رمزارز در ایران

میهن بلاکچین؛ بررسی گزارش سال ۱۴۰۲ صرافی تترلند

امروزه رشد چشمگیر صنعت نوپای کریپتو در ایران، بازاری پویا و رقابتی را برای کسب‌و‌کارهای فعال در این زمینه فراهم کرده است و حالا هرکدام به نوعی تلاش می‌کنند تا با ارائه دستاوردها‌ی خود، توانایی‌شان را در این بازار به رخ رقبا بکشند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

انتشار گزارش‌های سالانه از عملکرد و پیشرفت‌های هر کسب‌و‌کار، یکی از ابزارهای ارتباطی کلیدی آن‌ها برای رقابت در این فضاست. ارائه این گزارش‌های سالانه از آن جهت اهمیت بسیار بالایی دارد که امکان ارزیابی کسب‌و‌کارها را برای فعالان این حوزه فراهم کرده و دیدگاه و چشم‌اندازی کلی از مسیر پیش‌رو ترسیم می‌کند.

در این گزارش‌های سالانه اغلب داده‌های مهمی به اشتراک گذاشته می‌شوند و به کمک آن‌ها می‌توان کسب‌و‌کارهای فعال در صنعت کریپتو در ایران را ساده‌تر با هم مقایسه کرد. میهن بلاکچین، در این مسیر همراه شماست و به‌عنوان رسانه‌ای فعال در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در حوزه ارزهای دیجیتال، این رویه گزارش‌دهی، تحلیل و تلاش برای بهبود را حمایت کرده و کسب‌و‌کارها را به ارائه گزارش‌های دوره‌ای از عملکرد خود تشویق می‌کنیم.

گزارش سالانه تترلند ۱۴۰۲
گزارش سالانه تترلند ۱۴۰۲

در گزارش پیش رو از دستاوردهای صرافی تترلند، یکی از پیشگامان صنعت کریپتو در ایران در سال ۱۴۰۲ می‌نویسیم و عملکرد این صرافی را در سالی که گذشت بررسی خواهیم کرد.

گزارش ۱۴۰۲ تترلند

گزارش سال ۱۴۰۲ تترلند، حاوی اطلاعات جامع و دقیقی از بازار داخلی رمزارزهاست که در آن به کمک تحلیل داده‌ها و افکار عمومی، مانند فعالان بازار و قانون‌گذاران، مختصات روشنی از وضعیت موجود بازار کریپتو در ایران به‌ تصویر کشیده شده است. این صرافی در هفتمین سال فعالیت خود، با انتشار گزارش عملکردش، به بازگویی مسیر طی شده در سالِ چالش‌بر‌انگیز ۱۴۰۲ می‌پردازد.

مقایسه ارزش بازار بورس، ملک و کریپتو در ایران

در سال ۱۴۰۲، شاهد محدودیت‌هایی مانند محدودیت واریز ۲۵ میلیون تومانی در هر ۲۴ ساعت و محدودیت ۷۲ ساعته برداشت رمزارز به منظور جلوگیری از پول‌شویی بودیم که هر کدام تبعات خود را برای کسب‌و‌کارهای ایرانی به همراه داشتند. بلاتکلیفی قانون‌گذاری هم برای هفتمین سال پیاپی مزید بر علت شد. با این حال در همین شرایط پیچیده، معاملات بورس اوراق بهادار تهران با ارزش ۲,۱۷۸ همت (هزار میلیارد تومان)، بالاترین ارزش را از آنِ خود کرد، پس از بورس، معاملات پلتفرم‌های رمزارزی با ارزشی برابر ۵۱۱ همت قرار دارد که رونق و رشد چشمگیر بازار کریپتو را در مقایسه با سایر بازارهای داخلی نشان می‌دهد. ارزش معاملات املاک تهران ۳۱۲ همت بوده که نسبت به دو بازار دیگر کمترین میزان را دارد.

مقایسه ارزش معاملات بورس و مسکن و رمزارز در ایران
مقایسه ارزش معاملات بورس و رمزارز و مسکن در بازار ایران

ارقام بالا نشان می‌دهند بازار رمزارزها به سرعت در حال رشد است و توانسته جایگاه مهمی در اقتصاد کشور پیدا کند. از این ۵۱۱ همت، ۲۹ درصد از معاملات با پایه تومان – تتر انجام شده و باقی هم به دیگر رمزارزها اختصاص دارد.

پیام مدیرعامل تترلند در آستانه شروع هفتمین سال فعالیت

همزمان با ارائه گزارش سالانه تترلند، آقای مسعودی‌فر، مدیرعامل مجموعه تترلند، پیام ویدیویی منتشر کرد. گزیده این پیام به صورت زیر است:

۶ سال قبل، ما فقط یک اکسچنج راه‌اندازی نکردیم، بلکه سبک جدید معاملاتی را پایه‌ریزی و آن را در مارکت ایران عرضه کردیم. سرویس تترلند در طول این سال‌ها رشد و تغییر زیادی داشت و سعی کردیم تا همواره آن را مطابق با نیاز کاربر ایرانی به‌روز نگه داریم؛ تمام این‌ها حاصل تجربه و زحمات همکاران تترلند است. تترلند با ۴ رکن اساسی معنا پیدا می‌کند: سرعت، امنیت، سادگی و هوشمندی! هر چهار رکن در کنار هم، آن چیزی است که مارکت ایران و کاربر ایرانی به آن نیاز دارد.

ارتباط قانون‌گذار با کسب و کارهای کریپتویی داخلی

مدیرعامل در بخشی از این پیام ویدیویی به ارتباط کسب و کارهای رمزارز داخلی با قانون‌گذار صحبت کرده است:

صحبت کردن از تهدیدهای خارجی و بی‌مهری‌های رگولاتور داخلی بسیار کلیشه‌ای شده و تکرار آن‌ها، تغییری ایجاد نمی‌کند، اما ما امید داریم و به آینده‌ای روشن امیدواریم.

اعتراف می‌کنم با تمامی مصائب و مسائل، وقتی به این فکر می‌کنیم که بیش از یک میلیون نفر از هموطنانمان لذت تبادل ساده و هوشمند را با تترلند تجربه کردند، سرشار از انرژی و انگیزه می‌شویم و امیدمان را از دست نمی‌دهیم. خوشحالیم که امروز در کنار شما، از ۶ سال پرافتخار صحبت می‌کنیم و به تک‌تک آن روز‌ها می‌بالیم. در پایان از کاربرانی که در این سال‌ها دلیل انگیزه و تلاش ما بودند، تشکر می‌کنیم، همچنین از همه همکارانم در تترلند سپاس‌گذارم که در تحقق رویایی سهیم بودند که امروز شروع هفتمین سال فعالیتش را جشن می‌گیریم.

رشد کاربران تترلند

نمودار رشد کاربران تترلند در سال های اخیر

همانطور که در نمودار بالا (رشد کاربران تترلند در طول سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۲)‌ مشاهده می‌کنید، تعداد کاربران تترلند، در سال گذشته ۶۸٪ نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است؛ از این تعداد ۷۸٪ حداقل یک تراکنش خرید تتر و ۶۰٪ حداقل یک تراکنش فروش تتر انجام دادند. نرخ تتر در ۶ سال گذشته در ایران به‌طور کلی روندی افزایشی داشته و در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۳ هزار تومان و در سال ۱۴۰۲ به ۵۲٬۱۹۸ هزار تومان افزایش یافته که رشدی ۴۶ درصدی در مقایسه با سال ۱۴۰۱ است. ۸۴٪ از سفارش‌های ثبت‌شده تتر/تومان در صرافی تترلند در دومین سال فعالیت خود در این بازار به معامله منجر شدند و علاوه بر تتر هم در کل امکان معامله بیش از ۴۸۰ رمزارز در این صرافی وجود دارد.

سرویس‌ها و خدمات صرافی تترلند

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این گزارش برا ما، معرفی سرویس‌ها و خدمات و محصولات تترلند است. در ادامه هر یک از سرویس‌های تترلند را لیست کرده و معرفی خواهیم کرد.

ترید با کارمزد صفر در سرویس مبدل

سرویس مبدل تترلند هم که امکان تبدیل تتر یا تومان را به رمزارز موردنظر کاربر، بدون پرداخت کارمزد فراهم می‌کند، در سال ۱۴۰۲ باعث ۱۶.۱ میلیارد تومان صرفه‌جویی در پرداخت کارمزد شد و میانگین حجم معامله سالانه کاربران هم در این سرویس برابر با ۲٬۱۲۷ تتر بود.

سرویس قلک یا استیکینگ رمزارزها

سرویس قلک تترلند

سرویس‌ دیگر این پلتفرم به‌نام قلک تترلند هم ۱۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون پاداش دریافتی کاربران را ثبت کرد؛ این سرویس، پلتفرم استیکینگ با ۳۸ طرح فعال است که خدماتی مانند تسویه فوری و بدون زمان انتظار آزادسازی را ارائه می‌دهد.

گاه‌شمار تترلند در یک نگاه

از کل سرمایه انسانی صرافی تترلند، با میانگین سنی ۳۲ سال، ۵۶٪ بانوان و ۴۴٪ را آقایان تشکیل می‌دهند. در نمودار زیر، تایم‌لاین اضافه شدن سرویس‌های مختلف به صرافی تترلند و انتشار نسخه‌های مختلف این پلتفرم را مشاهده می‌کنید:

تایملاین ۱۴۰۲ تترلند

تترلند در سال ۱۴۰۲، ضمن شروع همکاری با بینوست و دیجی‌پی، نسخه‌ ۷ وب‌سایت، تترلند کلاسیک، افزونه برای مرورگرهای بر پایه کرومیوم و نسخه ۷ اپلیکیشن خود را منتشر کرد و سرویس‌های زیر را هم ارائه داد:

  • قلک تترلند
  • گیفت کارت
  • واریز آفلاین (سرویس‌های واریز تومانی)
  • پاداش تومانی هفته شمار
  • سرویس مهر
  • انتقال داخلی (برداشت تتر)
  • قابلیت هشدار قیمت

 

تجربه کاربری در تترلند

صرافی تترلند در سال ۱۴۰۲، با وجود ۱٬۸۴۰ به‌روزرسانی در وب‌سایت و ۱٬۳۲۲ به‌روز‌رسانی در اپلیکیشن، ۹۹.۸۹٪ سطح پایداری داشت، مدت‌زمان حضور کل کاربران در این پلتفرم برابر با ۲۳۶ سال تخمین زده شد و مجموع کل بازدید از وب‌سایت و اپلیکیشن این صرافی برابر با ۲۲.۵ میلیون بود. مرکز پشتیبانی تترلند هم زمان ۶۷۹٬۳۶۰ دقیقه را برای پاسخ‌گویی ۹۰ درصدی را ثبت کرد و میزان رضایت کاربران از پشتیبانی آنلاین ۹۸.۵٪ بود.

مرکز پشتیبانی تترلند ۱۴۰۲
مرکز پشتیبانی تترلند ۱۴۰۲

تترلند در سال ۱۴۰۳: تمرکز بر نوآوری و توسعه خدمات تبادل رمزارز

تترلند در سال ۱۴۰۲ خدمات متنوعی را با رویکردی نوآورانه و کاربردی به کاربران ارائه داد. این صرافی در سال ۱۴۰۳، با تمرکز بر توسعه و ارائه خدمات جدید بر بستر سرویس‌های موجود، به دنبال تقویت زیرساخت‌های معاملاتی و ارائه محصولات نوآورانه مرتبط با تبادل تتر و دیگر رمزارزها است.

تترلند همچنین در سال ۱۴۰۳ بر تعامل با کسب و کارها و کاربران تجاری تمرکز خواهد کرد و مصمم است تا با جسارت بیشتری مسیر رشد خود را ادامه داده و میزبان تمامی کاربران فعال بازار رمزارزها در کشور باشد.

جمع‌بندی

در این گزارش تحلیلی، خلاصه‌ای از گزارش عملکرد سال ۱۴۰۲ تترلند تقدیم حضورتان شد، برای مطالعه متن کامل این گزارش، می‌توانید فایل آن را از این آدرس دریافت کنید. این گزارش، نگاهی بر عملکرد ۶ سال گذشته تترلند داشته و دستاوردهای این صرافی را از انتشار نسخه‌ها گرفته تا بهبود‌ها و سرویس‌ها توسعه‌یافته به تصویر می‌کشد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا