اخبار خارجی

چه عاملی باعث کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۹۰۰۰ دلار می شود؟

همانطور که نمودار زیر از جاش راجر تحلیلگر ارز دیجیتال نشان می‌دهد، بیت کوین ۸ هفته است که از محدوده قیمت ۸۵۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار خارج نشده است.

وی گفت:

محدوده قیمت بیت کوین مشخص است. سطح حمایتی کنونی طی ۳ هفته اخیر ثابت مانده است و احتمالا قیمت به ۸۹۰۰ و سپس به ۸۵۰۰ دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

هرچه این عدم نوسان قیمت ادامه یابد، تحلیلگران نسبت به شرایط بیت کوین خوش بین تر می‌شوند.

در عین حال، یکی از معامله کنندگان اخیرا عامل غیرمنتظره ای را بیان کرده است که نشان می‌دهد قیمت بیت کوین ممکن است به کمتر از کانال ۹۰۰۰ دلار کاهش یابد.

عدم نوسان قیمت بیت کوین به معنای افزایش آن نیست

به دلیل آنکه بیت کوین قیمت ۹۰۰۰ دلار را مدت زیادی حفظ کرده است، بسیاری از تحلیلگران به شرایط این ارز دیجیتال خوش بین شده اند. اریک تیس (Eric Thies) خاطرنشان کرده است که نوسان قیمت بیت کوین طی دو ماه اخیر اصلا مشابه با اوج بازار دو سال گذشته نیست. وی گفت:

ساختار کنونی بیت کوین مشابه با اوج قیمت نیست و بیشتر شبیه سکوی پرتاب است. شاید شرایط باید روند نزولی را طی کنند تا بتوانند با روند صعودی برگردند، اما این بار شرایط بسیار متفاوت است.

انالیز بیت کوین توسط اریک تیس

از آنجایی که بیت کوین هنوز محدوده کنونی خود را نشکسته است، شرایط بیشتر همانند مانعی برای روند صعودی است تا اینکه مشابه با روند بازگشتی از روند نزولی باشد.

احتمال کاهش قیمت از محدوده کنونی

صحبت های مهمی در این خصوص وجود دارد که محدوده قیمت کنونی یک نشانه مثبت و صعودی است، در عین حال سیگنال ها و احساساتی‌ وجود دارد که قیمت بیت کوین کاهش خواهد یافت.

یکی از معامله کنندگان به توضیح عامل غیرمنتظره ای پرداخته است که به آن اشاره کردیم.

وی گفت:

از آنجایی که ساختار بیت کوین بسیار مبتنی بر معاملات نقدی بود، این احتمال وجود دارد که این شرایط با مشکل مواجه شود و ناکارآمد شود. این معاملات نقدی از همان نوع خرده فروشی پلتفرم معاملاتی رابین هود است.

بدین ترتیب، بیت کوین در حال حاضر توسط خرده خریداران پشتیبانی می‌شود. به نظر می‌رسد این سرمایه گذاران از اقتصاد کلان چشم پوشی کرده اند و عوامل بازار گویای یک روند نزولی در بازار است.

پس از آنکه پول این افراد تمام شود یا ریسک های موجود را متوجه شوند، بازار متحول خواهد شد.

یکی دیگر از معامله کنندگان نیز نظرات او در خصوص روند نزولی را تایید کرد.

یکی از تحلیلگران با اشاره به نمودار زیر مدعی شد که فروشندگان کنترل بازار بیت کوین را حفظ خواهند کرد و می‌توانند قیمت بیت کوین را به کمتر از ۷۰۰۰ دلار برسانند.

3

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا