اخبار خارجی

ریزش ۲۵ درصدی قیمت توکن THETA؛ دلیل این اتفاق چه بود؟

به دنبال اعلام خبر تاخیر دو ماهه در راه‌اندازی نسخه جدید شبکه تتا، ارزش توکن THETA پس از ثبت رکوردهای متوالی قیمت در طول سال ۲۰۲۱، در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۵٪ کاهش قیمت مواجه شد.

تتا یک پلتفرم ویدئویی مبتنی بر فناوری بلاکچین است. قرار بود نسخه ۳.۰ شبکه اصلی این پلتفرم ماه آینده راه‌اندازی شود. روز گذشته در تاریخ ۲۴ مارس تیم توسعه دهنده تتا اعلام کرد راه‌اندازی نسخه جدید این شبکه تا پایان ماه ژوئن به تعویق افتاده است.

تتا در ابتدای روز پنجشنبه حدود یک چهارم از ارزش خود را از دست داد. توکن THETA از قیمت ۱۴.۴۳ دلار تا ۱۰.۷۳ دلار کاهش پیدا کرد.

به نظر می‌رسد بررسی مجدد کدهای شبکه و تصمیم دیرهنگام برای قراردادن بازار توکن‌های غیر قابل تعویض یا به اختصار توکن‌های NFT در به‌روزرسانی جدید، دلیل این تاخیر باشد. تیم توسعه‌دهنده تتا در اینباره اعلام کرد:

فرصت‌های کلیدی و مهم در فضای NFT ما را ملزم به قراردادن منابع لازم برای ساخت بازار توکن‌های غیر قابل تعویض به روشی گسترده‌تر و همچنین تلفیق فاکتورهایی اساسی در هسته نسخه سوم شبکه کرده است.

نمودار قیمت توکن THETA

با توجه به رشد شگفت‌انگیز توکن THETA در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ به نظر می‌رسد که اصلاح قیمت آن جای تعجب نداشته باشد. ارزش توکن TETHA از تاریخ ۱ ژانویه تا ۲۴ مارس با افزایش ۹۶۱٪ از قیمت ۱.۳۶ دلار به ۱۴.۴۳ دلار رسید.

توکن دیگر این اکوسیستم یعنی TFUEL در طول این سه ماه رشد خیره‌کننده‌ای داشته است. قیمت توکن TFUEL از اول ژانویه به میزان ۱۹۲۱٪ افزایش پیدا کرد و در شب گذشته با کاهش ۲۵.۶ ٪ مواجه شد.

تنها ۴ ساعت پس از کاهش ۲۵٪ قیمت این دو توکن، ارزش THETA و TFUEL به ترتیب ۱۷٪ و ۲۰٪ افزایش پیدا کرد. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال THETA برابر ۱۲.۱۸ دلار است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا