اخبار کوتاه

سهام‌داران توییتر پیشنهاد خرید ایلان ماسک را پذیرفتند

سهامداران توییتر در رای‌گیری که روز سه‌شنبه برگزار شد، پیشنهاد فروش این پلتفرم به ایلان ماسک به ازای پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری او را قبول کردند. این در حالی است که ایلان ماسک به دلیل اطلاعات نادرست و غیرشفاف توییتر در زمینه تعداد اکانت‌های فیک و اسپم از پیشنهاد خرید خود انصراف داده است اما سهامداران توییتر به دنبال غرامت گرفتن از او هستند. سرنوشت این معامله که ایلان ماسک از انجام آن سر باز می‌زند در دادگاه تعیین می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، سهامداران توییتر به پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری شرکت توسط ایلان ماسک رای مثبت دادند. تایید سهامداران برای تکمیل معامله مورد نیاز بود. بنابراین توییتر می‌تواند با تمام قوا در دادگاه علیه ایلان ماسک ظاهر شود.

در رای‌گیری اولیه که روز سه‌شنبه برگزار شد، اکثریت سهامداران از تصمیم برای پذیرش پیشنهاد ۵۴.۲۰ دلاری ماسک برای خرید هر واحد سهم توییتر حمایت کردند. قیمت سهام این شرکت در حال حاضر کمتر از این پیشنهاد است و هر واحد سهام توییتر با قیمت ۴۱.۹۲ دلار معامله می‌شود.

اگرچه این معامله اکنون تاییدیه لازم سهامداران را برای عملی شدن دارد، اما همانطور که در گزارش پیشین میهن بلاکچین خواندیم، ماسک در ماه جولای (تیر) با اشاره به نگرانی‌ها در مورد حساب‌های ربات و اسپم در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی گفت از خرید توییتر منصرف شده است. مقامات توییتر هم تصمیم گرفتند برای بدعهدی ایلان ماسک از او شکایت کنند.

به هر حال این دادگاه که قرار است در ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) برگزار شود جالب خواهد بود چرا که وکلای طرفین دائما در تلاش برای ارائه شواهد و مدارک برای برنده شدن در دادگاه هستند.

منبع
theblockcoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا