اخبار عمومی

توییتر در ۲ کشور حق عضویت دریافت می‌کند؛ کاربران ایرانی هم باید هزینه پرداخت کنند؟

شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) اعلام کرد کاربران جدید در کشورهای نیوزیلند و فیلیپین برای عضویت در این پلتفرم باید ۱ دلار حق اشتراک سالانه بپردازند. به گفته ایلان ماسک، این تصمیم به منظور مقابله با بات‌ها و اسپم در این شبکه اجتماعی گرفته شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از فورچون، در حالی که مدتی پیش نسخه پریمیوم توییتر (X Premium) معرفی شد، حالا به نظر می‌رسد محدودیت‌های جدیدی برای این شبکه اجتماعی وضع شده و احتمالا به زودی همه کاربران ملزم به پرداخت اشتراک ۱ دلاری برای استفاده از آن خواهند شد.

بر این اساس، کاربران جدید در کشورهای نیوزیلند و فیلیپین از روز سه‌شنبه برای دسترسی به ویژگی‌های کلیدی X از جمله توییت کردن، ریتوییت کردن و نقل قول باید ۱ دلار حق اشتراک بپردازند.

شرکت X در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد این تصمیم برای مهار بات‌ها و اسپم در این شبکه اجتماعی گرفته شده و هدفی مبنی بر جمع‌آوری پول ندارد:

این آزمایش جدید به منظور بهبود تلاش‌های موفقیت‌آمیز ما برای کاهش اسپم، دستکاری و فعالیت ربات‌ها در حالی که دسترسی به این پلتفرم را با هزینه کمی متعادل می‌کند گرفته شده است و برای کسب سود نیست.

کاربران ایرانی نیز باید ۱ دلار پرداخت کنند؟

حق اشتراک ۱ دلاری فعلا فقط برای کاربران جدید دو کشور مذکور اعمال می‌شود و کاربران فعلی یا کاربران جدید سایر کشورها ملزم به پرداخت آن نیستند. با این حال، مشخص نیست طرح پولی شدن توییتر چه زمان به سایر کشورها گسترش خواهد یافت. شایان ذکر است این طرح با سرویس پریمیوم X که حق اشتراک ماهانه ۸ دلاری دارد متفاوت است.

در حال حاضر، این هزینه تنها از کاربرانی که از طریق وب در X عضو می‌شوند گرفته می‌شود. البته خواندن توییت‌ها همچنان رایگان خواهد بود و کاربران می‌توانند بدون نیاز به پرداخت حق اشتراک سالیانه، به خواندن توییت‌ها بپردازند.

به دنبال بیانیه رسمی X، ایلان ماسک نیز در توییتی به سیاست جدید این شبکه اجتماعی اشاره کرد و نوشت:

درست است، رایگان توییت‌ها را بخوانید اما سالانه ۱ دلار برای نوشتن توییت پرداخت کنید. این تنها راه مبارزه با ربات‌ها بدون مسدود کردن کاربران واقعی است. این کار ربات‌ها را به طور کامل متوقف نمی‌کند اما دستکاری پلتفرم را ۱۰۰۰ برابر دشوارتر خواهد کرد.

توییت ایلان ماسک
منبع: X

ماسک مدت‌هاست ایده دریافت حق اشتراک ۱ دلاری از کاربران X را مطرح کرده و به دنبال آن است تا این شبکه اجتماعی را به یک «سوپر اپلیکیشن» تبدیل کند. حال باید دید تکلیف کاربران ایرانی و سایر کشورهای تحت تحریم چه خواهد شد؟ با توجه به صحبت‌ها و شایعات قبلی، ممکن است X در ادامه برای پرداخت حق اشتراک ۱ دلاری از پرداخت با ارزهای دیجیتال و به خصوص دوج کوین پشتیبانی کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا