تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، RNDR، پپه و AR؛ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

پس از مدت‌ها نوسان و بلاتکلیفی گاوها و خرس‌های بازار بالاخره بازارِ چند ارز صعودی شده و گاوها کنترل را به دست گرفتند. با توجه به برتری نسبی که برای گاوها ایجاد شده است، می‌توان انتظار رشد بیشتری را نیز در آینده نزدیک داشت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، به نظر می‌رسد ارزهای تون کوین (TON)، رندر (RNDR)، پپه (PEPE) و آرویو (AR) پتانسیل ادامه صعود را دارند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت آنها در بازه‌های زمانی روزانه و ۴ ساعته می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

گاوها مدتی است در تلاش هستند تا قیمت تون کوین را به بالای مقاومت ۷.۲۳ دلار برسانند، اما خرس‌ها حاضر به تسلیم شدن نیست.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

برتری جزئی گاوها به خرس‌ها این است که اجاره ندادند قیمت با سطح ۷.۲۳ دلار فاصله زیادی پیدا کند. به این ترتیب احتمال شکسته شدن سطح ۷.۲۳ دلار بالا می‌رود. در چنین سناریویی، تون کوین می‌تواند مقاومت ۷.۶۷ دلار را نیز به چالش بکشد.

سطح حمایت مهمی که باید در نظر داشته باشیم، میانگین‌های متحرک هستند. یک شکست و بسته شدن کندل روزانه در زیر این سطوح می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که برای چند روزی تون کوین بین ۴.۷۲ دلار و ۷.۶۷ دلار نوسان خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ۴ ساعته، هر دو میانگین‌های متحرک صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در منطقه اشباع خرید قرار گرفته است که نشان می‌دهد گاوها کنترل را به دست گرفته‌اند. خریداران تلاش خواهند کرد که با افزایش قیمت به بالای ۷.۲۳ دلار، موقعیت خود را مستحکم کنند.

اما خرس‌ها تلاش خواهند قیمت تون کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ) بکشانند. در صورت موفقیت، نشان‌دهنده این خواهد بود که خرس‌ها با قدرت در حال دفاع از مقاومت بالاسری هستند. سپس قیمت تون کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

در ۵ می (۱۶ اردیبهشت)، میانگین‌های متحرک رو به بالا شکسته شدند که نشان‌دهنده پایان احتمالی فاز اصلاح است.

نمودار روزانه قیمت رندر - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت رندر – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد که بازیابی قیمت رندر در نزدیکی مقاومت بالاسری ۱۲ دلار را به تعویق بیاندازند، اما گاوها حاضر به تسلیم نیستند. این نشان می‌دهد که در کف‌ها خرید سنگین انجام می‌شود. میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی تشکیل دادند و شاخص قدرت نسبی نیز در ناحیه مثبت قرار دارد که نشان‌دهنده کنترل گاوها است.

اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹.۵۹ دلار، موج آبی رنگ) به بالا بازگردد، احتمال یک رالی به بالای ۱۲ دلار افزایش پیدا می‌کند. سپس رندر می‌تواند تا ۱۳.۸۳ دلار بالا برود. اگر قمیت به پایین بازگردد و میانگین‌های متحرک شکسته شوند، این دیدگاه برای کوتاه‌مدت نقض می‌شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت رندر - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت رندر – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها توانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند و با این اتفاق احتمالا مومنتوم صعودی کوتاه‌مدت ضعیف می‌گردد و قیمت رندر می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ) کاهش پیدا کند. این سطح می‌تواند خریداران را جذب کند، اما جهش قیمتی حاصله ممکن است در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با فروش روبرو شود. اگر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شکسته شود، احتمالا توقف بعدی سطح ۹.۵۰ دلار خواهد بود.

اگر خریداران بخواهند جایگاه خود را حفظ کنند، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش داده و آن را به بالای مقاومت ۱۲ دلاری برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت پپه

پپه در چند روز گذشته به آرامی بازیابی قیمتی داشته که نشان‌دهنده خرید منظم در سطوح پایین است.

نمودار روزانه قیمت پپه - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت پپه – منبع: تریدینگ ویو

پرایس اکشن پپه یک الگوی سر و شانه معکوس شکل داده است که با یک شکست و بسته شدن کندل بالای ۰.۰۰۰۰۰۹۲ دلار کامل می‌شود. اگر خریداران قیمت را در بالای خط گردن (Neckline) حفظ کنند، روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد. هدف این الگوی صعودی سطح ۰.۰۰۰۰۱۴۵ دلار است.

میانگین‌های متحرک احتمالا در عقب‌نشینی‌ها (Pullback) به عنوان یک حمایت قوی عمل کنند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک به بالا بازگردد، نشان‌دهنده مثبت ماندن احساسات بازار و خرید در کف‌ها خواهد بود. اگر حمایت ۰.۰۰۰۰۰۶ دلاری رو به پایین شکسته شود، روند منفی خواهد شد.

نمودار ۴ ساعته قیمت پپه - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت پپه – منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که پپه در میانگین‌های متحرک حمایت شده است و این امر نشان می‌دهد که گاوها با قدرت در حال دفاع از این سطوح هستند. خریداران باید سد بالاسری در ۰.۰۰۰۰۰۹۲ دلار را بشکنند تا کنترل را به دست بگیرند.

اما حالا که قیمت به پایین بازگشته و میانگین‌های متحرک شکسته شدند، نشان‌دهنده بازگشت خرس‌ها به بازی است. اکنون قیمت پپه می‌تواند تا سطح حمایت مهم ۰.۰۰۰۰۰۷۶ دلار کاهش یابد. این سطح احتمالا شاهد خرید قوی از طرف گاوها باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت آرویو

در چند روز گذشته آرویو به آرامی در حال افزایش قیمت بوده است که نشان دهنده تقاضای خوبی از طرف گاوها است.

نمودار روزانه قیمت آرویو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت آرویو – منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی (۳۶ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در بالای ۶۱ نشان‌دهنده برتری گاوها است. این احتمال وجود دارد که قیمت آرویو به مقاومت بالاسری در ۴۷.۵۱ دلار که سطح مهمی است، برسد. اگر گاوها قیمت را به بالای این مقاومت برسانند، احتمالا رالی آن تا ۵۲ دلار و سپس ۶۸ دلار ادامه خواهد داشت.

این دیدگاه مثبت در صورتی برای کوتاه‌مدت رد خواهد شد ک قیمت آرویو به پایین بازگشته و میانگین‌های متحرک را بشکند. سپس این کاهش قیمت می‌تواند تا ۲۶.۵۰ دلار ادامه پیدا کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت آرویو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت آرویو – منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت آرویو در عقب‌نشینی‌ها، در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه حمایت می‌شود. در صورتی که خریداران دوباره میانگین‌های متحرک را بازپس گیرند، تلاش خواهند کرد که قیمت را به ۴۵ دلار و سپس ۴۷.۵۱ دلار برسانند. انتظار می‌رود فروشندگان از این ناحیه با قدرت دفاع کنند؛ چرا که اگر در این کار شکست بخورند، مومنتوم صعودی ممکن است از سر گرفته شود.

در سطوح پایین باید به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه توجه داشت. اکنون که این سطح شکسته شده است، قیمت می‌تواند تا ۳۶ دلار و سپس ۳۴ دلار کاهش پیدا کند. قیمت آرویو ممکن است از این ناحیه به بالا بازگردد اما احتمالا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با فروش روبرو شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا