اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت ترون؛ چه مقاومت‌ها و حمایت‌هایی پیش‌روی TRX است؟

نمودار قیمتی ترون از ماه اکتبر (مهر) همبستگی زیادی با شاخص Crypto10 پیدا کرده است. بنابرین عملکرد ۱۰ کوین برتر بازار از نظر حجم بازار می‌تواند تا حدود زیادی جهت حرکت ترون را مشخص کند. این در حالی است که از تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) خط روند صعودی شکل گرفته است که در نقش حمایت برای TRX عمل کرده است. اکنون قیمت ترون در نزدیکی خط روند نزولی که از اوج قیمتی ترون در ۱۵ نوامبر ( ۲۴ آبان) تشکیل شده بود، قرار دارد. این ۲ خط روند در حال حاضر تشکیل الگوی مثلث متقارن را داده‌اند. شکست این الگو به سمت بالا و در ادامه عبور از مقاومت کلیدی ۰.۰۷۱۵۴ دلار می‌تواند ترون را برای یک جهش قیمتی آماده کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از investingcube، شاخص Crypto10، میانگین وزن‌دار عملکرد ۱۰ کوین برتر بازار از نظر حجم بازار را نشان می‌دهد. نمودار قیمتی ترون از اواخر ماه اکتبر همبستگی زیادی با این شاخص پیدا کرده است. در شکل زیر خط نارنجی مربوط به شاخص Crypto10 و خط آبی مربوط به قیمت ترون است. مشخص است که کانال‌های حرکتی این ۲ نمودار با اختلاف شیب جزئی شبیه به هم هستند.

مقایسه نمودار قیمتی ترون و شاخص Crypto10
مقایسه نمودار قیمتی ترون و شاخص Crypto10

بنابرین عملکرد ۱۰ کوین برتر بازار می‌تواند جهت حرکت ترون را مشخص کند. در حال حاضر هر ۲ این نمودارها در کانال‌های صعودی قرار دارند.

با بررسی نمودار ۴ ساعته قیمت TRX، شاهد شکل‌گیری یک خط روند نزولی هستیم که از ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) تشکیل شده است. از طرف دیگر خط روند صعودی تشکیل شده از تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) قیمت ترون را در یک مثلث متقارن قرار داده است. در حال حاضر این نمودار در آستانه شکست خط روند نزولی به سمت بالا است.

نمودار قیمت ترون تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت ترون تایم فریم ۴ ساعته

در تاریخ ۲ مارس (۱۱ اسفند) و همزمان با افزایش قیمت بیت کوین تا سطح ۴۵,۴۰۰ دلار، قیمت ترون نیز با شکست مقاومت سطح ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی تا ۰.۰۶۲۹۲ دلار پیش رفت اما نتوانست بر خط روند نزولی نشان داده شده در شکل زیر غلبه کند. این سطوح فیبوناچی اصلاحی از روند صعودی قیمت از ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) در قیمت ۰.۰۵۱۰۱ تا قیمت ۰.۰۷۱۶۷ دلار در ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) تشکیل شده بود. در حال حاضر ترون توانسته است از سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی عبور کند. اگر این نمودار بتواند خط روند نزولی داینامیک را در حوالی قیمت ۰.۰۶۰۵۳ دلار پشت سر بگذارد، مقاومت جدی بعدی در سطح ۰.۳۸۲ اصلاحی در قیمت ۰.۰۶۳۷۸ خواهد بود. شکست این مقاومت راه را برای رسیدن به مقاومت کلیدی ۰.۰۷۱۶۷ دلار باز خواهد کرد.

در طرف مقابل اگر قیمت نتواند بر خط روند غلبه کند، اولین حمایت در محدوده ۰.۰۵۸۹ دلار خواهد بود. در صورت شکست این ناحیه، خط روند داینامیک در محدوده ۰.۰۵۷ دلار حمایت مهم بعدی خواهد بود. شکست این خط، ترون را از روند صعودی خارج خواهد کرد.

نمودار قیمت ترون تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت ترون تایم فریم ۴ ساعته

در حال حاضر قیمت ترون برابر ۰.۰۶۰۰۵ دلار است که حدود ۶۶٪ پایین‌تر از اوج تاریخی قیمت خود (۰.۱۸ دلار) در تاریخ ۱۸ آپریل (۲۹ فروردین) قرار دارد.

سلب مسئولیت

اطلاعات و تحلیل‌های این مقاله به هیچ عنوان نباید به عنوان توصیه‌ای برای خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند. فراموش نکنید که همیشه قبل از سرمایه‌گذاری، خودتان به طور کامل بازار را تحلیل و بررسی کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا