تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA)؛ ۸ خرداد ۱۴۰۳

تعادل بین عرضه و تقاضا در بسیاری از ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود، اما بسیاری نیز منتظر یک جرقه‌اند. شاخص‌های تکنیکال نشان‌دهنده احتمال تغییرات قیمت در آینده نزدیک هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، تریدرها در حال بررسی روندها و الگوهای مختلف هستند تا بتوانند جهت بازار را پیش‌بینی کنند که می‌تواند به نوسانات بیشتر و تغییرات قیمتی منجر شود.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

تون کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۳۶ دلار، موج آبی رنگ) در حال معامله بوده است که نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت تون کوین بالا برود و سطح ۶.۷۵ دلاری شکسته شود، گاوها برتری کوتاه‌مدت پیدا می‌کنند. در چنین حالتی، خریداران تلاش خواهند کرد یک رالی به سمت ۷.۶۷ دلار شروع کنند. انتظار می‌رود در این سطح خرس‌ها با قدرت دفاع کنند.

از طرف دیگر، یک شکست و بسته شدن زیر سطح ۶ دلار می‌تواند باعث برتری خرس‌ها شود. در چنین سناریویی، کاهش قیمت می‌تواند تا ۵.۵۰ دلار و سپس ۴.۷۲ دلار ادامه پیدا کند. یک جهش قوی از این سطح می‌تواند نشان‌دهنده حفظ قیمت در ناحیه نوسانی برای مدت زمان بیشتری باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در چند روز گذشته نزدیک به ۰.۱۷ دلار در حال نوسان بوده است که نشان‌دهنده جدال بین خرس‌ها و گاوهاست.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۶ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح ۵۸، نشان‌دهنده کنترل گاوهای بازار است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۰.۱۷ دلار برسانند و حفظ کنند، احتمال شکست ۰.۱۸ دلار نیز افزایش پیدا می‌کند. در چنین حالتی راه دوج کوین برای افزایش قیمت تا ۰.۲۱ دلار هموار می‌شود.

اما اگر قیمت به پایین بازگردد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌های بازگشتی است. در چنین سناریویی، قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۱۴ دلار کاهش پیدا کند و قیمت آن در چند روز آینده در ناحیه نوسانی حفظ شود.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

پرایس اکشن چند روز گذشته کاردانو یک الگوی مثلث متقارن تشکیل داده است که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضاست.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت کاردانو را به زیر خط حمایت برسانند. اگر موفق به این کار شوند، احتمالا گام بعدی روند نزولی شروع می‌شود و قیمت کاردانو می‌تواند تا حمایت بعدی در ۰.۳۵ دلار کاهش پیدا کند.

اما اگر قیمت از سطح فعلی یا خط حمایت به بالا بازگردد، نشان‌دهنده حفظ قیمت در داخل مثلث برای مدت بیشتری خواهد بود. یک شکست و بسته شدن کندل بالای خط مقاومت، کنترل را به گاوها باز می‌گرداند. در چنین سناریویی، روند صعودی می‌تواند شروع شود و قیمت کاردانو تا ۰.۶۲ دلار افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا