مبتدی مقالات عمومی

در چه ساعاتی از شبانه روز کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم پایین است؟

از آنجاکه افزایش کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم، برای ماینرها مقرون به‌ صرفه‌ است، اما این موضوع برای کاربرانی که قصد انجام تراکنش در شبکه اتریوم را دارند، مطلوب نیست. سوال اصلی اینجاست که در چه ساعاتی از شبانه روز کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم مقدار کمتری است.

بهترین زمان انجام تراکنش در شبکه اتریوم

از اواخر تابستان سال ۲۰۲۰ و هم‌زمان بارونق پروژه‌های DeFi، کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم به‌طور چشم‌گیری در حال افزایش بوده است؛ اما ازدحام شبکه ناشی از افزایش تقاضا در پروژه‌های دیفای، نه ‌تنها از بین نرفت بلکه بدتر هم شده است. در چهارم ژانویه سال جاری، میانگین کارمزدهای شبکه اتریوم به عدد ۱۷.۴۴ دلار به ازای هر تراکنش رسید.

بااینکه جامعه اتریوم شروع به حل این مشکل کرده است، اما رسیدن به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام (Proof of Stake) ممکن است سال‌ها طول بکشد.

درعین‌حال، بهتر است از ساعت ۲ تا ۶ عصر به ‌وقت UTC (۱۷:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به ‌وقت ‌ایران) از انجام تراکنش در شبکه اتریوم اجتناب کنید.

کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم

ما کارمزدهای روزانه شبکه اتریوم را در ساعات مختلف شبانه روز محاسبه کردیم تا بهترین زمان برای انجام تراکنش در شبکه اتریوم در هر منطقه را بهتر تشخیص دهیم.

نمودار جعبه‌ای فوق، میانگین کارمزدهای روزانه در سال ۲۰۲۰ به تفکیک ساعت را نشان می‌دهد. میله‌‌ها مناطقی را نشان می‌دهند که بیشتر داده‌ها در آنجا قرار دارند (ساعاتی که کارمزدها بیش‌ترین مقدار خود را دارند). نقاط مشکی داده‌های پرت هستند.

داده‌ها حاکی از آن است که از ساعت ۲ تا ۶ عصر به ‌وقت UTC (۱۷:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به ‌وقت ‌ایران) تراکنش‌ها بیش‌ترین مقدار کارمزد را داشتند. لذا بهترین زمان انجام تراکنش در شبکه اتریوم، ساعاتی غیر از ۱۷:۳۰ تا ۲۱:۳۰ است.

چه کسانی باعث افزایش کارمزدها می‌شوند؟

با بررسی تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه اتریوم متوجه می‌شویم که نهنگ‌ها معاملات بسیار بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاران خرد انجام می‌دهند. نهنگ‌ها معامله‌گرانی هستند که موجودی‌ حسابشان بیش‌تر از ۲۰ اتر (ETH) است. با توجه به گراف بالا، فعالیت این نهنگ‌ها با افزایش کارمزدها، هم‌زمان است.

تعداد معاملات اتریوم بر اساس اندازه کیف پول

همچنین بررسی‌های نشان می‌دهد که آیا حساب‌های آسیایی فعالیت بیش‌تری دارند یا حساب‌های آمریکای شمالی؛ و متوجه شدیم که فعالیت هر دو منطقه تقریباً برابر است.

میانگین کارمزهای تراکنش‌های اتریوم در بین معامله‌گران آسیا و آمریکای شمالی

جمع بندی

با توجه به داده‌های موجود در شبکه اتریوم، در برخی از ساعات شبانه روز کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم بیشتر از ساعت‌های دیگر است. این داده‌ها نشان می‌دهد که حدفاصل ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۱:۳۰ کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم بالاتر است و بهتر است برای انجام تراکنش‌های خود در ساعاتی به جز این محدوده، تراکنش خود را در شبکه ارسال کنید. بر اساس این گزارش، بهترین زمان برای انجام تراکنش در شبکه اتریوم به منظور پرداخت کارمزد پایین‌تر، بین ساعات ۰۰:۳۰ تا ۲:۳۰ بامداد به وقت ایران است. در این بازه زمانی، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم کمتر از سایر ساعت‌ها است.

منبع
coinmarketcap

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا