اخبار خارجی

به‌روز رسانی گرانادا شبکه تزوس با موفقیت انجام شد

به‌روزرسانی شبکه تزوس با نام گرانادا (Granada) به قابلیت‌های موجود شبکه می‌افزاید. پس از اجرای موفقیت‌آمیز به‌روز رسانی گرانادا، زمان ایجاد بلوک‌ها به نصف تقلیل پیدا خواهد کرد و مصرف گس قراردادهای هوشمند نیز کاهش می‌یابد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ در قالب این به‌روز رسانی که هفتمین آپدیت بزرگ این شبکه است، برخی از خصوصیات این شبکه بهبود پیدا کرده‌اند. در پی آن، الگوریتم اجماع جدید این پروتکل با نام Emmy* جایگزین الگوریتم سابق (Emmy+) شد که به تبع آن زمان ایجاد بلوک‌ها از حدود ۶۰ ثانیه به ۳۰ ثانیه کاهش پیدا کرد. همچنین به‌روزرسانی گرانادا سبب افزایش بهره‌وری شبکه شده است و مصرف گس قراردادهای هوشمند را بین سه تا شش مرتبه کاهش می‌دهد.

به‌روز رسانی گرانادا قابلیت‌های شبکه را بهبود می‌بخشد

بروز رسانی گرانادا همچنین قابلیتی آزمایشی به نام بانکداری نقدینگی (Liquidity Banking) را در خود دارد. این ویژگی جدید تلاش خواهد کرد تا با افزودن مشوق‌های مالی، نقدینگی جفت ارز‌های تزوس (XTZ) و بیت کوین رپد شده شبکه تزوس (tzBTC) را افزایش دهد. از این پس، کاربرانی که به نقدینگی جفت ارز XTZ/tzBTC می‌افزایند، می‌توانند از پاداش ۲.۵ تزوس (XTZ) به ازای هر بلوک جدید شبکه بهره‌مند شوند.

اعلام بروز رسانی گرانادا توسط اکانت رسمی تزوس

یکی از قابلیت‌های کلیدی شبکه تزوس، امکان آپگرید بدون فورک آن است. این قابلیت سبب سهولت به‌روز رسانی‌ها می‌شود و پایداری را برای توسعه‌دهندگان اکوسیستم بالا می‌برد.

به‌روز رسانی گرانادا، سومین آپگرید تزوس در سال جاری میلادی است. این شبکه رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی این پلتفرم را برای توسعه قراردادهای هوشمند خود برگزیده‌اند. در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۰)، سومین بانک بزرگ فرانسه اعلام کرد که بر بستر این شبکه توکن‌های اوراق قرضه منتشر خواهد کرد. این کار به لطف قابلیت‌های جدیدی که در آپگرید ادو (Edo) در بهمن ۱۳۹۹ به این شبکه اضافه شد، ممکن گشت.

به جز امور مالی، تزوس موفقیت‌های خوبی در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) نیز کسب کرده است. در ماه می (اردیبهشت) تیم فرمول ۱ ردبول ریسینگ (Red Bull Racing) اولین مجموعه از NFTهای خود را در این شبکه راه‌اندازی کرد. از آن زمان، رقیب ردبول، تیم مک‌لارن (McLaren) نیز با عقد قرارداد همکاری با شبکه تزوس، پلتفرم NFT گسترده‌ای شامل بخش فرمول ۱، مسابقات ایندی‌کار و حوزه مسابقات بازی‌های رایانه‌ای (eSports) راه‌اندازی کرده است. هر دو تیم دلیل انتخاب شبکه تزوس را رد پای کربن پایین این اکوسیستم در قیاس با رقبا ذکر کرده‌اند.

نظر شما در مورد به‌روزرسانی گرانادا شبکه تزوس چیست؟ آیا پایین آمدن هزینه قرارداد هوشمند می‌تواند به قیمت رمز ارز XTZ کمک کند؟

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا