بازی

معرفی پرطرفدارترین بازی های کریپتویی در سال 2020!

پس از اینکه موفقیت کریپتو کیتیز (CryptoKitties) در سال ۲۰۱۷ توجه خود را به همه جلب کرد، ساخت کلکسیون دیجیتال روی فناوری بلاک چین افزایش یافت. این روند رو به افزایش باعث شده که بلاک چین و صنعت بازی کاملا مناسب یکدیگر باشند.

در حالی که فناوری بلاک چین یک سیستم پاداش قابل اعتماد را برای بازیکنان فراهم می آورد تا جمع آوری کلکسیون های دیجیتالی را برای بازی ارزشمند کند،  از سوی دیگر روند بازی سازی محیطی دوستانه برای یادگیری و پذیرش انبوه ایجاد می کند.

وقتی صحبت از بازی های کریپتویی می شود، ژاپن ارزش خالص تقریبی بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار را در دست دارد. علاوه بر این محققان متخصص بلاک چین پیش بینی کرده اند که با افزایش نفوذ گوشی های هوشمند به سراسر جهان صنعت بازی های کریپتویی حتی در سال های ۲۰۲۰ و بعد از آن نیز پیشرفت داشته باشد.

در اینجا لیستی از  بازی های محبوب مبتنی بر بلاک چین را که باید در سال ۲۰۲۰ ببینید، وجود دارد.

My Crypto Heroes

این بازی بلاک چین مستقر در ژاپن بیش از یک سال است که وجود دارد اما از نظر حجم تراکنش رتبه اول را در جهان دارد. این بازی توسط Double jump.tokyo inc توسعه یافته است. در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸، روی بلاک چین اتریوم و به عنوان یک برنامه غیرمتمرکز ساخته شده است.

این بازی را می توان به صورت آنلاین و موبایل انجام داد و دارای قهرمانان تاریخی است که می توانند برای جنگیدن در نبردهای حماسی جمع آوری شده و آموزش داده شوند. قهرمانان همه پنهان هستند و دشمنان آنها باعث ضعیف تر شدن آنها شده اند.

وظیفه بازیکن این است که به اعماق این دنیای خیالی برود تا قهرمانان را به آزاد کرده و به شکوه سابق خود بازگرداند. بازیکنان حتی می توانند قهرمانان خود را برای به دست آوردن ویژگی های جدید آموزش دهند. همچنین در این بازی می توانید قهرمانان را در یک بازار اجتماعی ترید کنید.

Blockchain Cuties

Blockchain Cuties  ایده مجموعه های دیجیتال را با دسترسی آنها بر روی چندین بلاک چین بیشتر می کند. این بازی از موجودات فانتزی زیبا مانند گربه ها، پاپی ها، پاندا و مارمولک ها ساخته شده است که می توان آن را ترید کرده، فروخت و یا به ارزهای دیجیتال سنتی تبدیل کرد. علاوه بر این این مجموعه های دیجیتالی را می توان با مهارت های مختلفی که در نبردها آزمایش می شودند، آموزش داد.

Blockchain Cuties را می توان هم روی مرورگر وب و هم روی رایانه های شخصی و دستگاه های تلفن همراه بازی کرد. آنچه این بازی را جالب می کند، تیم پشتیبانی و طراحی بصری آن است.

Forgotten Artifacts

Forgotten Artifacts یک بازی کریپتویی است که به بازیکنان اجازه می دهد تا برای پیدا کردن مصنوعات فراموششده((Forgotten Artifacts)، یک ماجراجویی بی پایان داشته باشند. جمع کردنی عا در این بازی بلاک چین ترکیبی از توکن های قابل تعویض و غیر قابل تعویض است که هرکدام دارای یک منبع محدود هستند واین ویژگی آنها را خاص و ارزشمند می کنند.

در حال حاضر و در مرحله توسعه پیش آلفا، این بازی کریپتویی تنها با یک کیف پول انجین(Enjin) قابل انجام است زیرا این تنها راه برای ذخیره توکن ها و جمع کردنی های ERC-1155 است. تاکنون علاقه زیادی به این بازی از سوی جامعه بازی با پایگاه کاربری که تیم Forgotten Artifacts آنرا مشتاق می نامد، وجود داشته است.

Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی با کارت است که به بازیکنان اجازه می دهد بسته های کارت را بدست آورند و مجموعه های بی نظیری از کارت های نادر را جمع کنند. با کارت هایی که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، بازیکنان بازی مالکیت واقعی کارت ها را کسب کرده و قادر هستند آنها را با کارتهای دیگر مبادله کرده و یا در یک بازار بفروشند.

این بازی به راحتی با Hearthstone Blizzard مقایسه می شود و تفاوت آن این است که GU روی بلاک چین ساخته شده است. Gods Unchained سال گذشته یکی از بازیکنان برتر خود را پس از حمایت از اعتراضات هنگ کنگ اخراج کرد.

از همه مهمتر این بازی کریپتویی تا به حال ۱۵ میلیون دلار بودجه دریافت کرده و آن را به یکی از امیدوار کننده ترین بازی های مبتنی بر بلاک چین سال ۲۰۲۰ تبدیل کرده است. در نوامبر سال گذشته حجم تراکنش های این بازی در اوج خود از کریپتو کیتیز (CryptoKitties) نیز فراتر رفت. تنها در ۳روز این بازی کارتی فانتزی توانست بیش از ۶ میلیون کارت منتقل کند که در زمان اوج خود در سال ۲۰۱۷، بیش از ۴.۷ میلیون انتقال ارزش داشت.

Spells of Genesis

این بازی کریپتویی موبایل به گونه‌ای طراحی شده که ترکیبی از یک بازی به سبک آرکید و یک بازی ترید کارت باشد. بازیکنان Spells of Genesis می توانند هنگام جمع آوری و ترید کردن گوی ها ماجراجویی های حماسی داشته باشند تا کارت های قدرتمندی را بسازند که در نبردها آزمایش شوند. بازیکنان می توانند با استفاده از کارت ها و با استراتژی و مهارت که عناصر کلیدی پیروزی هستند، دشمنان را طلسم کنند.

از آنجا که جمع کردنی ها و کارت های موجود در بازی روی فناوری بلاک چین ساخته شده اند، بازیکنان مجبورند آیتم ها و کارت های مورد نظر خود را که از بازی می گیرند، نگه دارند. جالبتر اینکه این یکی از اولین بازی های نقش آفرینی بیت کوین است که امکان ذخیره مستقیم کلکسیون های موجود در بلاک چین بیت کوین را فراهم می کند. علاوه بر این می توان جایزه ها را در خارج از بازی مبادله کرد، که این موضوع برای علاقه مندان به این بازی هیجان انگیز است.

Splinterlands

هر طرفدار Game of Thrones عاشق Splinterlands خواهد شد. این بازی کریپتویی در دنیایی تخیلی ساخته شده که از شش پادشاهی تشکیل شده است که برای کنترل Splinterland می جنگند.

بازیکنان برای شکست دادن دشمنان در نبرد از کلکسیون های بازی استفاده می کنند. به لطف استفاده از فناوری بلاک چین، هر کارت خاص است و نتایج نبرد نیز به راحتی قابل اثبات است. بازی با الگوریتمی ساخته شده است که مانع از دست زدن به نتایج نبردها می شود. حتی سازندگان بازی نیز نمی توانند آنها را دستکاری یا تغییر دهند.

(Bitcoin Flip (Trading App

Bitcoin Flip برای افراد تازه کاری است که سعی در یادگیری نحوه ترید ارزهای دیجینتال دارند. این بازی به عنوان یک شبیه ساز ترید بیت کوین طراحی شده است؛  این بازی به بازیکنان این امکان را می دهد تا اصول اولیه ترید کردن و راز تجارت را همزمان درک کنند.

این بازی یک شبیه ساز رایگان بیت کوین است که قیمت گذاری واقعی، نمودارها و ابزارهای مختلف را در خود جای داده است. با استفاده از بیت کوین فلیپ، بازیکنان می توانند استراتژی های معاملاتی خود را در یک سندباکس ایمن آزمایش کنند.

Altcoin Fantasy

یک شبیه ساز دیگر که می تواند تجارت کریپتو را هیجان انگیز کند Altcoin Fantasy است. این بازی به بازیکنان اجازه می دهد تا معاملات خود را با دلارهای مجازی ایالات متحده شروع کنند. بنابراین  بازیکنان می توانند بیش ۱۴۹ل ارز دیخیتال  را انتخاب کزده و سبد خود را بر این اساس تنظیم کنند.

نکته جالب توجه در مورد این بازی این است که مسابقاتی را در اختیار بازیکنان قرار می دهد تا جوایزی را کسب کنند که ارزش پولی دارند. Altcoin Fantasy با شرکت هایی مانند نان Paxful و OKCoin به دنبال حمایت مالی از رقابت های خود و پاداش بازیکنان با بیت کوین واقعی و سایر ارزهای دیجیتال است.

یک شبیه ساز دیگر که می تواند تجارت کریپویی را هیجان انگیز کند. این بازی به بازیکنان اجازه می دهد تا معاملات خود را با دلارهای مجازی ایالات متحده شروع کنند. بنابراین می توانند بیش ۱۴۰ پرداخب کرده و سبد خود را بر این اساس تنطیم کنند.

Neon District

Neon District که توسط بازی های بلاک چین  ساخته شده است  مورد علاقه همه دوستداران سایفرپانک مجازی است. این بازی نقش آفرینی است که توسط داستانی با ترکیبی از عناصر فیلم های علمی تخیلی مانند The Matrix هدایت می شود. گیمرها باید در هر مرحله مهارت هایی را برای نبرد با دشمنان و حل معماهای پیچیده کسب کنند.

این بازی نقش آفرینی  از داستانی با ترکیبی از عناصر فیلم های علمی تخیلی می توان به ماتریس تشبیه شود. چیزی که گیمرها را سرگرم می کند این است که در هر مرحله آنها باید توانایی هایی به دست آورده و معماهایی حل کنند.

شخصیت های جدید را می توان در طول بازی به پروفایل شخصی اضافه کرد. این کاراکترها و موارد درون بازی برای حمایت از مالکیت شخصی در صفحه اصلی برنامه ریزی شده اند. در سال ۲۰۲۰، سازندگان بازی قصد دارند فصل دوم داستان را توسعه دهند که شامل یک بازی همکاری جدید است که به بازیکنان اجازه می دهد نیروهای خود را با یکدیگر متحد کنند.

0xUniverse

ٰ‌برای کسانی که از سفینه های فضایی و بازی های فانتزی فضای بیرونی لذت می برند 0xUniverse مناسب است. با رابط کاربری بصری همراه است. ساخته شده در بلاک چین اتریوم، این بازی همه چیز در مورد استفاده از استراتژی در حالی که یک سوار کیهانی به جهان می رود و دقیقاً مانند The Mandalorian را داراست.

در هر سیاره کاربران قادر به یافتن منابع مختلف و دیدار با افراد جدید خواهند بود. یک بازیکن می تواند صاحب یک سیاره کامل یا بخشی از آن باشد زیرا تمام آیتم های بازی روی آن ضبط می شوند.

MegaCryptoPolis

اگر انحصار و املاک مورد علاقه شما است، MegaCryptoPolis یک بازی بلاکچینی برای تأمین این نیاز است. بازی به گونه ای طراحی شده است که بازیکنان بتوانند یک قطعه زمین را بدست آورده و چیزی بسازند و روزانه اتر را به عنوان سود جمع کنند. بازیکنان حتی می توانند کل ناحیه صاحب شوندوا مالیات خود را به صورت توکن جمع کنند.

دقیقاً مانند زندگی واقعی، توطئه ها در زمین افزایش می یابد. علاوه بر این آنها به عنوان توکنهای ERC-721 کدگذاری شده و در بلاک چین ذخیره می شوند. از این گذشته، این نسخه با نسخه آزمایشی ارائه می شود که روی هر مرورگری قابل پخش است و آشنایی با رابط کاربری را برای مبتدیان آسان می کند.

تاکنون این بازی بیش از ۴ میلیون بازدید در YouTube داشته است و  در کل ۱۰,۰۰۰ کیف پول اتریوم ثبت شده است.

Mythereum

Mythereum که در فوریه سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، یکی دیگر از بازی های مبتنی بر بلاک چین است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. در این بازی شخصیت های متنوعی وجود دارد که برای بقا می جنگند. قرار است بازیکنان شخصیت های خود را زنده نگه دارند.

همچنین این شخصیت ها می توانند در بازارهای شخص ثالث ترید شوند. ارز درون بازی Mythex است که یک توکن ERC-20 قابل بازخرید است. گیم پلی تحت تاثیر یک فرآیند استراتژیک مخصوص دک کردن قرار می گیرد که شامل اضافه کردن شخصیت های قدرتمند به کارت ها برای افزایش عملکرد کلی است.

Eos Knights

EOS Knights با ساخته شدن در یکی از برجسته ترین شبکه های بلاک چین، دارای قراردادهای هوشمندی است که هر عملی را به خود اختصاص می دهند. بازیکنان می توانند با استفاده از مواد موجود در بازی، مواردی را در بازی که شبیه عناصر طبیعی و یا حتی ساخت موارد جدید و منحصر به فرد است، جمع آوری کنند. این بازی همچنین توانایی داشتن حیوانات خانگی را دارد که می توان آنها را پذیرفت. تمام کلکسیون های موجود در بازی را می توان با نشانه EOS در یک بازار بومی ترید کرد.

نتیجه گیری

صحنه بازی های کریپتویی همچنان در حال رشد هستند و آیتم کلکسیون های بیشتری نیز روی فناوری بلاک چین ساخته می شوند. بازی ها نه تنها پذیرش انبوه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را ممکن می سازند بلکه راهی آسان برای یادگیری نحوه عملکرد فناوری بلاک چین را فراهم می کنند.

Cointelegraph در مورد چشم انداز سال ۲۰۲۰ در صحنه بازی کریپتویی با جیمز فرگوسن مدیر عامل شرکت Immutable (یکی از سازندگان Gods Unchained) صحبت کرد. طبق گفته فرگوسن سال ۲۰۲۰ از نظر سهولت استفاده و کیفیت پیشرفت چشمگیری خواهد داشت:

ما در حال انتظار هجوم کاربران اصلی هستیم که مطمئنا از نتیجه سال ۲۰۱۹ نیز فراتر خواهد رفت.

با این حال، از آنجا که آیتم های درون بازی به طور فزاینده ای محبوب می شوند، تصور دنیایی که در آن ارزهای دیجیتال و کلکسیون های بازی به هم برخورد نمی کنند دشوار است:

دارایی های دیجیتال درون بازی ها به احتمال زیاد بزرگترین محرک پذیرش ارزهای دیجیتال در چند سال آینده خواهد بود؛  به ویژه با توجه به اینکه بازی ها یکی از بزرگترین ابزارها برای ورود کاربران به اکوسیستم هستند.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا