اخبار عمومی

🔴 فوری: دو کوان در مونته نگرو دستگیر شد

فیلیپ آزیچ (Filip Adzic)، وزیر کشور مونته نگرو اعلام کرد دو کوان، بنیانگذار فراری پروژه ترا در این کشور دستگیر شده است. کوان ماه پیش توسط کمیسیون بورس آمریکا به کلاهبرداری متهم شده و وزارت دادگستری این کشور نیز تحقیقات خود را در رابطه با فروپاشی اکوسیستم ترا آغاز کرده بود.

به گزارش واچر گورو و طبق گفته آزیچ، کوان در حالی که مدارک جعلی در اختیار داشته در فروردگاهی در شهر پودگوریتسا مونته نگرو دستگیر شده است. ظاهرا پلیس مونته نگرو کوان را پس از ظن به هویت وی، بازداشت کرده است.

آزیچ پس از بازداشت کوان در توییتر اعلام کرد پلیس مونته نگرو فردی که تصور می‌شود یک فراری از کشور کره جنوبی بوده و مسئول ضرر ۴۰ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران است را دستگیر کرده است. مقامات مونته نگرو در حال حاضر منتظر تایید هویت فرد دستگیر شده هستند.

چندین کشور از جمله کره جنوبی، آمریکا و سنگاپور تحقیقات خود را در رابطه با فروپاشی پروژه ترا آغاز کرده و به دنبال دستگیری کوان بودند. علاوه بر این، پلیس اینترپل نیز چند ماه پیش برای بنیانگذار فراری پروژه ترا اعلان قرمز صادر کرد.

در واکنش به خبر دستگیری کوان، قیمت توکن‌های اکوسیستم ترا کاهش یافت و لونا کلاسیک (LUNC) و لونا جدید (LUNA)، به ترتیب ٪۳.۷ و ۸٪ سقوط کردند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا