اخبار آلتکویناخبار بلاکچینتحلیل اقتصادی

تتر آدرس‌های تورنادوکش را مسدود نکرده است؛ قانون‌گذاران هنوز درخواست نکرده‌اند

تتر در بیانیه اخیر خود اعلام کرد که آدرس‌های تحریم‌شده مرتبط با تورنادوکش را مسدود نکرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Block، شرکت تتر در بیانیه امروز خود گفته است هم‌چنان بر موضع خود در خصوص عدم مسدودسازی آدرس‌های تحریم‌شده تورنادوکش ایستاده است زیرا هیچگونه درخواستی از جانب قانون‌گذاران و مجریان قانون آمریکا دریافت نکرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا (OFAC) که تحت نظر وزارت خزانه‌داری به فعالیت می‌پردازد، در تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) به تحریم سرویس میکسر رمزارز تورنادوکش پرداخته و گفته است که مجرمان از این سرویس به منظور پولشویی بیش از ۷ میلیارد دلار رمزارز استفاده کرده‌اند.

تتر در بیانیه خود گفته است که تاکنون، OFAC از این شرکت درخواست نکرده است تا به مسدودسازی آدرس‌های بازار ثانویه که در فهرست تحریم این نهاد قرار دارد یا آدرس‌هایی که در اختیار افراد و نهادهایی قرار دارد که تحت تحریم OFAC قرار گرفته‌اند بپردازد. بیانیه اخیر تتر به نظر می‌رسد که پاسخی به مقاله نشریه واشنگتن پست باشد که در آن عنوان شده بود شرکت تتر ممکن است تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری در رابطه با تورنادوکش را نقض کرده باشد. تتر در ادامه گفته است علی‌رغم ارتباط روزانه‌ای که با مجریان قانون دارند و هم‌چنین درخواست‌های این نهادها همواره شامل جزییات کامل و دقیق است، اما هیچکدام از قانونگذاران یا مجریان قانون آمریکا تاکنون درخواستی مبنی بر مسدودسازی آدرس‌های مرتبط با تورنادوکش ارائه نداده‌اند.

وزارت خزانه‌داری چندین آدرس کیف پول اتر و استیبل کوین USDC را در فهرست تحریم خود قرار داده است. اگرچه اسم استیبل کوین USDT در این فهرست مشاهده نمی‌شود، اما این استیبل کوین می‌تواند با استفاده از استاندارد ERC-20 به تعامل با آدرس‌های اتریوم بپردازد. برای مثال، یکی از آدرس‌های تورنادوکش چند روز پس از تحریم توسط وزارت خزانه‌داری، پرداخت USDT پردازش کرده است.

شرکت تتر گفته است که با مجریان قانون آمریکا همکاری و ارتباط نزدیکی دارد و در صورتی که درخواست قانونی از مقامات و مسئولان دریافت کند، به مسدودسازی کیف پول‌های خصوصی می‌پردازد. شرکت تتر گفته است:

تتر معمولا از درخواست مقامات و مسئولان آمریکا پیروی می‌کند و تقریبا هر روز با آنها در تماس است. برای مثال، ما در خصوص مسدودسازی آدرس‌های مختلف و هم‌چنین طی دو هفته اخیر پس از اعلام عمومی OFAC درباره تورنادوکش، با مجریان قانون آمریکا همکاری کرده‌ایم. اما تاکنون هیچگونه درخواست مشخصی در رابطه با مسدودسازی آدرس‌های مرتبط با تورنادوکش به دست ما نرسیده است.

تتر اذعان داشته است که مسدودسازی یک طرفه آدرس‌های بازار ثانویه ممکن است اقدامی به شدت بی ‌ملاحظه و مداخله‌جویانه  باشد. این شرکت در ادامه گفته است:

حتی اگر تتر فعالیت‌های مشکوکی در چنین آدرس‌هایی شناسایی کند، باز هم مسدودسازی کامل بدون دستورالعمل معتبر از جانب مجریان قانون و سایر آژانس‌های دولتی ممکن است در بازرسی‌های پیچیده و مستمر مجریان قانون تداخل ایجاد کند.

در این بین، صنعت کریپتو به دنبال شفافسازی این موضوع است که باید چه اقداماتی در زمینه پیروی از تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا اتخاذ کند. اوایل هفته جاری، سناتور تام اِمِر (Tom Emmer) نامه‌ای به ژانت یلن وزیر خزانه‌داری نوشت و از او درخواست کرد با توجه به اینکه تحریم‌های اخیر به جای افراد یا شرکت‌ها، بر کدهای رایانه‌ای معطوف شده است، نحوه برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای اعمال تحریم‌ها را توضیح دهد.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا