اخبار آلتکوینایردراپ

ایردراپ توکن های بیت تورنت (BTT) توسط ترون چه نتیجه ای خواهد داشت؟!

ایردراپ ها مدت هاست که یک نوع استراتژی برای بهره بردن از تلاش های افراد داخل شبکه و ایجاد جامعه دارندگان توکن است، اما ترون در شرف شروع کردن کاری است که قبل از این هرگز وجود نداشته است: ایردراپ ۶ ساله توکن های بیت تورنت (BTT) به دارندگان ترون. سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این امر باعث تشویق سرمایه گذاران خواهد شد یا تاثیر منفی خواهد داشت؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

اولین ایردراپ تاریخ

تاریخچه ایردراپ ها به پنج سال قبل و کوین آرورا (AuroraCoin) بر می‌گردد. آنطور که در مقالات بیان شده است، برنامه نویسی به اسم بالدور فریگیار اودینسون طی ۳ روز، ۳۱.۸ کوین به تمام ۳۳۰ هزار شهروند ایسلند ایردراپ کرد. هرچند ارزش این ایردراپ بسیار زیاد نبود و تقریبا به هر شهروند ۳۸۵ دلار ایردراپ شد. این موضوع باعث شد قیمت این کوین ۱۰ برابر شود اما این افزایش قیمت زمان زیادی طول نکشید. پس از پایان ایردراپ، قیمت این کوین فرو ریخت و‌ پروژه لغو شد.

ایردراپ ها دارای مشکلاتی هستند. باید در مقابل فشار منفی قیمت، توزیع گسترده و دید مثبت عمومی داشته باشند. اگر مشوقی وجود نداشته باشد که مردم ایردراپ را ذخیره کنند، اکثر آنها بعد از مدت کوتاهی ایردراپ ها را می‌فروشند.

مینهوی چن یکی از شرکای شرکت GBIC به کوین دسک گفت سال گذشته در چین، بسیاری از افراد به ایردراپ ها، آبنبات می‌گفتند.

به نظر می‌رسد که ترون قصد دارد اهدای بی سابقه ای از آبنبات های رایگان به شکل توکن های بیت تورنت (BTT) انجام‌ دهد. جاستین سان موسس ترون و مدیرعامل بیت تورنت گفت:

ترون و بیت تورنت را مانند تیغ و شمشیر در نظر بگیرید. برای آنکه اقتصاد اینترنتی ایجاد کنید که از غیرمتمرکزسازی بهره می‌برد به هر دوی آن ها نیاز دارید. ما توکن های BTT را اهدا می‌کنیم تا بازاری از محصولات نوآورانه و برنامه هایی در سطح اینترنت ارائه دهیم.

زمانبندی ایردراپ به گفته جاستین به شرح زیر است:

در تاریخ یازدهم هر ماه، تیم ترون عکسی از موجودی توکن ترون (TRX) منتشر خواهد کرد و توکن های بیت تورنت (BTT) را بر اساس دارندگان توکن TRX تقسیم خواهد کرد. ۱۲ ایردراپ اولیه هرکدام ۹۹۰ میلیون توکن BTT توزیع خواهد کرد و هر ۱۲ ماه این مقدار افزایش خواهد یافت. این برنامه هم اکنون شروع شده است. در تاریخ ۱۱ فوریه، حدود ۱۱ میلیارد توکن BTT ایردراپ شده است.

در مجموع، از ۱۱ فوریه ۲۰۱۹ تا ۱۱ فوریه ۲۰۲۵، تعداد ۹۷ میلیارد توکن BTT ایردراپ خواهد شد. با توجه به قیمت فعلی این توکن، ارزش مجموع ایردراپ های مورد نظر ۱۰۰ میلیون دلار خواهد بود که کمتر از ایردراپ توکن استلار است. ارزش ایردراپ استلار (XLM) در نوامبر ۲۰۱۸، ۱۲۵ میلیون دلار بود. اما ایردراپ استلار تک ‌مرحله ای بود، اما ترون با ایردراپ ۶ ساله خود به سرزمین های ناشناخته قدم می‌گذارد.

نتیجه مورد انتظار از انجام این برنامه، تشویق کاربران به ذخیره ترون (TRX) و استفاده از بیت تورنت (BTT) می‌باشد.

در سایت مدیوم نیز آمده است دریافت کنندگان ایردراپ می‌توانند از توکن BTT برای خرید خدمات یا کالاهای مختلف نظیر محصولات حرفه ای و بدون تبلیغ استفاده کنند.

با این حال، همانطور که در مورد کوین آرورا مشخص شد، ایردراپ ها معایبی دارند که باعث می‌شود برنامه های مورد نظر به خوبی پیش نرود. البته گذشت زمان مشخص خواهد کرد که اهدای آبنبات جاستین سان باعث خواهد شد که وی طعم شیرین موفقیت را بچشد یا با تلخی شکست مواجه خواهد شد.

منبع
cryptonewsreview

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا