اخبار خارجی

هکر نوجوان توییتر ۳.۴ میلیون دلار بیت کوین دارد!

قاضی پرونده هکر نوجوان توییتر در دادگاه هیلزبرو فلوریدا، اعلام کرد که گراهام ایوان کلارک،‌ هکر توییتر مالک ۳.۴ میلیون دلار بیت کوین است. در اولین دادگاه کلارک در روز شنبه، وثیقه آزادی او ۷۲۵,۰۰۰ دلار تعیین شد.

مقامات قضایی معتقد هستند که این ۳۰۰ بیت کوین به طور غیرقانونی به دست آمده‌اند. با این حال، وکیل کلارک چنین ادعایی را رد می‌کند. وکیل او با اشاره به اتفاقات سال قبل،‌ استدلال می‌کند که این بیت کوین‌ها از راه قانونی به دست آمده‌اند. سال گذشته مقامات قضایی ۴۰۰ بیت کوین از دارایی‌های این هکر جوان را ضبط کردند. با این حال،‌ ۳۰۰ بیت کوین از این مبلغ را پس از مدتی به او برگرداندند. علت بازگشت این کوین‌ها از طرف مقامات قضایی مشخص نیست.

این هکر توییتر روز جمعه دستگیر شد. کلارک ۳۰ حساب کاربری مشهور را هک کرده بود. او از طریق دستکاری حساب‌های کارمندان شرکت توییتر به سیستم Slack این شرکت دست پیدا کرده بود و از تایید هویت چندعاملی این سیستم رد شده بود. پس از این اتفاق، ۱۱۷۰۰۰ ارز دیجیتال از طرف اشخاص مختلف به او پرداخت شد.

او در ابتدا از این دسترسی به سیستم توییتر برای فروش حساب‌های توییتر استفاده می‌کرد. کلارک هم اکنون به خاطر اتهام‌هایی چون ۱۱ مورد کلاهبرداری از طریق ارتباط با دیگران، ۱۱ مورد کلاهبرداری با استفاده از اطلاعات شخصی و همچنین یک مورد اتهام ورود غیر قانونی به دستگاه شخصی و یک مورد کلاهبرداری سازمان یافته در بازداشت است. دو نفر دیگر نیز به همراه کلارک دستگیر شدند و اتهام آن‌ها به دادگاه فدرال ارجاع داده شد. کلارک طبق دستور دادستان می‌تواند زیر نظر دوربین‌های امنیتی در خانه بماند ولی دسترسی او به هر گونه وسیله الکترونیکی ممنوع است تا زمانی که دادگاه او تشکیل شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا