اخبار خارجی

صرافی یونی سواپ دسترسی به برخی توکن‌ها را محدود کرد

آزمایشگاه‌های یونی سواپ اعلام کرد دسترسی برخی کاربران به توکن‌های خاصی را محدود می‌کند. یونی سواپ چشم‌اندازهای قانون‌گذاری و نظارتی را از دلایل این تصمیم‌گیری عنوان کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک آزمایشگاه‌های یونی‌سواپ در بیانیه‌ای از محدودسازی دسترسی به برخی توکن‌ها از جمله توکن‌های مرتبط با سهام شرکت‌ها و بازارهای مشتقه در رابط کاربری پروتکل خود خبر داد. این خبر چند روز پس از اعلامیه قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا مبنی بر بررسی دقیق این نوع محصولات منتشر گردید. یونی‌سواپ چشم‌انداز نظارتی در حال تکامل در این حوزه را دلیل تصمیم خود عنوان کرد.

در متن منتشر شده در وبلاگ یونی سواپ آمده است:

مشابه اقدامات انجام شده توسط سایر رابط‌های کاربری حوزه دیفای، ما تصمیم گرفته‌ایم که دسترسی به برخی از توکن‌ها را از طریق app.uniswap.org محدود کنیم.

سایر شرکت‌های فعال در زمینه رمز ارز مانند بایننس نیز در هفته‌های اخیر به طور مشابه محصولات سهام توکنیزه خود را حذف کرده‌اند. با این حال برخلاف بایننس که یک صرافی متمرکز است، یونی‌سواپ تنها می‌تواند دسترسی را از طریق رابط کاربری خود محدود می‌کند.

کاربران همچنان می‌توانند از طریق پورتال‌های دیگر در پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) که از این توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند به این محصولات دسترسی داشته باشند.

صنعت گسترده رمز ارزها مورد توجه ویژه‌ای از سوی ناظران از جمله مقامات برجسته ایالات متحده قرار گرفته است. گری جنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز سه‌شنبه در یک سخنرانی پیش از جلسه انجمن وکلای آمریکا گفت که سهام توکنیزه شده در هر دو سیستم عامل متمرکز و غیر متمرکز باید در نهادهای قانون‌گذار ثبت گردد.

به نظر شما آیا با حذف توکن‌های سهام در صرافی‌ها، معاملات سهام‌های توکنیزه شده از بین می‌رود؟

منبع
coindesk.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا