشیم. در این خصوص بیان شده است:

هنگامی که صحبت از امور مالی یا رای گیری می‌شود، غیرمتمرکزسازی می‌تواند تعداد بسیار زیادی از مشکلات مرتبط با فساد، ناکارآمدی مدیریت و عدم حضور شهروندان را حل کند.

گوگل و اپل تاکنون به این خبر پاسخی نداده اند.

پیشرفت همراه با کشمکش با کمیسیون SEC

توسعه دهندگان بلاک چین TON به کوین تلگراف گفته اند که علیرغم کشمکش های قانونی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هم چنان عرضه TON را مدنظر دارند. تلگرام به دنبال تجدید نظر حکم دادگاه فدرال آمریکا در خصوص کمیسیون SEC مبنی بر توقف توزیع توکن های گرام (Gram) است.

فدور اسکوراتوف (Fedor Skuratov) سخنگوی بنیاد جامعه TON به کوین تلگراف گفت:

جامعه آماده این شرایط بود. ما چندین گزینه پیش رو داریم که عرضه TON توسط TCF (بنیاد جامعه TON) یکی از گزینه ها است. هیچکسی نمی‌تواند مانع از عرضه TON توسط سایر نهادها، اشخاص یا جامعه های دیگر شود، زیرا TON راهکاری متن باز و غیرمتمرکز است. هم اکنون دو شبکه آزمایشی جداگانه وجود دارد و داخل جامعه نیز حداقل یک گروه در حال برنامه ریزی عرضه TON است.

در این بین، پس از سال ها تلاش بی نتیجه برای مسدودسازی تلگرام در روسیه، اکنون دولت این کشور در حال بررسی حذف این ممنوعیت است زیرا پاول دوروف (Pavel Durov) خالق این برنامه موافقت کرده است تا برای از بین بردن ویروس کرونا با مسئولان همکاری کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا