اخبار آلتکوین

تقویم آنلاک رمزارزها؛ کدام پروژه‌ها در ماه مارس (اسفند) توکن آزاد خواهند کرد؟

با فرا رسیدن ماه مارس (اسفند)، برخی از پروژه‌ها از جمله آربیتروم، سویی و آپتوس مطابق با برنامه توکنومیک خود مقادیر قابل توجهی توکن آزاد خواهند کرد. آنلاک رمزارزها (Token Unlock) معمولا با ایجاد فشار فروش می‌تواند بر قیمت آن‌ها تاثیر بگذارد، به همین خاطر اغلب مورد توجه تحلیلگران و معامله‌گران قرار می‌گیرد.

ارزش توکن‌هایی که قرار است به مرور در ماه مارس آزاد شوند بیش از ۳.۱ میلیارد دلار است که بزرگترین آنها به پروژه آربیتروم تعلق دارد. این پروژه قرار است ۱.۱۱ میلیارد توکن ARB را با ارزشی بالغ بر ۲.۲۳ میلیارد دلار آزاد کند.

همانطور که در نمودار زیر مشخص است، در سال ۲۰۲۴ طبق برنامه توکنومیک پروژه‌های مختلف، در ماه مارس بیشترین میزان توکن از نظر ارزش دلاری نسبت به سایر ماه‌ها آنلاک می‌شود. به همین خاطر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ارزش دلاری توکن‌های آزاد شده در ماه‌های مختلف سال ۲۰۲۴ - منبع: token.unlocks
ارزش دلاری توکن‌های آزاد شده در ماه‌های مختلف سال ۲۰۲۴ – منبع: Token.Unlocks

شایان ذکر است تمام توکن آنلاک‌ها لزوما با کاهش قیمت همراه نمی‌شوند. توصیه می‌شود پیش از سرمایه‌گذاری، پروژه‌ها را از دید فاندامنتال بررسی کرده و در رابطه با برنامه توکن آنلاک آن‌ها اطلاعات کسب کنید. با این حال، معامله‌گران می‌توانند با آگاهی از تقویم آنلاک پروژه‌ها، برای شناسایی نقاط ورود و خروج از بازار استفاده کنند.

در جدول زیر، تقویم توکن آنلاک پروژه‌هایی را که ارزش آنلاک آن‌ها بالاتر از ۵ میلیون دلار است و در ماه مارس آزاد می‌شوند، بررسی و جزییات آزادسازی توکن هر پروژه را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

تاریخ میلادینام توکن (کوین)تعداد توکنی که آزاد می‌شود (میلیون واحد)ارزش دلاری توکنی که آزاد می‌شود (میلیون دلار)درصد افزایش عرضه در گردش فعلی
۱ مارسMANTA۱.۸۷۵.۳۴۰.۷۴٪
۱ مارسdYdX۳۳.۳۳۱۱۹.۰۰۱۱.۰۸٪
۱ مارسZETA۶.۳۰۱۵.۵۶۲.۶۶٪
۳ مارسSUI۳۴.۶۲۵۸.۸۵۲.۹۷٪
۵ مارسGAL۲.۰۳۶.۸۲۲.۲۶٪
۷ مارسHFT۱۳.۸۵۵.۸۳۳.۸۵٪
۱۳ مارسAPT۲۴.۸۴۳۰۰.۱۰۶.۷۶٪
۱۵ مارسCYBER۸۸۶.۱۲۷.۸۸۵.۹۸٪
۱۶ مارسARB۱.۱۱ میلیارد واحد۲.۲۳ میلیارد دلار۸۷.۲۰٪
۱۷ مارسAPE۱۵.۶۰۳۱.۰۵۲.۶۱٪
۱۹ مارسPIXEL۵۴.۳۴۲۸.۰۳۷.۰۵٪
۲۲ مارسIMX۳۴.۱۹۱۱۴.۸۸۲.۴۶٪
۲۲ مارسID۷۸.۴۹۴۵.۸۸۱۸.۲۳٪
۲۷ مارسYGG۱۶.۶۹۱۰.۹۴۵.۵۱٪
۲۸ مارسAGIX۸.۴۸۶.۵۵۰.۷۰٪
۲۹ مارسOP۲۴.۱۶۹۴.۷۰۲.۵۲٪
۳۱ مارسPRIME۱.۶۶۲۲.۹۵۴.۶۶٪
  • بزرگترین آزادسای توکن در ماه مارس متعلق به چه پروژه‌ای است؟
  • بزرگترین آزادسازی توکن متعلق به پروژه آربیتروم است که ۱.۱۱ میلیارد واحد توکن ARB را با ارزشی بالغ بر ۲.۲۳ میلیارد دلار آنلاک می‌کند و پس از آن آپتوس و dYdX قرار دارند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا