اخبار عمومی

نتایج بررسی: جذب سرمایه در فضای ارز دیجیتال کاهش یافته است

طبق گزارش اخیر شرکت حسابرسی PwC، اکثر جذب سرمایه ها در عرضه ارز دیجیتال از آمریکا به اروپا، خاورمیانه و آفریقا و منطقه آسیا اقیانوسیه انتقال یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق گزارش PwC، اقدامات جذب سرمایه در سال ۲۰۱۹ در عرصه ارز دیجیتال ۱۸ درصد کاهش یافته است در حالی که ادغام و خرید شرکت ها در این عرصه ۴۰ درصد کاهش داشته است. اگرچه جذب سرمایه به طور کلی کاهش یافته است، اما سهم منطقه آسیا اقیانوسیه (APAC) و خاورمیانه و آفریقا (EMEA) از این موضوع بیشتر شده است. در حالی که بخش های APAC و EMEA در سال ۲۰۱۸ مجموعا ۴۴ درصد جذب سرمایه و معاملات خرید و ادغام شرکت ها را در اختیار داشته است، این عدد در سال ۲۰۱۹ به ۵۱ درصد رسید.

در این مدت، سهم آمریکا از جذب سرمایه و خرید شرکت ها از ۵۵ به ۴۸ درصد کاهش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که کاهش سرمایه در عرصه ارزهای دیجیتال در آمریکا نسبت به سایر مناطق محسوس تر بوده است.

افزایش اهمیت مناطق APAC و EMEA

شرکت PwC پیش بینی کرده است که انتقال سرمایه از آمریکا به مناطق مذکور در سال جاری افزایش یابد. این شرکت بیان کرد:

مناطق APAC و EMEA در سال ۲۰۱۹ در بخش جذب سرمایه عرصه ارزهای دیجیتال نقش مهم‌تری ایفا کردند. ما پیش بینی می‌کنیم که این روند در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه یابد. به ویژه انتظار داریم که فعالیت بیشتری از شرکت های خانوادگی واقع در مناطق APAC و EMEA شاهد باشیم که نوسان بازار را زمان خوبی برای ورود به بازار در نظر می‌گیرند.

شرکت PwC بیان کرد که با انتقال سرمایه ها به شرکت هایی که پیشرفت بیشتری داشته اند، صنعت ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹ بالغ تر شده است. در سال ۲۰۱۸، ۷۱ درصد سرمایه ها توسط شرکت هایی انجام شد که در مراحل اولیه خود قرار داشتند، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۵۹ درصد رسید.

کاهش جذب سرمایه برای استارت آپ های ارز دیجیتال

طبق آنچه که اطلاعات شرکت PwC نشان می‌دهد، نه تنها جذب سرمایه برای شرکت های ارز دیجیتال کاهش یافته است، بلکه سرمایه استارت آپ هایی که در مراحل اولیه خود قرار دارند نیز بسیار کمتر شده است. طبق گزارش کوین تلگراف در اواخر سال ۲۰۱۹، پس از آنکه جذب سرمایه در عرصه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ به رکورد ۵.۵ میلیارد دلار رسید، در سال ۲۰۱۹ شاهد کمتر از ۳ میلیارد دلار جذب سرمایه در این اکوسیستم بودیم.
جک دورسی موسس و مدیرعامل توییتر که موسس شرکت پرداخت های ارز دیجیتال اسکوئر (Square) نیز می‌باشد اخیرا برنامه کمک مالی برای توسعه متن باز بیت کوین به منظور بهبود و ارتقای این اکوسیستم را اعلام کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا