اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

وبسایت تتر مورد حمله دیداس قرار گرفت

وبسایت تتر مورد حمله قرار گرفته است. طی این حمله که از نوع حمله DDoS بوده است، درخواست دسترسی به این وبسایت ۴۰۰,۰۰۰٪ افزایش یافته است. این در حالی است که ارزش کل بازار تتر از تاریخ ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت) تاکنون حدود ۱۹٪ کاهش یافته است و این استیبل کوین در ۵ روز اخیر به صورت میانگین روزانه ۱ میلیارد دلار از مارکت کپ خود را از دست داده است.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کریپتواسلیت، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری تتر تایید کرده است که در حال حاضر وبسایت Tether.io تحت حمله DDoS قرار گرفته است. اوایل روز شنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) تعداد درخواست‌ها برای دسترسی به این وبسایت در هر ۵ دقیقه از ۲۰۰۰ به ۸,۰۰۰,۰۰۰ درخواست رسیده است. نمودار زیر گویای افزایش درخواست برای دسترسی به وبسایت تتر است.

آردوینو تایید کرده است که در حال حاضر شدت این حمله کاهش یافته است، اما وبسایت تتر هم‌چنان در حالت «تحت حمله» قرار دارد تا خطرات بیشتر کاهش یابد و از آن جلوگیری شود. طبق گفته آردوینو، اقدامات امنیتی بر قابلیت بازخرید تاثیرگذار نخواهد بود.

افزایش درخواست به وبسایت تتر
نمودار افزایش درخواست دسترسی به وبسایت تتر منبع: توییتر

وبسایت تتر در حالت «تحت حمله»

حالت «تحت حمله» ویژگی سرویس مدیریت DNS کلودفلیر (Cloudflare) است که از وبسایت مذکور در مقابل حملات DDoS محافظت می‌کند. این ویژگی کاربران را مجبور می‌کند تا برای دسترسی به وبسایت مدنظر خود، یک مرحله اضافی را طی کنند. این ویژگی برای کاربران واقعی که در صدد مشاهده وبسایت از طریق مرورگرهای استاندارد هستند چند ثانیه تاخیر را به همراه دارد، در حالی که مرورگر چالش جاوااسکریپت را پشت‌سر می‌گذارد.

اگر مرورگر نتواند چالش مذکور را انجام دهد، کاربر ملزم به طی کردن مرحله Captcha می‌شود تا بتواند به وبسایت مدنظر خود دسترسی پیدا کند. حملات DDoS اغلب اوقات بدین صورت انجام می‌شوند که سرورهای ریموت خارج از مرورگر به وبسایت درخواست دسترسی ارسال می‌کنند و این حالت باعث می‌شود که مهاجمان نتوانند به حمله خود ادامه دهند.

این روش‌ حمله نمی‌تواند چالش درخواست دسترسی به وبسایت را پشت‌سر بگذارد و در نتیجه قبل از آنکه درخواست به سرور برسد، کنار گذاشته می‌شود. در این خصوص، کلودفلیر تمام تقاضاهای اضافی را مدیریت می‌کند و باعث می‌شود که وبسایت به طور معمول وظایف خود را انجام دهد. آردوینو به قابلیت سرور وبسایت تتر در خصوص افزایش منابع برای پاسخگویی به افزایش غیرمنتظره درخواست‌ها اشاره کرده است.

کاهش ادامه‌دار ارزش کل بازار تتر

رمزارز USDT مهم‌ترین استیبل کوین بازار رمزارزها محسوب می‌شود و حجم معاملات آن چیزی در حدود ۹ برابر مهم‌ترین رقیبش یعنی USDC است. با این حال این استیبل کوین از تاریخ ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت) به صورت پیوسته در حال از دست دادن مارکت کپ خود است به طوری که در حال حاضر فاصله ارزش بازار تتر و USDC به کمتر از ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.

نمودار ارزش کل بازار تتر منبع: کوین مارکت کپ
نمودار ارزش کل بازار تتر منبع: کوین مارکت کپ

همان‌طور که از نمودار بالا مشخص است مارکت کپ این استیبل کوین در بازه زمانی ۲۱ می تاکنون از ۸۳ میلیارد دلار به ۶۸ میلیارد دلار (معادل ۱۹٪) کاهش پیدا کرده است. این روند از تاریخ ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) شدت گرفته است به طوری که تقریبا می‌توان گفت تتر در هر روز ۱ میلیارد دلار از ارزش کل بازار خود را از دست داده است.

در زمان نگارش این مطلب سلطه تتر بر بازار رمزارزها ( دامیننس) برابر ۸.۵۵٪ است و قیمت تتر در صرافی‌های ایرانی حدودا ۳۲,۳۰۰ تومان است.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا