اخبار آلتکوین

بحران ترون و لغزش استیبل کوین USDD؛ جاستین سان با فروش استقراضی TRX مبارزه می‌کند

جاستین سان اعلام کرد از ذخایر ترون دائو ۲ میلیارد دلار برداشت می‌کند تا از پشتوانه استیبل کوین USDD محافظت به عمل آید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، جاستین سان موسس ترون، که اکنون نماینده دائمی کشور گرنادا در سازمان تجارت جهانی (WTO) نیز هست، اظهار داشت ترون دائو از سرمایه‌های خود استفاده خواهد کرد تا از رمزارز TRX در مقابل فاندینگ ریت فروش استقراضی این رمزارز در صرافی بایننس محافظت کند. وی در این خصوص گفت:

فاندینگ‌ریت سالانه موقعیت‌های فروش استقراضی ترون در صرافی بایننس به منفی ۵۰۰٪ رسیده است. ترون دائو ۲ میلیارد دلار به مبارزه با آن‌ها اختصاص می‌دهد. فکر نمی‌کنم ۲۴ ساعت دوام بیاورند. شورت اسکوییز در راه است.

توییت جاستین سان
توییت جاستین سان

اندکی پس از این توییت، جاستین سان اعلام کرد که ۸۰۰ میلیون USDC به منظور حفظ پشتوانه استیبل کوین USDD به ذخیره ترون دائو تزریق خواهد شد.

استیبل کوین USDD یک استیبل کوین الگوریتمی است که با سوزاندن توکن TRX به منظور حفظ ارزش معادل با دلار کار می‌کند.

هرچند، به منظور اجتناب از شرایط احتمالی مشابه با استیبل کوین UST، استیبل کوین USDD با خرید رمزارزهای مختلف نظیر بیت کوین، ترون و استیبل‌کوین‌هایی نظیر USDC و USDT و TUSD و USDJ مقرر کرده است ارزش بازار پشتوانه USDD به حجم عرضه این استیبل کوین از ۱.۳ به ۱ کمتر نشود. به عبارت دیگر، هر استیبل کوین USDD باید همواره حداقل ۱.۳ دلار پشتوانه داشته باشد. با این حال وبسایت خزانه ترون دائو، در حال حاضر نسبت وثیقه‌گذاری این استیبل کوین را معادل با ۲.۸ نشان می‌دهد.

با وجود این FatMan که در مورد وقایع سقوط ترا و پشت پرده ترافرم‌لبز و اقدامات دوکوان روشنگری‌های زیادی کرد، با جلب توجهات به اطلاعات درج شده در بخش شفافیت (Transparency) در وبسایت خزانه ترون دائو، اشاره کرد:

آیا کد این قسمت از وبسایت طوری نوشته شده است که همیشه مقدار TRXسوزانده شده را برابر عرضه در گردش USDD نشان دهد؟

در حال حاضر عرضه در گردش USDD برابر با ۷۲۳.۳ میلیون است و مقدار ترون سوزانده شده دقیقا همین مقدار اعلام شده است درحالی‌که میدانیم ارزش ترون سوزانده شده کمتر از این مقدار و حدود ۶۲۴.۴ میلیون دلار است.

فت من ترون
توییت FatMan

ترون دائو در واکنش به این توییت، از FatMan تشکر کرد اما تا زمان نگارش خبر این ایراد همچنان برطرف نشده است.

با وجود اقدامات ترون دائو، با ریزش کل بازار رمزارز، پشتوانه USDD طی چند ساعت اخیر مورد حمله قرار گرفته است. طبق گزارش کوین‌مارکت‌کپ، برابری این استیبل کوین الگوریتمی با دلار دچار لغزش شده است و در زمان نگارش خبر برابر با ۰.۹۸۹۱ دلار است.

قیمت USDD
لغزش برابری USDD با دلار؛ منبع: CMC

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا