تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، فایل کوین و اینجکتیو؛ ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

با کاهش قیمت بیت کوین، بخش زیادی از بازار رمزارزها نیز به رنگ قرمز درآمد، با این حال، در دو روز اخیر دوباره شاهد ثبات نسبی بازار هستیم و به نظر می‌رسد مجددا در آستانه افزایشی دوباره قرار گرفته‌ایم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، سرنوشت آلت کوین‌ها تا حد زیادی به روند آتی بیت کوین گره خورده است. در این مطلب تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، فایل کوین و اینجکتیو را در تایم فریم‌های ۱ روزه و ۴ ساعته بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال تون کوین

ناتوانی دنباله‌دار خریداران در حفظ قیمت تون کوین بالاتر از مقاومت سربار ۷.۶۷ دلاری ممکن است معامله‌گران کوتاه‌مدت را به فروش و سیو سود ترغیب کند.

نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

نیمه پر لیوان البته این است که ریزش قیمت تون کوین در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۸۰ دلار) حمایت شده است. اگر قیمت دوباره از سطوح فعلی افزایش یابد و از مقاومت ۷.۶۷ دلاری عبور کند، احتمالا تون کوین تا ۱۰ دلار صعود خواهد کرد.

در سمت مقابل، هجوم سرمایه‌گذاران برای فروش می‌تواند قیمت را از سطوح فعلی یا مقاومت مذکور کاهش دهد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برساند. در این سناریو قیمت تون کوین می‌تواند به ۶ دلار برسد.

نمودار تون کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت تون کوین به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای سقوط کرد اما فشار خریداران دوباره آن را افزایش داد. در حال حاضر خریداران دوباره برای عبور قیمت از مقاومت ۷.۶۷ دلاری تلاش خواهند کرد. شکسته شدن این مقاومت می‌تواند فاز بعدی رالی صعودی را کلید بزند.

در سمت مقابل، باید خط روند صعودی رسم‌شده در نمودار را زیرنظر گرفت. اگر قیمت به زیر این سطح سقوط کند، ممکن است فاز اصلاحی عمیقی شروع شود و تون کوین را تا محدوده ۶ تا ۶.۲۶ دلاری کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال فایل کوین

قیمت فایل کوین چندین روز است که بین ۵ تا ۶.۷۷ دلار تثبیت شده است. این نشان می‌دهد خریداران در حال تشکیل زیربنایی برای روند صعودی آتی هستند.

نمودار فایل کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView
نمودار فایل کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

گاوها دو روز پیش تلاش کردند تا قیمت را به بالای مقاومت سربار بکشانند، با این حال، سایه بلند روی کندل روزانه از بالا بودن فشار فروش حکایت می‌کند. اینکه اصلاح قیمت در حوالی میانگین‌‌های متحرک متوقف شده نشانه خوبی است. در صورتی که قیمت فایل کوین از سطوح فعلی افزایش یابد و به بالای ۶.۷۷ دلار برسد، ممکن است دوباره شاهد روند صعودی جدیدی باشیم. در این روند قیمت FIL می‌تواند ابتدا تا ۸.۵۴ دلار و سپس ۹.۳۵ دلار صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت به شدت از مقاومت سربار کاهش یابد، احتمالا مدت بیشتری شاهد نوسان قیمت در محدوده مذکور خواهیم بود.

نمودار فایل کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView
نمودار فایل کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد حمایت شدن قیمت در حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای هستیم. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت نشان می‌دهد کفه ترازو کمی به سمت خریداران متمایل است. در حال حاضر مقاومت کوچکی در حوالی ۶.۵۰ دلار وجود دارد اما اگر شکسته شود، ممکن است دوباره مقاومت ۶.۷۷ دلاری آزمایش شود.

در طرف دیگر بازار، به نظر می‌رسد فروشندگان برنامه‌های دیگری در سر دارند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای سقوط کند، پیش‌بینی‌های صعودی فاقد اعتبار می‌شوند و احتمالا شاهد ریزش فایل کوین تا ۵.۶۰ دلار و سپس ۵.۴۸ دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال اینجکتیو

در حال حاضر در نمودار تایم فریم ۱ روزه اینجکتیو یک الگوی مثلثی صعودی تشکیل شده که با عبور قیمت از مقاومت ۲۹.۹۳ دلاری تکمیل می‌شود.

نمودار اینجکتیو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView
نمودار اینجکتیو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶.۱۵ دلار) به تدریج شروع به افزایش کرده و شاخص RSI نیز به محدوده مثبت وارد شده که نشان می‌دهد کمی وضعیت به نفع خریداران است. اگر قیمت از مقاومت ۲۹.۹۳ دلاری عبور کند، مومنتوم صعودی اینجکتیو افزایش می‌یابد و احتمالا تا ۳۶.۵۰ دلار و سپس هدف الگو در ۴۱.۷۴ دلار صعود خواهد کرد.

در صورت ریزش قیمت و شکسته شدن خط حمایت رسم‌شده در نمودار، قیمت اینجکتیو می‌تواند در کوتاه‌مدت به ۱۸ دلار سقوط کند.

نمودار اینجکتیو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView
نمودار اینجکتیو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، خریداران قیمت را به بالای مقاومت سربار ۲۹.۹۳ دلاری رسانده‌اند اما نتوانستند آن را حفظ کنند. این نشان‌دهنده فشار فروش بالا در حوالی این مقاومت است. به دنبال این اتفاق، قیمت اینجکتیو کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای سقوط کرده است. با این حال، قیمت خیلی سریع از حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای افزایش یافته است.

در ادامه خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا بر محدوده مقاومتی ۲۹.۹۳ تا ۳۱ دلاری غلبه کنند. اگر این اتفاق رخ دهد، به احتمال زیاد روند صعودی جدیدی شروع خواهد شد. ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای این پیش‌بینی صعودی را بی‌اعتبار خواهد کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا