اخبار آلتکوین

ارزش استیبل کوین USDD به زیر ۹۶ سنت کاهش یافت

استیبل کوین غیرمتمرکز ترون (USDD) برای سومین روز متوالی است که زیر ۱ دلار معامله می‌شود. فاصله گرفتن ارزش USDD از میزان ۱ دلاری موجب ایجاد نگرانی‌هایی شده است که فعالان را به یاد حاثه سقوط ترا می‌اندازد.

بر اساس گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، اطلاعات کوین‌کگو نشان می‌دهند قیمت یواس‌دی‌دی، امروز صبح به ۰.۹۵۹ دلار سقوط کرد. بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین قیمت این استیبل کوین در حال حاضر ۰.۹۷۵ دلار است.

ارز دیجیتال USDD از الگوریتمی مشابه مینت و سوزاندن UST‌ استفاده می‌کند که باعث سقوط شبکه ترا شد. هر زمان که قیمت USDD کمتر از یک دلار باشد، سیستم به شما اجازه می‌دهد تا یک USDD را بسوزانید تا معادل ۱ دلار ترون مینت کنید.

استیبل کوین USDD اولین بار در روز دوشنبه ۲۳ خرداد در بحبوحه ریزش گسترده بازار کریپتو، برابری ارزش خود را از دست داد. روز گذشته باز هم ریزش کرد و به ۹۸ سنت رسید. در میان کاهش قیمت USDD، قیمت ترون امروز تقریبا ۱۶٪ کاهش یافت و ۰.۰۵ دلار رسید.

نمودار ارزش استیبل کوین USDD
نمودار قیمت استیبل کوین USDD؛ منبع: میهن بلاکچین

با از دست دادن ارزش دلاری USDD، ممکن است فشار شدیدی بر ترون وارد شود. درست مانند ماه گذشته که دیپگ شدن UST‌ منجر به انفجار توکن لونا شد.

در همین حال، Tron DAO Reserve، نهادی که وظیفه‌اش دفاع از برابری ارزش USDD است، دارایی‌هایی را برای حمایت از ارزش استیبل کوین خود خریده است. این شرکت در روزهای اخیر بیش از ۱ میلیارد USDC خریداری کرده است و دارایی‌هایی همچون USDT، بیت کوین و ترون به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار در اختیار دارد. با این حال، تاکنون، انباشت ذخایر سرمایه توسط تیم، اعتماد به ارزش USDD را تا حدودی بازگردانده است.

به منظور آماده شدن برای بدترین سناریوها، Tron DAO امروز اعلام کرد ۲.۵ میلیارد TRX به ارزش حدود ۱۲۵ میلیون دلار را از صرافی بایننس خارج خواهد کرد. خارج کردن توکن از صرافی به تیم این امکان را می‌دهد که از گرفتن پوزیشن‌های فروش در حجم‌های زیاد توسط معامله‌گران جلوگیری کند. این کار همچنین تضمین می‌کند که Tron DAO می‌تواند ذخیره بزرگی از توکن‌های TRX که برای بازخرید هولدرهای USDD کافی است را تضمین می‌کند.

منبع
theblock

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا