اخبار عمومی

لایحه ضد CBDC آمریکا یک قدم به تصویب نزدیک‌تر شد

قانون ایالتی ضد CBDC با هدف جلوگیری از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط فدرال رزرو، از سوی کمیته خدمات مالی تایید و یک قدم به تصویب در صحن مجلس نمایندگان نزدیک شد. این اقدام بحث‌برانگیز جمهوری‌خواهان بحث‌هایی را در کنگره در مورد نگرانی از سرکوب نوآوری و رقابت‌پذیری ایالات متحده در راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به ویژه با کشور چین برانگیخته است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف، قانون ایالتی ضد CBDC که هدف آن جلوگیری از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است، پس از تصویب کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، یک گام به جلو برداشته است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط تام ایمر (Tom Emmer)، نویسنده این لایحه، در ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور)، قانون ایالتی ضد CBDC با رای مثبت از کمیته خارج و به صحن مجلس گزارش شده است. این بدان معناست که این لایحه در مرحله بعدی با رای کنگره روبرو خواهد بود.

ایمر تاکید کرد این لایحه قبلا مورد حمایت ۶۰ عضو کنگره قرار گرفته است. وی در اظهارات خود در رابطه با تصمیم کمیته، بار دیگر بر خطرات کنترل دولت بر ارز و ناسازگاری آن با ارزش‌های آمریکایی تاکید کرد:

ارزش‌های آمریکایی. این همان چیزی است که اقتصاد دیجیتال جهانی آینده به آن نیاز دارد. یک ارز دیجیتال بانک مرکزی اگر باز، بی‌نیاز از مجوز و خصوصی نباشد – درست مانند پول نقد – چیزی بیش از یک ابزار نظارتی به سبک CCP [حزب کمونیست چین] نیست که می‌تواند برای سرکوب سبک زندگی آمریکایی مورد استفاده قرار گیرد.

ایمر و ۴۹ حامی اصلی، قانون ایالتی ضد CBDC را در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه کردند. این لایحه اولین بار به طور رسمی در فوریه ۲۰۲۳ به کنگره ارائه شد.

این کمیته به ریاست پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry)، این لایحه را برای اطمینان از این موضوع مطرح کرد که هر گونه فعالیت توسعه‌ای CBDC به تایید کنگره برسد. علاوه بر این، این قانون به دنبال محافظت از حریم خصوصی شهروندان است تا هرگونه طرح فدرال رزرو را که می‌تواند برای نظارت بر مردم استفاده شود، غیرقانونی اعلام کند.

لایحه ضد CBDC حاوی مقرراتی است که فدرال رزرو را از صدور CBDC برای افراد و همچنین استفاده از آن به منظور اجرای سیاست‌های پولی منع می‌کند.

در مقابل، ماکسین واترز (Maxine Waters)، نماینده دموکرات، از این اقدام انتقاد کرد. وی جمهوری‌خواهان را متهم کرد که موضعی ضد نوآوری اتخاذ می‌کنند که در نهایت می‌تواند باعث شود ایالات متحده در رقابت برای تعیین استانداردهای جهانی برای CBDCها از سایر کشورها، به‌ویژه چین، عقب بماند.

در نتیجه، او نسبت به ضررهای احتمالی از نظر سرعت، مقرون به‌صرفه بودن و سادگی در سیستم‌های پرداخت آینده برای شهروندان ایالات متحده هشدار داد.

این اقدام کنگره در شرایطی صورت گرفت که دولت در بحبوحه بحث‌های جاری در مورد سایر اصلاحات مالی حیاتی با تعطیلی قریب‌الوقوع مواجه است. با این حال، جمهوری خواهان اصرار داشتند پیش از تعطیلی دولت اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای محدود کردن توسعه دلار دیجیتال انجام دهند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا