اخبار اتریوم

پشتیبانی اپلیکیشن یونی سواپ از بلست (BLAST)؛ تبادل سریع‌تر و ارزان‌تر اتریوم

اپلیکیشن موبایل یونی سواپ (Uniswap) بالاخره برای عموم عرضه شد که شاهد پشتیبانی از بلست (Blast)، یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم خواهیم بود. استفاده از بلست در بستر اندروید تجربه‌ای نوین را همراه با امکاناتی بی‌نظیر مانند انجام تبادلات سریع، ارزان، پشتیبانی چند زبانه (پشتیبانی به هفت زبان انگلیسی، اسپانیایی، ژاپنی، پرتغالی، فرانسوی، چینی سنتی و چینی ساده) و چند ارزی (۱۸ ارز دیجیتال) را فراهم کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین، اپلیکیشن یونی‌ سواپ با امکاناتی فو‌ق‌العاده همراه با پشتیبانی از راه حل لایه ۲ بلست عرضه شده است. این کار امکان انجام تبادلات را به صورت مستقیم از طریق اپلیکیشن فراهم کرده، فرآیند معاملات را ساده‌تر می‌کند و تجربه کاربری در صرافی غیرمتمرکز (DEX) را بهبود می‌بخشد.

تجربه کاربری بهبودیافته یونی‌سواپ با بلست

پروتکل بلست که در اپلیکیشن یونی‌سواپ قابل استفاده است، پیشرفت‌های قابل توجهی در سرعت تراکنش و کاهش هزینه‌های گس را فراهم می‌کند. بلست به چالش‌های مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم می‌پردازد و به کاربران یونی‌سواپ امکان تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر را می‌دهد.

این اپلیکیشن هم‌اکنون برای ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم (ETH) و استیبل کوین (USDB) سود پرداخت می‌کند. در نتیجه، کاربران به جای مشارکت در پروتکل‌های دیفای، می‌توانند به طور مستقیم از سود این دارایی‌ها استفاده کنند. با این ویژگی که یونی سواپ به ارمغان آورده است، سرمایه‌گذاری ساده‌تر شده و کاربرد کلی اپلیکیشن افزایش پیدا می‌کند.

بهبود عملکرد سواپ و تامین نقدینگی

استخرهای نقدینگی برای نسخه ۲ (V2) و ۳ (V3) یونی سواپ در اپلیکیشن یونی سوآپ موجود است. در صورتی که یکی از دو توکن موجود در استخر USDB یا رپد اتر (wETH) باشد، می‌توان بازدهی خوبی را توسط ارائه‌هندگان نقدینگی در استخرهای v2 به دست آورد. این فرآیند همانند نگهداری این توکن‌ها در کیف پول بلست است. اما از آنجایی که نقدینگی متمرکز نسبتا پیچیده است، استخرهای v3 در بلاست هنوز سود پرداخت نمی‌کنند. 

علاوه بر این، اپلیکیشن یونی سواپ با این اقدام امکانات دیگری به غیر از تبادل (Swap) توکن را نیز فراهم می‌کند. این امکانات شامل استفاده از سفارشات لیمیت (Limit orders) است که به طور خودکار پس از رسیدن به قیمت خاص فعال می‌شوند. این ابزار برای معامله‌گرانی که می خواهند استراتژی‌های معاملاتی خود را بدون نظارت مداوم بر بازار پیاده‌سازی کنند، ضروری است.

پس از اعلام این خبر، قیمت یونی (UNI) به بالاترین حد روزانه خود یعنی ۸.۰۵ دلار رسید، اما با اندکی مقاومت مواجه شد. در زمان نگارش این مقاله یونی با قیمت ۸.۰۱ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده ۴.۳۴٪ افزایش در طی ۲۴ ساعت گذشته است.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا