اخبار خارجی

عملکرد سهام تسلا همانند قیمت بیت کوین سال ۲۰۱۷ است

بیت کوین در ماه دسامبر ۲۰۱۷ به رکورد قیمت ۲۰،۰۰۰ دلاری خود دست یافت و سپس با اصلاح قیمت مواجه شد. اما اکنون به نظر می‌رسد سهام دیگری در حال پیمودن مسیر حرکت بیت کوین در سطح مشابهی است.

اطلاعات جمع آوری شده توسط مایک نوگراتز در تاریخ ۳ فوریه نشان می‌دهد که سهام این شرکت خودروسازی در حال حاضر مشابه با بیت کوین در سال ۲۰۱۷ است.

رکورد شکنی سهام تسلا

با مقایسه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و قیمت سهام تسلا در سال ۲۰۱۹، یک رابطه بین این دو دارایی مشخص می‌شود. مدت زمانی که طول کشید تا قیمت بیت کوین از ۱۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار برسد تقریبا برابر با مدتی است که سهام تسلا به قیمت کنونی خود یعنی ۷۸۰ دلار برسد.

نوگراتز نیز تعجب خود از این موضوع را بیان کرد و گفتنی است که توجهات هم چنان به افزایش قیمت سریع تسلا در سال جاری معطوف است.

طبق گزارش کوین تلگراف، شرکت تسلا توانسته است طی موج غیرمنتظره ای از اشتیاق به این شرکت، با ۴۰ درصد افزایش قیمت، از رشد ۳۵ درصدی قیمت بیت کوین در ماه ژانویه پیشی بگیرد.

خرید در اوج قیمت

با این وجود، بعضی از صاحب نظران هشدار داده اند که دوران خوب سهام تسلا رو به پایان است.

اسکات ملکر (Scott Melker) تحلیلگر بازار کوین تلگراف گفته است که خرید این سهام با قیمت کنونی یادآور خرید بیت کوین در اوج قیمت این ارز دیجیتال است.

وی در پاسخ به توییت نوگراتز نوشت:

مشاهده این موضوع بر روی نمودار باورنکردنی است.

تسلا با قیمت کنونی خود مشابه با بیت کوین در زمان اوج قیمت خود در سال ۲۰۱۷ است.

قیمت بیت کوین پس از ماه دسامبر ۲۰۱۷ و در هفته های ابتدایی سال ۲۰۱۸ به سرعت به ۹۰۰۰ دلار کاهش یافت. این کاهش قیمت تا ۳۱۰۰ دلار در پایان سال ادامه یافت.

از آن زمان تاکنون، افزایش قیمت بیت کوین آرام و سنجیده بوده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا