متوسط مقالات

پلتفرم Twitch از این پس سیستم تخفیف با بیت کوین را ارائه می‌دهد!

ارز دیجیتال دیگر فقط به معاملات روزمره و ماینینگ محدود نمی‌شود. ما داریم کم کم به سمتی می‌رویم که بیشتر فعالیت‌هایمان در فضای آنلاین با ارز دیجیتالی شبیه به بیت کوین قابل انجام باشد. از خرید کردن گرفته تا تمدید اشتراک‌ها. در این مطلب بیشتر در مورد Twitch‌ که یک پلتفرم پخش زنده ویدیو برای گیمرهاست، صحبت می‌کنیم.

پیش قدمی Twitch در استفاده از بیت کوین

twitch بیت کوین ارز دیجیتال رمز ارز روش پرداخت

Twitch با ترویج یکی از ارزهای دیجیتال خودش سطح استراتژی‌های رمز نگاری شده را ارتقا داد.

به نظر شما این پرونده توسط معامله‌گران بیشتری مورد قبول قرار می‌گیرد یا نه؟

پلتفرم استریم آمازون – Twitch در حال تقویت استراتژی‌های رمزنگاری خودش است. تمرکز اصلی این سایت بر روی پخش زنده و livestream بازی‌های ویدیویی است. اما در حال حاضر می‌بینیم که وارد بحث ارز دیجیتال و بیت کوین شده است. یعنی به ازای پرداخت با ارز دیجیتال به کاربران خودش ۱۰ درصد تخفیف عضویت می‌دهد. این پرداخت از طریق درگاه BitPay انجام می‌شود.

طبق گفته مدیر ارشد بازاریابی بیت پی – Bill Zielke، از بین تمامی کسب و کارها و شرکت‌هایی که با آن‌ها فعالیت می‌کنند، تنها Twitch است که یک تخفیف مبتنی بر ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کند. او همچنین اضافه کرده است که :

در حال حاضر ما افراد زیادی را می‌بینیم که به این روش پرداخت (پرداخت به وسیله ارز دیجیتال) علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این در حالیست که اکثر روش‌های پرداختی با پول‌های رایج جامعه و از طریق PayPal انجام می‌شوند. Twitch اولین کسب و کاریست که این روش پرداختی را در خود دارد.

آیا دلیل علاقه Twitch به ارز دیجیتال به خاطر حوزه گیمینگ است؟

طبق گفته Bill Zielke، این خود Twitch است که در ازای عضویت به کاربران ۱۰ درصد تخفیف می‌دهد. درک این موضوع اهمیت زیادی دارد؛ زیرا برخی بر این باور هستند که این تخفیف از سمت BitPay است. در حالی که از این خبرها نیست! این که خود Twitch همچین پیشنهادی را به کاربران می‌دهد بسیار جالب و شگفت آور است. این در حالی است که به نظر می‌رسد خود پلتفرم استریمینگ یک رابطه عشق – نفرت (۵۰ – ۵۰) با رمز ارزها دارد.

در سال ۲۰۱۹، Twitch گزینه پرداخت به وسیله بیت کوین و بیتکوین کش را از دسترس کاربران خارج کرد. این اتفاق توسط یک کاربر Reddit گزارش داده شد که Twitch به طور ناگهانی پرداخت از طریق BitPay را حذف کرده است. یکی از کاربران دیگر اضافه کرد که Twitch در این مدت تمامی حساب‌های کاربری که به وسیله ارز دیجیتال خریداری شده بودند را غیر فعال کرد. این در حالیست که ۳ ماه بعد Twitch مجددا پرداخت به وسیله رمز ارزها را فعال کرد!

ظاهرا Zielke نمی‌توانست نسبت به این تغییرات Twitch اظهار نظر کند؛ اما با این حال معتقد بود که Twitch قصد دارد کاربران ارزهای دیجیتال بیشتری را به این پلتفرم علاقه مند کند. او اینطور گفته است که زمانی که کمپانی به بزرگی Twitch تخفیفاتی مبتنی بر ارزهای دیجیتال به همه مشتریان خودش پیشنهاد می‌کند کاملا مشخص است که در این مورد جدی است و قرار است شاهد اتفاقات بزرگ‌تری باشیم.

این حدس و گمان‌ها باعث می‌شوند که برخی تصور کنند علاقه Twitch به بیت کوین تنها به خاطر بازی‌هاییست که مبتنی بر بلاک چین هستند و همچنین به دلیل استفاده از سرمایه‌های دیجیتال در دنیای مجازیست.

با در نظر داشتن همین نکته بد نیست بدانید که Twitch در درجه اول توجه خودش را بر روی انجمن‌های بازی و گیمینگ متمرکز می‌کند.

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که از ابتدای ماه جولای حدود ۱۶۰۰۰ بازی در Twitch اجرا شده است. این رقم نزدیک به بیشترین مقداریست که تا به الان در Twitch دیده شده است.

Trip Hawkins از پیشگامان عرصه بازی و همچنین عضو هیت مدیره DMarket – پلتفرمی برای بازی‌های مبتنی بر بلاک چین – بر این باور است که در سال‌های آینده اهمیت ارز دیجیتال بیشتر و بیشتر می‌شود. مخصوصا در بحث بازی‌هایی که محصولات مجازی دارند و در سرویس‌های دیگر مرتبط با بازی ارائه می‌شوند :

بازی‌ها دنیای مجازی هستند. دنیای مجازی که از ارزهای دیجیتال و همچنین روش‌های پرداختی بدین شکل بیشتر سود می‌برد. همچنین این بازی‌ها به دنبال این هستند تا از مکانیزم‌های مالکیت و ردیابی که کریپتو با آن شناخته می‌شود بهره‌مند شوند. به همین خاطر است که بازرگانان ارزهای دیجیتال خواستار این رمز ارزها هستند – البته تا زمانی که بی ثباتی زیادی نداشته باشند. (به همین دلیل است که تا الان بارها دیده‌ایم این موضوع در رفت و آمد بوده است و به یک جایگاه قطعی نرسیده است)

همچنین Hawkins اشاره کرده است که پلتفرم‌های livestream زیادی از ارز دیجیتال برای انعام دادن استفاده می‌کنند. در دسامبر ۲۰۱۹، سرویس پرداخت موبایلی MenaPay اعلام کرد که از سیستم انعام Twitch پشتیبانی می‌کند (به کمک ارز پایدار خود به نام MenaCash). همچنین مرورگر Brave این سیستم انعام دادن را در یوتیوب و Twitch پشتیبانی می‌کند.

موسس و مدیر عامل دی مارکت – Vlad Panchenko، معتقد است که Twitch در حال ساخت پلتفرمی پیشرفته‌تر و تعاملی‌تر است؛ پلتفرمی که نه تنها برای گیمرها بلکه برای سرگرمی‌های دیگری مثل صنعت ورزش هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این باعث می‌شود مخاطبین Twitch افزایش چشمگیری داشته باشند : این یک مثال خوب است، از این که کمپانی‌های فعال در حوزه گیمینگ چطور با موقعیت یابی و ساخت مجدد تشکیلات مربوط به پیشنهادات رمز ارزهای خود، آینده را پیش بینی می‌کنند.

پایان هودلینگ؟

twitch بیت کوین ارز دیجیتال رمز ارز روش پرداخت

همچنین Hawkins اشاره کرده است که بعد از سقوط بازار ارز دیجیتال در ماه مارس، قیمت ارزها بهبود پیدا کرده است و حتی به ثبات بیشتری رسیده است. به همین خاطر استفاده از رمز ارزها جهت پرداخت اشتراک‌های آنلاین بهینه‌تر شده است.

علاوه بر Hawkins، آقای Zielke هم خاطر نشان کرده است که روند تبلیغات مبتنی بر رمز ارزها حرکت جسورانه‌ای بوده است. البته جریان بزرگ‌تری در راه است، تا جایی که تاجران بیشتری به سمت پرداخت‌های این چنینی هجوم می‌آورند.

طبق گفته‌های Zielke بیت پی تحقیقاتی را به کمک  Forrester Consulting انجام داده است. این تحقیقات نشان می‌دهد که بازرگانان از روش‌های پرداخت مبتنی بر ارزهای دیجیتال چه مزایایی نصیبشان می‌شود. با این که نتیجه نهایی این مطالعات هنوز منتشر نشده است اما با این حال Zielke توانسته است بخشی از اطلاعات آن را به اشتراک بگذارد :

ما به این نتیجه رسیدیم که استفاده از ارزهای دیجیتال در پرداخت‌های آنلاین ارزش سفارشات را ۲ تا ۲.۵ برابر بیشتر کرده است. همچنین ما دریافتیم که استفاده از کریپتوها مشتریان بیشتری را جذب می‌کند و از طرفی هزینه‌های پرداخت کمتر می‌شود. همچنین بیشتر وقت‌ها روش‌های تخفیف در پرداخت با استفاده از رمز ارز، شارژ کردن با تقلب را تقریبا از بین می‌برد.

Stephan Widmer مدیر عامل یک سایت تجارت الکترونیک اروپایی در زمینه مبلمان به اسم Beliani گفته است که شرکت آن‌ها در گذشته با BitPay همکاری داشته است. آن‌ها در این کمپین به ازای هر ۴۰۰ یورو خرید (یا حتی بیشتر) با ارز دیجیتال ۱۰۰ یورو به مشتریان خودشان هدیه پرداخت می‌کردند.

او همچنین اضافه کرد که هدف از این کمپین پیدا کردن مشتریان جدید و افزایش فروش‌هایی با قیمت بالاتر بوده است. طبق گفته Widmer این کمپین باعث شد که میانگین ارزش سفارش‌ها دو برابر مقداری باشد که مشتریان از کارت‌های اعتباری خودشان استفاده می‌کردند – منظورش روش‌های سنتی پرداخت است.

با این که این یافته‌ها ممکن است باعث شوند استفاده از ارز دیجیتال در پرداخت‌های آنلاین قدم بزرگ‌تری بردارد؛ اما هنوز هم چالش‌های زیادی در مسیر پیش رو قرار دارند.

به عنوان مثال، مفهوم ارزهای دیجیتال و خود بیت کوین هنوز هم برای خیلی از خرده فروش‌ها یک مفهوم غیر قابل درک و خارجی است؛ همین موضوع باعث می‌شود آن‌ها از رمز ارزها دوری کنند. از طرفی نوسانات ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین ، ممکن است مشکلات زیادی را برای بازرگانان به همراه داشته باشد.

Michelle O’Connor معاون بازاریابی پلتفرم پرداخت دیجیتال Uphold گفته است که ارزهای دیجیتال برای این که به عنوان یک روش مطمئن و اصلی پرداخت شناخته شوند هنوز هم باید راه بسیاری را طی کنند. Michelle O’Connor اشاره کرده است که :

وقتی به روند پیشرفت صنعت ارزهای دیجیتال در ۶ تا ۱۲ ماه گذشته نگاه می‌کنید می‌بینید که توانسته است از مرحله فکر و خیال به مسیر اصلی روانه شود و به یک پایان امیدوارکننده می‌رسید. اما هنوز هم برای پیشرفت و بهبود به زمان نیاز دارد. وقتی که صحبت از سرمایه گذاری در رمز ارزها می‌شود دو گزینه پیش رو دارید. یکی هولدرها و دومی مصرف کننده‌ها هستند. تا همین اواخر هم راه‌های بسیار کمی برای مشتری‌ها جهت خرج کردن سرمایه‌شان وجود داشت و دلیل آن هم ماهیت پر مخاطره و نوسانات شدید بازار بوده است.

با این حال O’Connor اشاره کرده است که شک و تردید و مردد بودن برای خرج کردن ارزهای دیجیتال کمرنگ می‌شود؛ بخصوص زمانی که ایالات متحده کم شدن ارزش دلار را تجربه کند.

علاوه بر این‌ها مزایای استفاده از پرداخت به وسیله رمز ارزها نه تنها توسط بازرگانان بلکه توسط سرویس دهنده‌های کارت‌های اعتباری همچون MasterCard نیز درک می‌شود.

O’Connor گفته است که رفته رفته و با از بین رفتن هزینه‌های مربوط به بازرگانان و تسویه حساب و ریسک بازپرداخت، کسب و کارها باید در مورد روش‌های پرداخت فعلی خودشان تجدید نظر کنند و وارد دنیای رمزنگاری شوند.

منبع
cointelegraphbitpay

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا