اخبار آلتکوین

تزوس بهترین عملکرد را در میان ارزهای دیجیتال دارد!

آخر هفته اخیر شاهد افزایش قیمت اندکی برای اکثر ارزهای دیجیتال بوده ایم، به طوری که ارزش کل بازار به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار بازگشت. در این بین، تزوس (Tezos) بهترین عملکرد را داشت و با رسیدن ارزش بازار آن به بیش از یک میلیارد دلار، به ۱۰ ارز دیجیتال برتر نزدیک شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

عملکرد بهتر تزوس نسبت به بازار کریپتو

خبر خوب این است که طی آخر هفته اخیر شاهد ریزش هیچ ارز دیجیتال نبودیم و اکثر آنها اندکی افزایش قیمت نیز داشته اند. بیت کوین هم چنان به روند بدون تغییر خود ادامه می‌دهد و توانست به قیمت بیش از ۷۵۰۰ دلار دست یابد، در نتیجه آلتکوین ها نیز شاهد مقداری افزایش قیمت بودند. هرچند فقط یک آلتکوین بود که توانست طی چند روز گذشته جهش زیادی داشته باشد.

تزوس(XTZ) که ارزش بازار آن برای بار سوم در سال جاری به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است توانست در بین ارزهای دیجیتال برتر، رتبه کاردانو را تصاحب کند. تزوس که آخر هفته را با قیمت ۱.۳۰ دلار شروع کرده بود با افزایش قیمت روزانه به ۱.۶۵ دلار رسید. این افزایش قیمت باعث شد که تزوس طی دو روز شاهد رشد ۲۷ درصدی باشد و بیشترین افزایش قیمت در بین آلتکوین ها را به اسم خود ثبت کند.

حجم معاملات روزانه تزوس (XTZ) از کمتر از ۴۰ میلیون به تقریبا ۷۰ میلیون دلار رسید که اکثر معاملات آن در صرافی های بایننس و OKEx و کوین بیس پرو انجام شد. از ابتدای سال جاری تزوس با ۲۵۰ درصد افزایش قیمت، عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین و اکثر آلتکوین ها داشته است.

این روند از دید حامیان این پروژه نظیر کوین مهرابی (Kevin Mehrabi) پنهان نمانده است. وی در توییتر نوشت:

تزوس فاصله بسیار کمی با ۱۰ ارز دیجیتال برتر دارد و پس از آن باید شاهد رقابت آن با EOS باشیم.

در واقع هم چنان تعصب زیادی در عرصه ارزهای دیجیتال وجود دارد و بسیاری از افراد، این شرایط را فرصتی برای شکست پلتفرم های بلاک چین رقیب نظیر EOS و اتریوم می‌دانند.

فاندامنتال های تزوس

چندین دلیل برای روند صعودی این ارز دیجیتال وجود دارد. فرصت های استیکینگ هم اکنون در دو صرافی بزرگ ارز دیجیتال جهان یعنی بایننس و کوین بیس در دسترس است. هفته گذشته بایننس اعلام کرد که از استیکینگ بدون کارمزد تزوس پشتیبانی می‌کند و کوین بیس نیز با اهدای مقداری توکن XTZ به کسانی که ویدئوهای آموزشی آن را مشاهده کنند در صدد آموزش کاربران برآمده است.

همانند پلتفرم های رقیب، توسعه تزوس نیز هم چنان ادامه دارد و در این خصوص، راهنمایی هایی از جانب رایان لاکی (Ryan Lackey) مدیر ارشد امنیت بنیاد تزوس و یکی از اعضای شورای جامعه آن بیان شد که ممکن است جذب سرمایه مشارکتی برای تیم های بنیاد اتریوم انجام شود.

وی گفت: اگر هرکدام از تیم های بنیاد اتریوم به دنبال ادامه فعالیت به صورت بین بلاک چینی هستند، بنیاد تزوس علاقه مند به ارائه سرمایه می‌باشد.

بیانیه اخیر نیز افزوده است که چندین پروژه لایه دوم به زودی در شبکه اصلی فعال خواهند شد. عرضه API قرارداد هوشمند TzStats برای تزوس در تاریخ ۱۲ دسامبر برنامه ریزی شده است. این API به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا بدون آنکه درگیر کدهای پیچیده شوند، برنامه های مورد نظر خود را بنویسند.

در حال حاضر این ارز دیجیتال بهترین عملکرد را در بازار ارزهای دیجیتال دارد. حتی اتریوم که اخیرا به روزرسانی استانبول را با موفقیت پشت سر گذاشته است نیز شاهد افزایش قیمت این چنینی نبوده است. به نظر می‌رسد در حال حاضر توکن XTZ به توکن محبوب عرصه ارز دیجیتال تبدیل شده است، اما این فومو تا چه زمانی طول خواهد کشید؟

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا