اخبار اتریوماخبار بلاکچین

اولین نسخه کد کسپر اتریوم منتشر شد

اولین نسخه کد کسپر اتریوم منتشر شد تا مورد بررسی گسترده، توسط توسعه دهندگان اتریوم قرار بگیرد. در صورتی که این کد مورد قبول شبکه اتریوم واقع شود، یک تغییر برنامه ریزی شده در شبکه اتریوم به وجود خواهد آورد.

توسعه دهنده کسپر Danny Ryan، در روز سه شنبه این نسخه را در GitHub قرار داد. او در مورد این نسخه گفت:

در حال حاضر محققان، نهادها، توسعه دهندگان از قراردادها استفاده می‌کنند، بنابراین ما به دنبال ارائه نسخه‌ای شفاف و ایجاد تغییرات برای کمک به سازمان‌دهی آن‌ها هستیم.

اولین نسخه کد کسپر اتریوم نیروی محرکی برای ایجاد تغییرات در پروتکل است، توسعه دهندگان می‌توانند کدهای نرم افزاریشان را به زبان‌های برنامه نویسی خودشان به وجود آورند و تست نرم افزار را شروع کنند.

هفته گذشته خالق اتریوم ویتالیک بوترین، در مورد آپدیت کسپر گفت:

امیدوارم در یک زمان نسبتا کوتاه، یکی از تجارب لذت بخش باشد.

این نسخه جدید به نرم افزار اتریوم تغییر خواهد کرد و بلاکچین اتریوم به ترکیبی از گواه اثبات کار (POW) و گواه اثبات سهام (POS) تبدیل خواهد شد. در آخر، اعتبار سنجی‌ها برای به روز رسانی دفتر کل از سیستم رای گیری استفاده می‌کنند که در آن رای‌دهندگان، که در واقع همان سهام‌داران هستند، مقداری اتر نگهداری می‌کنند و در صورتی که در تلاش برای تقلب باشند، سهام خود را از دست خواهند داد.

کسپر اتر

در مراحل ابتدایی، کسپر از پروتکل گواه اثبات کار (POW) و از گواه اثبات سهام  (POS) برای تایید بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای استفاده خواهد کرد. از آن جا که شبکه فقط می‌تواند تعداد زیادی نود معتبر را اداره کند، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سهام‌داران (فول نودها) ۱۵۰۰ اتر می‌باشد که در حال حاضر معادل ۱.۱ میلیون دلار است.

قرار است که پروتکل اتریوم به صورت کامل از گواه اثبات کار (POW) به گواه اثبات سهام (POS) تبدیل شود ولی در حال حاضر هیچ زمان مشخصی برای این گذار وجود ندارد.

کسپر اتریوم در مراحل اولیه حسابرسی است و شبکه نمی‌تواند آن را پیاده سازی کند تا کدهای بیشتری برای کاربران اتریوم نوشته شود. تا زمانی که کسپر با نسخه‌های قبلی اتریوم سازگار نشود، شبکه برای پیاده سازی آن نیاز به هارد فورک خواهد داشت.

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا