اخبار خارجی

انتقال ۱۳۲٬۰۰۰ بیت کوین به یک آدرس جدید؛ جریان چه بود؟

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که در هفته گذشته حدود ۱۳۲,۰۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۳ میلیارد دلار از کیف پول یک نهنگ خارج شده و به کیف پول دیگری منتقل شده است. استفاده از یک آدرس واسطه منتسب به صرافی کوین‌بیس فهمیدن انگیزه از انجام این انتقال را سخت‌تر کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Dailyhodl، اطلاعات BitInfoCharts نشان می‌دهد که یکی از نهنگ‌های بیت کوین فقط طی ۳ روز از ۱۹ الی ۲۱ جولای (۲۸ الی ۳۰ تیر) ۱۳۲,۸۷۷ BTC به ارزش تقریبی ۳ میلیارد دلار به دست آورده است.

نمودار موجودی بیت کوین بزرگ‌ترین نهنگ BTC
انتقال ۱۳۲٬۰۰۰ بیت کوین؛ منبع: بیت اینفو چارتز

این کیف پول که در تاریخ ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) ایجاد شده است، در تاریخ ۱۹ جولای تعداد ۱۵,۴۹۹ BTC را به موجودی خود اضافه کرده است. در تاریخ ۲۰ جولای، این نهنگ تعداد ۴۵,۴۹۹ BTC دیگر نیز به کیف پول خود واریز کرد. در روز ۲۱ جولای، نهنگ مذکور ۷۱,۸۷۹ بیت کوین دیگر به ارزش ۱.۶۴ میلیارد دلار دریافت کرد.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، در همین فاصله زمانی آدرس کیف پول دیگری که از آن به عنوان بزرگترین نهنگ بیت کوین نام برده می‌شد، تمام موجودی ۱۳۲,۰۰۰ بیت کوین خود را از این آدرس خارج کرد. با رهگیری تراکنش‌های انجام شده در مورد این نهنگ به این نتیجه می‌رسیم که بخش زیادی از آن به آدرسی واریز شده است که در پلتفرم بیت اینفو چارتز با برچسب صرافی کوین بیس ثبت شده است. نکته جالب این است که بخش زیادی از موجودی نهنگ جدیدی که از آن نام برده شد نیز از همین آدرس منتسب به کوین بیس واریز شده است و مابقی موجودی‌ها نیز به صورت مستقیم بین ۲ آدرس کیف پول این ۲ نهنگ مبادله شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا آن آدرس کیف پول واسطه واقعا متعلق به صرافی کوین بیس باشد اما آنچه قطعی است ارتباط بین این ۲ کیف پول است که در فاصله یک هفته موجودی به این بزرگی را بین خود جابجا کردند. هنوز دلیل انتقال سرمایه مذکور توسط این نهنگ مشخص نیست. شاید این نهنگ به دلایل امنیتی یا تسهیل فروش مستقیم بیت کوین‌‌های مذکور به انتقال آنها پرداخته است.

و مورد تامل برانگیز بعدی این است که اگر آن آدرس واسطه واقعا متعلق به صرافی کوین بیس باشد، با چه هدفی برای انتقال از واسطه استفاده شده است. شایان ذکر است که یکی از استراتژی‌های نهنگ‌ها ایجاد پامپ و دامپ قیمتی با استفاده از واریز یا خروج مقادیر زیادی بیت کوین به صرافی‌ها است.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا