رمزارز در ایران

مدیرعامل شرکت توانیر: استخراج غیرمجاز رمزارز جریمه ۱۰۰ برابری به همراه دارد

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر از وضع قوانین جدید و سخت‌گیرانه برای مقابله با استخراج غیرقانونی رمزارز در ایران خبر داد و گفت، در صورت کشف این فعالیت‌ها، دستگاه‌های غیرمجاز امحا و استخراج‌کنندگان تا ۱۰۰ برابر جریمه خواهند شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به گفته رجبی، تاکنون بیش از ۸ هزار مرکز غیرمجاز شناسایی شده و از این مراکز، بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه ماینر جمع‌آوری و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

مدیرعامل توانیر همچنین خاطرنشان کرد برای تامین برق مورد نیاز این دستگاه‌ای غیرمجاز، باید نیروگاهی به بزرگی ۱۱۰۰ مگاوات ساخته می‌شد. وی در ادامه افزود:

کار رصد، رهگیری و شناسایی ماینرهای غیرمجاز به‌صورت پیوسته در حال انجام است.

به گفته رجبی، با توجه به قوانین جدید، در صورتی که دستگاه ماینر غیرمجازی کشف شود، آن دستگاه امحا شده و استخراج‌کنندگان تا ۱۰۰ برابر تعرفه برق جریمه می‌شوند.

وی در این رابطه گفت:

در صورت کشف دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمزارز، صاحبان دستگاه‌ها از زمانی که مشخص شود به‌صورت غیرمجاز از برق استفاده کرده‌اند، تا صد برابر تعرفه‌های برق مشمول جریمه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد علاقه‌مندان به استخراج ارزهای دیجیتال می‌توانند برای دریافت مجوزهای لازم اقدام کنند و در صورت اخذ این مجوزها، از ساعت ۱۲ شب تا ۷ صبح بدون هیچ محدودیتی به استخراج بپردازند.

منبع
تحلیل بازار

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا