اخبار کوتاه

استخراج بیت کوین در ایالت تگزاس برای جلوگیری از قطعی برق در تابستان تعلیق شد

شورای غیرانتفاعی تضمین دسترسی به الکتریسیته در ایالت تگزاس (ERCOT) برای ۲۶ میلیون مشترک برق در این ایالت آمریکا بیانیه‌ای صادر کرده است و از آن‌ها خواسته است تا پیش از رسیدن موج چهارم گرما به این ایالت صرفه‌جویی در مصرف برق را آغاز کنند. مصرف برق ایالت تگزاس در ۸ جولای (۱۷ تیر) به ۷۸٬۲۰۶ مگاوات رسید که از بالاترین حد قبلی خود که تنها سه روز پیش ثبت شده بود حدود ۸۰۰ مگاوات بالاتر است. موج گرما بیش از یک هفته پیش آغاز شده است و دمای هوا در دالاس (شهر مهم تگزاس) در تاریخ ۳ جولای (۱۲ تیر) به حدود ۳۸ درجه سانتی‌گراد رسید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، مطابق مقررات ایالت تگزاس، فعالان حوزه استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها موظف هستند در زمان افزایش تقاضا برای کاهش احتمال قطعی برق ماینرهای خود را خاموش کنند. مطابق اعلام انجمن بلاکچین تگزاس، عملیات استخراج بیت کوین در این ایالت حدود ۱۰۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کند و خاموش شدن ماینرها در این ایالت ظرفیت در دسترس برای مصارف خانگی و تجاری حیاتی‌تر را افزایش می‌دهد.

مطابق گزارش بلومبرگ شرکت‌های بزرگ ماینینگ فعال در تگزاس مانند آرگو بلاک (Argo Blockchain)، رایِت بلاکچین (Riot Blockchain) و کورساینتیفیک (Core Scientific) متعاقبا تأسیسات خود را در پاسخ به آخرین بیانیه ERCOT تعطیل کرده‌اند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا