اخبار آلتکوین

صدور استیبل کوین USTC در شبکه ترا کلاسیک متوقف شد

جامعه حاکمیتی پروژه ترا کلاسیک به توقف صدور (مینت کردن) استیبل کوین Terra Classic USD رای مثبت داد. بدین ترتیب، استیبل کوین الگوریتمی USTC که پیش از این با نام UST شناخته می‌شد و در فروپاشی اکوسیستم ترا نقش کلیدی داشت دیگر در این شبکه بلاکچینی صادر نخواهد شد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از د بلاک، سال گذشته، پروژه بلاکچینی ترا با راه‌اندازی استیبل کوین الگوریتمی UST، امکان تبدیل آزادانه این استیبل کوین به توکن لونا و بالعکس را فراهم کرد. با این حال، خیلی زود این مکانیسم شکست خورد، زیرا هنگامی که UST در ماه می ۲۰۲۲ دی پگ شد، چندین تریلیون‌ توکن LUNA ضرب شد و قیمت UST به زیر یک سنت رسید. اتفاقی که در نهایت به فروپاشی اکوسیستم ترا و بوجود آمدن دو شبکه ترا و تراکلاسیک منجر شد.

بخوانید: صفر تا صد سقوط ترا؛ چرا قیمت لونا سقوط کرد؟

حالا پس از گذشت بیش از یک سال از آن اتفاق، پروپوزالی برای توقف مکانیسم تبدیل توکن لونا به USTC با هدف محافظت از جامعه کاربری و سرمایه‌گذارانی که به خاطر به دست آوردن پگ دلاری، در حال سوزاندن این استیبل کوین هستند، با ۵۹٪ آرا تصویب شده است.

جامعه ترا کلاسیک امیدوار است بتواند با سوزاندن تریلیون‌ها USTC که در طول فروپاشی اکوسیستم ترا در این شبکه صادر شده است، این استیبل کوین بتواند دوباره پگ ۱ دلاری خود را به دست آورد. بر اساس داده‌های LUNC Metrics، تاکنون تنها ۷۵ میلیارد واحد لونای کلاسیک معادل ۱٪ از عرضه ۶ تریلیون واحدی آن سوزانده شده است. در حال حاضر، هر واحد USTC با قیمت ۰.۰۱۲ دلار معامله می‌شود.

به دنبال فروپاشی اکوسیستم ترا، دو کوان (Do Kwon)، یکی از بنیانگذاران شرکت ترا فورم لبز فورک جدیدی از بلاکچین ترا را با نام «ترا ۲.۰» راه‌اندازی کرد. با این حال، برخی در جامعه ترا تصمیم گرفتند همچنان در بلاکچین اصلی که اکنون «ترا کلاسیک» نامیده می‌شود فعالیت کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا