اخبار خارجی

مشکل متمرکز بودن؛ آمریکا ۳ برابر ارزش بازار بیت کوین دلار چاپ می کند!

بانک مرکزی آمریکا از اواسط ماه آینده حداقل ۴۲۵ میلیارد دلار پول فاقد وجود خارجی را به اقتصاد تزریق خواهد کرد.

در بیانیه ۱۱ دسامبر، فدرال رزرو تایید کرد این بازخریدها یا ریپو (Repo) ها که اقدامات در تاریخ های مهم طی سال جدید است را افزایش خواهد داد.

چاپ پول معادل ۳ برابر ارزش بازار بیت کوین توسط فدرال رزرو طی چند هفته

فدرال رزرو مدعی است که این زمان از سال، بانک ها به ضمانت های بیشتری نیاز دارند و اقدامات ریپو برای پشتیبانی از عملیات روزانه بانک ها طراحی شده است.

در بیانیه فدرال رزرو آمده است: میزهای معاملاتی بازار آزاد در فدرال رزرو نیویورک برنامه زمانبندی شده ای از توافق های بازخرید ماهانه از ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ الی ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ منتشر کرده است.

فدرال رزرو در ادامه اذعان داشت:

مطابق با دستورالعمل اخیر FOMC، این میزها عملیات ربپو را انجام خواهند داد تا اطمینان حاصل شود که موجودی ذخایر به مقدار فراوان وجود دارد و ریسک فشارهای بازار پول در اواخر سال را کاهش دهد.

بازخریدهای ۳۱ دسامبر و ۲ ژانویه معادل با ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد بود.  تا تاریخ ۱۴ ژانویه، حداقل مقدار مورد انتظار فدرال رزرو ۴۲۵ میلیارد دلار است.

شرایط خوب است

اگرچه چنین اقداماتی رایج است اما نقدینگی عظیمی بدون پشتوانه ایجاد می‌کند و اساسا چاپ پولی است که طی آن هیچ پول فیزیکی چاپ نمی‌شود.

منتقدان مخصوصا در حوزه بیت کوین، این سیاست را نمونه ای از شکست بانک های مرکزی در خصوص مدیریت اقتصاد می‌دانند.

این موضوع، ایده اصلی کتاب مشهور سیف الدین اموس (Seifedean Ammous) به اسم استاندارد بیت کوین را شکل می‌دهد. اموس در این کتاب بیان کرده است که سقوط کشورها و امپراطوری ها ریشه در سقوط ارزهای آنها داشته است که نمی‌توانستند بدون دستکاری فعالیت داشته باشند.

یکی از طرفداران بیت کوین به اسم Rhythm در توییتر خاطرنشان کرد که ۴۲۵ میلیارد دلار بیش از ۳ برابر کل ارزش بازار بیت کوین است.

وی با طعنه بیان کرد: هرچند شرایط بسیار خوب است.

طبق گزارش کوین تلگراف، بدهی آمریکا در ماه نوامبر به ۲۳ تریلیون دلار رسید که این رقم معادل با ۱۲ میلیون دلار برای هر بیت کوین است. طبق گزارش های موجود، بدهی آمریکا اکنون به ۲۳.۱۲ تریلیون دلار رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا