اخبار خارجی

خبر توکن‌سوزی BNB، قیمت این رمزارز را بی‌وقفه افزایش می‌دهد!

رشد قیمت توکن صرافی بایننس (BNB) چشمگیر بوده است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال BNB برابر ۵۶۹.۷۷ دلار است که نسبت به روز گذشته ۲۲.۵۹٪ رشد داشته است.

طبق اطلاعات سایت Coinmarketcap تا کنون بالاترین قیمت ثبت شده بایننس کوین ۵۷۴.۵۵ دلار است که از ابتدای سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۲۰۰٪ رشد داشته است.

دلیل رشد قیمت توکن BNB چیست؟

رشد قیمت BNB به این دلیل است که تا چند روز آینده پانزدهمین فرآیند سوزاندن توکن‌های آن برنامه ریزی شده است. چانگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی بایننس روز گذشته اعلام کرد:

زمانیکه توکن‌ها سوزانده می‌شوند، برای همیشه از چرخه گردش خارج می‌شوند. این کار باعث افزایش قیمت توکن‌های باقیمانده می‌شود. #BNB تا چند روز آینده! این توصیه سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود.

در طول یک هفته گذشته قیمت BNB از کمتر از ۳۵۰ دلار با افزایش ۶۵٪ به سطح بالاتر از ۵۶۰ دلار رسیده است. اکوسیستم بایننس و زنجیره هوشمند BSC هرروز در حال ثبت رکوردهای جدیدی هستند. این در حالیست که هرروز به رقیب خود یعنی شبکه اتریوم نزدیکتر می‌شوند و تا کنون به یک سوم از ارزش بازار آن دست پیدا کرده‌اند.

تعداد تراکنش‌های روزانه در هفته گذشته روی زنجیره هوشمند بایننس تا ۴ برابر تعداد تراکنش‌های اتریوم ثبت شد. کارمزد کمتر و سرعت بالاتر این شبکه باعث شده است تا پروژه‌های زیادی از شبکه اتریوم به BSC مهاجرت کنند. همچنین ارزش کل قفل شده (TVL) روی زنجیره هوشمند بایننس به رکورد ۳۰ میلیارد دلار رسیده است.

ارزش کل قفل شده در زنجیره هوشمند بایننس

تلاش پروژه‌های روی شبکه BSC برای لیست شدن در کوین‌بیس

بسیاری از پروژه‌های شکل گرفته روی زنجیره هوشمند بایننس با رشد چشمگیری همراه بوده‌اند. در طول ۷ روز گذشته ارز دیجیتال CAKE پابه پای توکن BNB بیش از ۵۵٪ رشد داشته است و در زمان نگارش این خبر با قیمت ۲۶.۷ دلار معامله می‌شود.

تیم پنکیک سواپ در توییتر سوال بسیار مهمی را مطرح کرده‌اند که اگر زنجیره هوشمند بایننس بتواند اتریوم را جا بگذارد آیا صرافی Coinbase این شبکه را در پلتفرم خود پشتیبانی خواهد کرد یا خیر؟

لیست شدن پروژه های BSC در کوین بیس

مدیر صرافی بایننس در پاسخ به این تویتت گفته است صرافی‌هایی که پروژه‌های روی شبکه BSC را لیست نکنند تنها بازار خود را محدود می‌کنند و به نفع خودشان است این کار را انجام دهند.

منبع
coingape