کارهایی که بعد از سرمایه گذاری در رمز ارز ها نباید انجام داد!

با توجه به صعود درخشان بیت کوین و دیگر رمز ارز (Cryptocurrency)ها در سال ۲۰۱۷، جای تعجب نیست که مردم از سراسر جهان گرفتار حرص و طمع شده باشند. به شیوه‌ای انکارناپذیر، سرمایه گذاری در رمز ارز ها می‌تواند کسب و کاری با ریسک بالا و با سود بالا نیز باشد؛ اما افراد زیادی در تاریخ کریپتو نشان داده‌اند که با مقداری شانس و تفکری نوآورانه، نتیجه این سرمایه گذاری باور نکردنی خواهد بود.

افرادی هستند که  تصمیم خود را گرفته‌اند و بر اکثر موانع ذهنی موجود فایق آمده‌اند و تعدادی بیت کوین یا حداقل کسری از بیت کوین و یا هر رمز ارز دیگری که به نظرشان با ارزش می‌رسد، خریداری کرده‌اند. در این راهنما تعدادی از بهترین اقداماتی که به منظور اطمینان از امنیت رمز ارز ها بعد از سرمایه گذاری اولیه باید انجام گیرد، مورد بحث قرار می گیرد.

سرمایه گذاری رمز ارز خود را به صورت یک راز نگه دارید

یکی از بدترین کارهایی که بعد خرید رمز ارز می‌توان انجام داد، صحبت کردن در مورد این سرمایه گذاری با افراد دیگر است. دلیل اصلی این که باید از چنین کاری خودداری کرد، این است که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال توسط حکومت و شخص ثالث دیگری کنترل نمی‌شوند و این بدین معنی است که کنترل کامل وجوه شما در دستان خودتان است. بنابراین شما در زمینه امنیت آنها ۱۰۰ درصد مسئول هستید.

ما نمی‌گوییم که آن را از افراد محبوب و یا دوستان نزدیک خود که رازدار هستند، مخفی کنید؛ بلکه منظورمان این است که هرگز در اینترنت به افراد نگویید که ما بیت کوین داریم و هرگز در میان عموم از بیت کوین و رمز ارز خود سخن نگویید.

هرگز به افراد دیگر نگویید که شما چند بیت کوین و یا رمز ارز دیگر دارید. چه باور کنید یا نه، موارد زیادی بوده که افراد گرفتار باج گیری و تقلب از جانب هکرها و مجرمانی شده‌اند که دریافته‌اند که فرد قربانی دارای بیت کوین یا رمز ارز دیگری است. (معمولا از جانب دوستان نزدیک)

به کسی نگویید که عبارت بازیابی شما در کجاست

این اقدام هم تا حدودی در ارتباط با اقدام ذکر شده قبلی است و همچنین توصیه‌ای برای اطمینان از سلامت بیت کوین و رمز ارز های شماست.

عبارات بازیابی رشته کلماتی از ۱۲ تا ۲۴ کلمه هستند که برای راه اندازی و بازیابی کیف پول فرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. به خاطر داشته باشید که هر کسی که عبارت بازیابی شما را بداند، در واقع به وجوه شما دسترسی دارد.

اقدام خوب در این زمینه این است که حتی اگر می‌خواهید این عبارات را پیش افراد دیگری هم نگه دارید، نصف آن را به یک دوست نزدیک و نصف دیگر آن را به دوست مورد اعتماد دیگری بسپارید؛ زیرا همیشه ممکن است که چیزهای بد اتفاق بیافتند و همه ما روزی می‌میریم.

بنابراین اگر می‌خواهید مطمئن شوید که بعد از روی دادن یک حادثه ناگوار، بیت کوین‌های شما تلف نمی‌شوند، می‌توانید آن را در وصیت نامه خود قرار دهید تا عزیزان شما بتوانند بعد از شما از رمز ارز هایتان استفاده کنند.

هرگز رمز ارز های خود را در صرافی‌ها نگه ندارید

صرافی های بیت کوین

این احتمالا یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که اکثر تازه واردها در فضای کریپتو انجام می‌دهند؛ آنها کوین‌ها و توکن‌هایی را که به تازگی به دست آورده‌اند را در کیف پول صرافی نگه می‌دارند. قطعا کیف پول‌های صرافی‌ها رایگان و راحت هستند و در نگاه اول این کار بسیار منطقی به نظر می‌رسد؛ اما این کیف پول‌ها اصلا توصیه نمی‌شوند و به دلایلی بسیار خطرناک هستند.

در ابتدا باید گفت که اکثر صرافی‌های رمز ارز هنوز قانون گذاری نشده‌اند (در حالی که زیر بنای ارزهای دیجیتال، ترویج تمرکز زدایی است). در حال حاضر، جهان ارزهای دیجیتال آشفته بازار روزگار نوین است و این بدین معنی است که هیچ کس نمی‌تواند تماما سلامت وجوه شما را تضمین کند؛ هیچ هیات قانون گذاری وجود ندارد که صرافی‌ها را ملزم به بازگرداندن ضرر و زیان کند.

درک این نکته مهم است که بدانیم اگرچه می‌توان کوین‌ها و ارزهای دیجیتال را در کیف پول‌های صرافی نگه داشت؛ اما در حقیقت کنترل آن کیف پول‌ها در اختیار خودمان نیست. این بدین معنی است که اگر یک صرافی با مداخله حکومتی بسته شود، شما همه وجوه خود را از دست خواهید داد. این موضوع در قضیه هک و حمله‌ها نیز صادق است که در چند سال اخیر شاهد موارد متعددی از آنها بوده‌ایم.

بنابراین توصیه می‌کنیم که رمز ارز ها را هر چه سریع‌تر به کیف پول خود انتقال دهید. غایت نهایی این است که کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را داشته باشید.

در واقع همه کیف پول‌ها باید درجه امنیت بالاتری از صرافی‌ها را فراهم کنند. اگر شما مقادیر زیادی رمز ارز ندارید، می‌توانید برای راحتی آنها را بر روی کیف پول موبایل یا دسکتاپ نگه دارید. در ضمن اگر می‌خواهید مطمئن شوید که دارایی‌های شما واقعا امن هستند، پس یک کیف پول سخت افزاری احتمالا بهترین گزینه است. در حال حاضر گزینه‌های سخت افزاری بسیار خوبی در بازار در دسترس هستند، که از این جمله می‌توان به Ledger nano S ،Trezor ،KeepKey و حتی CoolWallet S اشاره کرد.

تسلیم ترس و شک نشوید

رمز ارز ترید ارز دیجیتال بیت کوین کیف پول صرافی متمرکز سرمایه گذاری

گریزی از این مطلب نیست که جهان کریپتو سرشار از ترس، شک و تردید است. بدیهی است که ترید و سرمایه گذاری در فضای کریپتو کار افراد بی دل و جرات نیست.

این ترس و تردید اغلب در ارتباط با قرار گرفتن در معرض رسانه‌های اجتماعی است و بسیاری از مواقع نیز کم و بیش مربوط به خبرهای جعلی است. اشتباهی که اکثر تریدرهای کم تجربه می‌کنند، این است که وقتی کوینی را می‌خرند، فکر می‌کنند که سریع ثروتمند می‌شوند. آنها سریعا کوینی را می‌خرند زیرا فکر می‌کنند فرصتی برای سریع پول در آوردن است و طرح و برنامه‌ای برای این کار ندارند و یا حداقل چنین موقعیتی را یک فرصت سرمایه گذاری بلندمدت در نظر نمی‌گیرند.

اگرچه بازار رمز ارز برای نوسانات حیرت انگیزش معروف است و قطعا قیمت‌ها می‌توانند در یک روز طوری حرکت کنند که افراد سود بالایی داشته باشند، اما در مواجه با رمز ارز ها، قانون اصلی نترسیدن و نگه داشتن است.

اگر شما تریدر با تجربه‌ای هستید، روی این سخن با شما نیست؛ اما در نظر داشته باشید که رصد کردن مداوم قیمت، ممکن است نهایتا منجر به تصمیمات بدی شود. این کار ممکن است باعث ایجاد نگرانی و ناراحتی شود و سبب شود که شما نهایتا همه رمز ارز هایتان را بفروشید.

کلام آخر

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که همه اشتباه می‌کنند و اشتباه جز ماهیت بشر است؛ اما درک فضای کریپتو و داشتن درک خوبی از ذهن خود، می‌تواند احتمال اشتباه را تا حد زیادی پایین بیاورد.

ممکن است برخی از این توصیه‌ها بسیار مشهود و واضح باشد، اما دانستن آنها به شما کمک می‌کند که نهایت استفاده را از سرمایه گذاری خود ببرید و از مشکلاتی احتمالی که ممکن است ایجاد شوند، دور بمانید.

در نهایت این نکته را به یاد داشته باشید که تماما بر اساس ترس به ترید یا فروش تمامی رمز ارز های خود نپردازید. چنین اقداماتی باید بر اساس پیش بینی‌ها و استراتژی‌های خوب اقتصادی انجام گیرند؛ نه بر اساس ترس و تردید.

 

آخرین به روز رسانی: ۹۹/۰۴/۰۵


54321
امتیاز 4.9 از 7 رای

منبع coindoo trezor
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
AliMOHAMMAD FAlAHATPISHE

Kheyli khubid shoma 🙂