اخبار بلاکچین

یونی سواپ کیف پول موبایلی خود را عرضه کرد؛ آیا اپ استور چراغ سبز می‌دهد؟

شرکت یونی سواپ لبز اعلام کرد قصد دارد یک کیف پول موبایل جدید عرضه کند که برای کاربران، امکان مبادله توکن‌ها در شبکه‌های لایه ۱ و لایه ۲ را بدون نیاز به تغییر بلاکچین فراهم می‌کند. با این حال ظاهرا این موضوع با مخالفت اپل مواجه شده است.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از شرکت یونی سواپ لبز، کاربران می‌توانند در این کیف پول نمودارها و قیمت ارزهای دیجیتال مختلف را بررسی و توکن‌های موجود در شبکه‌های مختلف از جمله اتریوم، پالیگان، آربیتروم و آپتیمیزم را جستجو کنند.

برای اطمینان از حداکثر میزان امنیت، یونی سواپ با شرکت تریل آو بیتز (Trail of Bits) برای بازبینی این کیف پول همکاری کرده است. علاوه بر این، عبارت‌های بازیابی و کلیدهای خصوصی که در این کیف پول وارد و یا ساخته می‌شوند، رمزنگاری شده و در Secure Enclave دستگاه‌های اپل بدون قابلیت بکاپ‌گیری ذخیره می‌شوند. همچنین کاربران می‌توانند به صورت دستی عبارت بازیابی خود را یادداشت کنند و یا آن را پس از رمزنگاری در iCloud ذخیره کنند.

توییت یونی سواپ
منبع: توییتر

علیرغم اینکه این کیف پول در ماه اکتبر (مهر ۱۴۰۱) تاییدیه شرکت اپل را دریافت کرد، حالا یونی سواپ مدعی شده با این شرکت، به مشکل خورده است. اگرچه سایر کیف پول‌های غیرحضانتی موفق به کسب تاییدیه اپل برای اضافه شدن به اپ استور شده‌اند، کیف پول موبایلی یونی سواپ تنها چند روز مانده به عرضه آن در دسامبر (آذر) سال گذشته توسط شرکت اپل رد شده است.

یونی سواپ لبز در همین راستا اعلام کرد به تمامی نگرانی‌های شرکت اپل پاسخ داده و مدعی است با دستورالعمل‌های آن مطابقت دارد. با این حال، شرکت اپل هنوز عرضه این کیف پول در اپ استور را تایید نکرده است. در نتیجه، شرکت یونی سواپ لبز این کیف پول را تنها به چند هزار کاربری که نسخه آزمایشی آن را استفاده کردند عرضه می‌کند تا تکلیف تاییدیه اپل مشخص شود.

در اطلاعیه یونی سواپ آمده است:

اپل به ما چراغ سبز نشان نمی‌دهد و دلیل آن را نمی‌دانیم. در بلاتکلیفی گیر کرده‌ایم.

اعضای جامعه یونی سواپ با حمایت شرکت‌هایی مانند GFX Labs، Gauntlet و کانسنسیس در تاریخ ۶ فوریه (۱۷ بهمن) تصمیم گرفتند نسخه سوم این صرافی غیرمتمرکز را در شبکه لایه ۲ بوبا (Boba) عرضه کنند. در نتیجه، شبکه بوبا ششمین شبکه‌ای پشتیبانی کننده از نسخه سوم صرافی یونی سواپ خواهد بود.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا