اخبار آلتکویناخبار عمومی

تاثیرگذاری استیبل کوین‌ها بر اقتصاد آمریکا؛ ۲٪ از اوراق خزانه‌داری آمریکا در اختیار تتر و سیرکل است

در حال حاضر صادرکنندگان استیبل کوین‌ نظیر تتر و سرکل (شرکت مادر USDC) ۸۰ میلیارد دلار اوراق قرضه کوتاه‌مدت خزانه‌داری آمریکا را در اختیار دارند که چیزی حدود ۲٪ از کل این اوراق است. این موضوع گویای نقش و تاثیر روبه‌رشد استیبل کوین و رمزارزها در باقتصاد آمریکا است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Newsachieve، بر اساس مطالعات جی‌پی مورگان تا ماه می سال جاری، تتر، سیرکل و شرکت‌های مشابه با آن‌ها ۲٪ از بازار اوراق خزانه‌داری را در اختیار دارند. اوراق خزانه‌داری در واقع اوراق قرضه‌ای هستند که معادل با پول نقد در ترازنامه‌‌های مالی شرکتی استفاده می‌شوند و دولت موظف به تسویه آن‌ها در سررسید مقرر است. جی‌پی مورگان در ادامه گفته است در صورتی که استیبل کوین‌ها به نوع جدیدی از پرداخت‌های دیجیتالی تبدیل شوند، فرصت رشد چشمگیری برای صادرکنندگان جدید به وجود می‌آید.

افزایش تسلط صادرکنندگان استیبل کوین در بازاری که در گذشته تحت تسلط سرمایه‌گذاران کم ریسک بوده است، یکی از عواملی است که قانونگذاران امور مالی سراسر جهان را به افزایش توجه خود به صنعت کریپتو مجاب کرده است.

استیبل کوین‌ها در واقع رمزارزهایی هستند که به منظور ایجاد پل بین رمزارزها و بازارهای سنتی طراحی شده‌اند و به معامله‌گران امکان می‌دهند تا سریعتر و آسانتر به خرید و فروش رمزارزها بپردازند. پشتوانه استیبل کوین‌ها معمولا بزرگترین و باثبات‌ترین ارزهای سنتی هستند. طبق اطلاعات وبسایت کوین‌گکو، ۳ استیبل کوین برتر از لحاظ ارزش بازار به ترتیب تتر (USDT)، USDC شرکت سرکل و BUSD صرافی بایننس هستند که ارزش بازار مجموع آنها تقریبا معادل با ۱۴۰ میلیارد دلار است. معمولا این فرض وجود دارد که پشتوانه استیبل کوین‌ها همواره ذخایری از دارایی‌های مالی با خاصیت نقدشوندگی بالا است. 

اما این موضوع در ماه می با از بین رفتن پشتوانه دلاری تتر به دلیل فشار فروش و اسلیپیج (Slippage) که پس از فروپاشی استیبل کوین TerraUSD به وجود آمد، مورد شک و شبهه قرار گرفت.

ژانت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته است سقوط TerraUSD اتفاقی بود که به ما نشان داد استیبل کوین‌ها محصولی با رشد سریع هستند و خطرات پیرامون آنها نیز به همان سرعت در حال رشد است. قانونگذاران نگران کیفیت دارایی‌هایی ذخایر و پشتوانه استیبل کوین‌ها هستند.

منبع
newsachieve

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا