اخبار بلاکچیناخبار عمومی

کنگره آمریکا به دنبال قانون‌گذاری بلاکچین و ارز دیجیتال بانک مرکزی

مکسین واترز نماینده کنگره آمریکا اوایل هفته جاری اعلام کرد که مجلس آمریکا کارگروه جدیدی برای تمرکز بر قانون‌گذاری و سیاست‌های رمزارز و حوزه فینتک تشکیل داده است. این گروه که با عنوان انجمن بلاکچین و کمیته فینتک نامگذاری شده است از ۱۲ عضو کمیته خدمات مالی تشکیل شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

واترز اهداف این کارگروه را راهکارهای قانون‌گذاری و خط مشی مسائلی همچون رمزارزها، کاربردهای بلاکچین و فناوری دفترکل توزیع‌شده و بررسی احتمال توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی نامید.

تشکیل کارگروه رمزارز کنگره آمریکا

با توجه به اینکه بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا به دنبال دیجیتالی کردن ساختار اقتصادی قبلی خود هستند، رمزارز بانک مرکزی یا به اختصار CBDC به یکی از موضوعات داغ کنونی تبدیل شده است.

به عنوان مثال کشور چین برای آزمایش ارز دیجیتال خود به تازگی ۳۰۰۰ دستگاه خودپرداز راه‌اندازی کرده است که قادر هستند یوان دیجیتال را به پول نقد تبدیل کنند.

از سوی دیگر دولت آمریکا هنوز در جهت توسعه CBDC خود اقدام قابل توجهی انجام نداده است.

برخی از اقتصاددانان با توجه به اینکه آمریکا در رقابت با چین در عرضه اولین ارز دیجیتال جهانی عقب مانده است، به افزایش ارزش یوان در برابر دلار اشاره کرده‌اند. باید دید که اقدام اخیر کنگره آمریکا این فاصله را جبران خواهد کرد یا خیر.

بیل فاستر نماینده کنگره آمریکا که تنها برنامه‌نویس بلاکچین این مجلس و یکی از ۱۲ عضو کارگروه رمزارزها است، تاکید کرد که تشکیل انجمن پارلمانی بلاکچین یک امر محوری در جهت سازگاری با فضای فینتک است. وی اذعان داشت:

آمریکا در موضوع ارزهای دیجیتال از سایر کشورهای جهان عقب مانده است. اگر قرار است از دلار آمریکا به عنوان پول رزرو دنیا مراقبت کنیم باید توسعه یک ارز دیجیتال امن و حافظ حریم خصوصی را در اولویت قرار دهیم.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا