اخبار خارجی

نظر تریدر: ۲۳ عامل تکنیکال و فاندامنتال منجر به روند صعودی بیت کوین می شوند

یکی از معامله‌کنندگان ناشناس بیت کوین، ۲۳ عامل تکنیکال و فاندامنتال را خاطرنشان کرده است که می‌توانند منجر به روند صعودی میان مدت بیت کوین شوند.

اطلاعات به اشتراک گذاشته‌شده توسط این معامله‌کننده به اسم Byzantine General در چهار بخش جای می‌گیرند. این چهار بخش عبارتند از بازار بیش از حد فعال، بازار خنثی قراردادهای آتی، استفاده کمتر معامله‌کنندگان از لوریج و فاندامنتال‌های قوی.

خنثی بودن بازار قراردادهای آتی بیت کوین

پس از بازبینی قیمت بیت کوین از ۱۰۳۰۰ دلار، یکی از ویژگی‌های مهم این ارز دیجیتال، نرخ منفی جذب سرمایه آن بوده است.

طی هفته گذشته، نرخ جذب سرمایه بیت کو‌ین منفی یا خنثی بوده است. این موضوع بدان معنا است که فروشندگان به فعالیت خود ادامه داده‌اند اما قراردادهای زیادی وجود نداشته است.

نرخ جذب سرمایه بیت کوین
نرخ جذب سرمایه بیت کوین

وجود خرید کم منجر به تغییر احساس در بازار شده است. فروش بیت کوین سریعا به معامله غالب بازار تبدیل شد و در نتیجه فشار فروش ایجاد شد.

این معامله‌کننده گفت نرخ منفی جذب سرمایه عامل مثبتی برای بیت کوین است. برای معامله‌کنندگانی نظیر Byzantine General که بیشتر بر معاملات بلندمدت معطوف هستند، تغییر احساس بازار بسیار مهم است.

وجود لوریج کمتر در بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین در تاریخ ۱۷ آگوست و سپس در ۲ سپتامبر نتوانست از سطح مقاومتی ۱۲,۰۰۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار عبور کند. این دو مورد برای معامله‌کنندگان قراردادهای آتی بسیار سنگین تمام شد. طی دو هفته بعد از این رویداد، قراردادهای باز در صرافی‌های قراردادهای آتی سریعا کاهش یافت.

کاهش شدید قراردادهای باز آتی بدان معنا بود که افراد کمتری به معاملات بیت کوین با لوریج اضافی پرداخته بودند. صرافی‌های بزرگ و مهم تا لوریج ۱۲۵ برابری را نیز پشتیبانی می‌کنند. چنین لوریج سطح بالایی احتمال نوسان شدید قیمت را به وجود می‌آورد.

در این خصوص، Byzantine General گفت که تعداد قراردادهای باز کمتر به معنای وضعیت‌های لوریج‌شده کمتر در بازار است و این موضوع در روند میان مدت قیمت بیت کوین نکته مثبتی است.

اندیکاتور کلیدی درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد بازار در شرایط فعالیت بیش از حد نیست

اندیکاتور MPL بیت کوین

بر اساس اندیکاتور MPL، معامله‌کننده مدنظر ما اذعان داشته است بازار بیت کو‌ین فعالیت بیش از حدی ندارد. وی گفته است این موضوع همانند روندهای صعودی قبلی باعث بازیابی و ریست بازار ارزهای دیجیتال شده است.

شاخص ترس و طمع نیز نشان می‌‌دهد که احساس بازار پس از بازیابی اخیر قیمت بیت کوین، به حالت خنثی درآمده است.

شاخص ترس و طمع

تقویت فاندامنتال‌ها

بیت کوین اساسا یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که توسط توان محاسباتی ارائه‌شده توسط ماینرها نگهداری و حفظ می‌شود. بدین ترتیب، اغلب اوقات هش ریت به عنوان معیاری مهم برای سنجش قدرت فاندامنتال این بلاک چین در نظر گرفته می‌شود.

اندیکاتور روبان هش

اندیکاتور روبان هش (hash ribbon) هنگامی به وجود آمد که ماینرها در مرحله خروج از شبکه قرار داشتند و حجم چشمگیری از بیت کوین‌های خود را فروختند. اگرچه این فروش عمده در ابتدا منجر به اعمال فشار فروش بر بیت کو‌ین شد، اما بعد از آن بیت کوین بازیابی شد. Byzantine General در این خصوص گفت:

روبان‌های هس اخیرا دو سیگنال خرید پشت‌سر هم داده‌اند. این سیگنال‌ها طی اولین بازیابی پس از خروج ماینرها رخ داده است. در حال حاضر هزینه تولید بیت کوین بیشتر از قیمت آن است و ماینرها در حال ضرر کردن هستند. تجربه نشان داده است که این شرایط، زمان و فرصت خوبی برای خرید است.

همزمان شدن تقویت فاندامنتال‌ها و عوامل تکنیکال گویای شرایط بهتر بازار و افزایش احتمال قیمت بیت کوین است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا