بلاک چین بستر کسب درآمد از طریق بازی کردن را فراهم می‌کند!

فناوری بلاک چین به پیشرفت خود در سطح جهان ادامه می‌دهد و هر روز صنایع بیشتر و بیشتری پتانسیل این فناوری را درک می‌کنند. اینک صنعت چند میلیارد دلاری بازی نیز پتانسیل این فناوری را درک کرده است و در صدد استفاده از شفافیت و امنیت آن است. دیدگاه جدیدی به نسبت بازی‌های بلاک چینی در حال ظاهر شدن است و آن پیوند بین جهان مجازی و جهان واقعی از طریق تجارت کاربری است. بلاک چین فناوری تحول‌آفرینی است و علاوه بر امور مالی و ارز‌های دیجیتال، در بسیاری از صنایع دیگر نیز می‌تواند تحول ایجاد کند.

این دیدگاه جدید توسط Uplandme ارائه داده شده است. در حال حاضر، دارایی‌های مجازی در این پلتفرم بلاک چین محور لیست شده و معامله می‌شوند. در انجام این معاملات از ارز دیجیتالی بنام UPX استفاده می‌شود. هدف این پلتفرم ایجاد یک اکوسیستم ارائه‌دهنده اقتصاد باز جهان واقع است.

البته برای اینکه این پلتفرم بتواند به یک اقتصاد باز واقعی تبدیل شود، یک روش کسب درآمد لازم است که به بازیکنان اجازه دهد که از تجارت جهان واقع کسب درآمد کنند. Upland در ژانویه ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار گرفت و وعده مبادله دارایی‌های دیجیتال خریده شده با توکن داخل بازی را با ارز فیات داد.

دیدگاه Upland به عنوان یک اقتصاد باز از طریق مشارکت با Tilia در حال تحقق است. Upland اولین مشتری شخص ثالث Tilia است که به عنوان یک فراهم‌کننده سرویس پول ثبت شده و انتقال‌ دهنده پول مجوز‌دار عمل می‌کند. یکی از بنیان‌گذاران Upland ابراز کرده که این سرویس به بازیکنان اجازه می‌دهد که دارایی‌های دیجیتال خلال بازی را به بهای واقعی تبدیل کنند.

ارتباط بین جهان مجازی و واقعی با استفاده از بلاک چین

بلاک چین

مدیر عامل Tilia اظهار داشته که مجاز کردن کاربران به استخراج ارزش جهان واقعی در داخل جهان‌های مجازی باعث افزایش تعامل می‌شود و در نهایت هم به نفع بازیکنان و هم به نفع توسعه‌دهندگان بازی‌ها تمام خواهد شد. او معتقد است که به منظور انجام این کار، قوانین و گواهی نامه‌هایی مورد نیاز است. ناگفته نماند که Tilia دارای مجوز در همه ایالات‌های آمریکا است و از این منظر بر بسیاری از شرکت‌های دیگر برتری دارد.

مدیر عامل Tilia همچنین افزود که گواهی نامه‌ها و مجوز‌های این شرکت اجازه ادغام یک کیف پول در داخل بازی‌های آنلاین را می‌دهد و به این ترتیب امکان نگهداری ارز دیجیتال و یا ارز فیات و تبدیل اینها به یکدیگر فراهم خواهد آمد. Tilia تا چند هفته آینده به مشارکت با Upland خواهد پرداخت و این پلتفرم را به هدف خود یعنی ارتباط بین جهان مجازی و واقعی نزدیک‌تر خواهد کرد.

در آینده از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین می‌توان کسب درآمد کرد

مشارکت Upland و Tilia از این منظر جالب توجه است که ارائه‌دهنده نمونه دیگری از کسب درآمد از بازی با همکاری بلاک چین است. این قضیه بسیار مهم است زیرا ویژگی‌هایی را می‌توان در داخل بازی‌های بلاک چینی ایجاد کرد که هرگز نمی‌توان آنها را توسط پلتفرم‌های متمرکز ارائه داد. به عنوان مثال، بازی‌های مبتنی بر بلاک چین نوعی مالکیت واقعی دارایی‌های دیجیتال را از طریق توکن‌های غیر قابل جایگزین فراهم می‌کنند.

بازی‌های بلاک چینی درآمدزا آینده صنعت بازی را تشکیل می‌دهند و پیش‌بینی می‌شود که در چند سال آینده بسیار رواج پیدا کنند. اکنون که جهان گرفتار بحران کرونا شده است، این بازی‌ها می‌توانند گیمر‌ها را از واقعیت محیط زندگی آنها رها کنند و به آنها اجازه تعاملات اجتماعی و حتی کسب درآمد را بدهند.

امروزه می‌توان از تعداد زیادی از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین کسب درآمد کرد که از جمله آنها می‌توان به بازی Axie Infinity اشاره کرد که جامعه فعالی دارد و در آن توصیه‌هایی در مورد نحوه کسب درآمد از بازی‌های کریپتویی به اشتراک گذاشته می‌شود. علاوه بر این، پلتفرم بازی غیر متمرکز Sandbox در حال ایجاد اکوسیستمی است که خالقان آثار در آن بتوانند به کسب درآمد از بازی‌ها و اختراعات خود بپردازند.

درآمد فیات بهتر است یا درآمد کریپتویی؟

اگرچه تعدادی از بازی‌های بلاک چینی مانند Upland در حال حرکت به سمت مدل کسب درآمد بر اساس فیات هستند، اما در اینجا شک و تردید‌هایی مطرح است. به عنوان مثال، تیم دراپر (Tim Draper) در این باره اظهار نظر کرده و گفته که اگر این بازی‌ها به مدل‌های کسب درآمد از از ارز دیجیتال پایبند باشند، به موفقیت بیشتری خواهند رسید.

البته هنوز زود است که قضاوت کنیم که کدام یک از این دو مدل در آینده موفق‌تر خواهند بود. Upland ایده‌های بزرگی برای آینده دارد و می‌خواهد یک طبقه کاملا جدید از بازی را ایجاد کند، طبقه‌ای که مردم را موفق به تعامل در جهان دیجیتال کند و برای آنها تجارتی را فراهم آورد که در جهان واقع نیز مثمر ثمر باشد. Upland قصد دارد که در نهایت کسب و کار‌ها را به داخل پلتفرم خود بیاورد. نظر شما چیست؟ آینده صنعت بازی را در سایه بلاک چین چگونه می‌بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
امین

با تشکر از مطلب خوبتون ، بازی chainzarena هم مورد تایید هست ؟