اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین به زیر ۶۰٬۰۰۰ دلار رسید؛ سطح حمایت کلیدی کجاست؟

در حالی که میزان جستجوی عبارت «هاوینگ بیت کوین» در گوگل به بالاترین حد تاریخی خود رسیده است، شب گذشته قیمت بیت کوین به زیر ۶۰٬۰۰۰ دلار و اتر به زیر ۳٬۰۰۰ دلار سقوط کرد. به گفته یکی از استراتژیست‌های گروه LMAX، سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین با کاهش قیمت‌ها هنوز شروع به خرید نکرده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است این اصلاح برای مدتی ادامه یابد.

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین شب گذشته برای اولین بار از اوایل ماه مارس به ۵۹٬۶۷۸ دلار در صرافی بایننس رسید. به دلیل اینکه شبکه‌های لایه‌ ۱ و توکن‌های هوش مصنوعی عملکرد ضعیف‌تری نسبت به بیت‌کوین داشته‌اند، این امر منجر به افزایش دامیننس BTC بر بازار شده است.

دفتر سفارشات بازار اسپات تجمع سفارشات خرید را در چه قیمتی نشان می‌دهد؟

پس از آنکه بیت کوین در اوایل روز چهارشنبه به بالای ۶۴٬۰۰۰ دلار بازگشت، با یک ریزش نسبتا شدید به محدوده ۵۹٬۶۷۸ دلار رسید و با حدود ۳٪ کاهش کمترین قیمت از اوایل ماه مارس تاکنون را به ثبت رساند. BTC در زمان نگارش این مطلب، با قیمت حدود ۶۱٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

اتر (ETH)، دومین دارایی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار نیز به زیر ۳٬۰۰۰ دلار سقوط کرد و حدود ۲.۵٪ در ۲۴ ساعت کاهش یافت.

دفتر سفارشات بازار اسپات برای BTC-USDT در صرافی ارز دیجیتال بایننس، تجمع سفارشات خرید را با قیمت‌های زیر ۶۰٬۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد که بیشتر از سفارشات فروش است. این امر نشان‌دهنده تقاضای قوی زیر این سطح است که می‌تواند کاهش بیشتر قیمت را حداقل در کوتاه مدت متوقف کند. در سایر صرافی‌ها نیز این موضوع صادق است.

سفارشات خرید (سمت چپ) و فروش (راست) بیت کوین در بازار اسپات صرافی‌های بزرگ به غیر از بایننس
سفارشات خرید (سمت چپ) و فروش (راست) بیت کوین در بازار اسپات صرافی‌های بزرگ به غیر از بایننس؛ منبع: Bitcoinity

نظر یک استراتژیست: ۵۹٬۰۰۰ یک سطح حیاتی برای قیمت بیت کوین

جوئل کروگر (Joel Kruger)، استراتژیست بازار در گروه LMAX، در به‌روزرسانی روز چهارشنبه از بازار گفت:

رفتار سرمایه‌گذار بیت‌کوین نشان می‌دهد که ضعف بازار می‌تواند برای مدتی ادامه یابد، زیرا سرمایه‌گذاران بزرگ با ریزش اخیر هنوز شروع به خرید با قیمت‌های فعلی نکرده‌اند.

کروگر می‌گوید:

آخرین داده‌های بلاکچین نشان می‌دهد که هولدرهای بزرگ بیت‌کوین از خرید با افت کنونی قیمت خودداری می‌کنند که نشان می‌دهد ما هنوز هم می‌توانیم شاهد ضعف یا تثبیت بیشتر قبل از آماده شدن بیت‌کوین برای بازگشت مجدد قیمت باشیم.

وی افزود که یک سطح حیاتی از نظر تکنیکال برای بیت کوین ۵۹٬۰۰۰ دلار است که به منطقه حمایت قابل توجهی اشاره دارد که از این سطح، قیمت‌ تا ماه مارس دو بار افزایش یافته است.

کروگر گفت:

اگر بیت کوین بتواند بالاتر از این سطح باقی بماند، تمرکز مستقیم خود را برای حمله به سمت بالاترین سقف تاریخی جدید و به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار حفظ می‌کند. از سوی دیگر، اگر فشار نزولی بیشتری را مشاهده کنیم که به شکست زیر ۵۹٬۰۰۰ دلار منجر شود، این امر چشم‌انداز صعودی کوتاه‌مدت را به تاخیر می‌اندازد و درها را برای اصلاح عمیق‌تری به سمت منطقه ۵۰٬۰۰۰-۴۵٬۰۰۰ دلار باز می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا