اخبار آلتکویناخبار عمومی

پاسخ تتر به ادعای وال استریت ژورنال: آماده حسابرسی هستیم

شرکت تتر، صادرکننده استیبل کوین USDT بالاخره به گزارش وال استریت ژورنال و ادعاهای این نشریه مبنی بر ورشکستگی احتمالی این شرکت و عدم وجود پشتوانه کافی پاسخ داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، تتر ادعاهای وال استریت ژورنال را مجموعه‌ای از استنباط‌های بدون مدرک توصیف کرد و خاطرنشان کرد بخشی از پشتوانه این شرکت را اوراق خزانه‌داری آمریکا تشکیل می‌دهند که «امن‌ترین دارایی در سراسر جهان» محسوب می‌شوند.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد میزان بدهی‌های تتر بسیار به میزان دارایی‌های این شرکت نزدیک شده و با افت جزئی در ارزش این دارایی‌ها، این شرکت عملا ورشکسته می‌شود.

تتر در پستی در بلاگ خود در این رابطه اظهار داشت:

این تصور که اوراق سه ماهه خزانه‌داری، دارایی ناامنی است کاملا با این واقعیت که این اوراق در چندین دهه گذشته ایمن‌ترین دارایی جهان بوده مغایرت دارد.

در حالی که شرکت تتر، وال استریت ژورنال را به پوشش مغرضانه خبری متهم می‌کند، مدعی است اختلاف میان بدهی‌ها و دارایی‌های این شرکت، مشابه با سایر شرکت‌های صادرکننده استیبل کوین در بازار است:

حمله به شرکت تتر و ذخایر آن، در حالی که اختلال بدهی و دارایی‌های این شرکت مشابه با سایر استیبل کوین‌های موجود در بازار است، بیانگر دستوری بودن این گزارش برای لطمه زدن به شهرت USDT است.

تتر مدعی است علیرغم اینکه هنوز حسابرسی کاملی از دارایی‌های این شرکت انجام نشده، اطلاعات خود را صادقانه منتشر کرده و شفافیت آنها را حفظ کرده است.

این شرکت در این رابطه گفت:

گزارش‌های تتر صادقانه‌ترین و شفاف‌ترین گزارشات در بازار است. همه می‌داند که ما حسابرسی نداشتیم ولی قصد انجام آن را داریم. هنوز قانون‌گذاران استانداردهای حسابداری بین‌المللی برای حسابرسی دارایی‌های دیجیتال (از جمله استیبل کوین‌ها) صادر نکرده‌اند. همچنین هنوز چارچوبی برای بررسی پشتوانه‌ها وجود ندارد. ما از این پیشرفت‌ها بسیار استقبال می‌کنیم. تا آن زمان، تتر به ارائه با شفافیت کامل ادامه خواهد داد.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا