اخبار عمومی

مخالفت مجلس آمریکا با لایحه بودجه موقت؛ دولت آمریکا یک گام دیگر به تعطیلی نزدیک‌ شد

روز جمعه ۲۹ سپتامبر (۷ مهر)، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با لایحه اعطای بودجه موقت به دولت این کشور مخالفت کردند. به دنبال این تصمیم، دولت آمریکا یک گام دیگر به تعطیلی قریب‌الوقوع خود در تاریخ ۱ اکتبر (۹ مهر) نزدیک‌تر شد.

به نقل از کوین تلگراف، این لایحه توسط کوین مک کارتی (Kevin McCarthy)، رییس مجلس نمایندگان ارائه شده و بر اساس آن بودجه‌های اختصاص یافته به تمامی سازمان‌های دولتی نزدیک به ۳۰٪ کاهش یافته و راهکارهایی برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی درنظر گرفته شده بود. با این حال ۲۳۲ نماینده با این لایحه مخالفت کردند.

به زبان ساده، تعطیلی دولت آمریکا زمانی رخ می‌دهد که کنگره این کشور نتواند لایحه بودجه سال مالی آینده را به تصویب برساند. به دنبال این تعطیلی، عملا فعالیت همه بخش‌های دولتی «غیر ضروری» متوقف می‌شود. این تعطیلی ممکن است چند ساعت تا چند هفته به طول بینجامد.

تعطیلی احتمالی دولت آمریکا چه تاثیری بر صنعت کریپتو می‌گذارد؟

با تعطیلی احتمالی دولت آمریکا در تاریخ ۱ اکتبر، روند پیگیری لوایح مربوط به صنعت رمزارزها و پرونده‌هایی که در برخی از آژانس‌های فدرال از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا در جریان است متوقف خواهد شد و اختیارات اجرایی و نظارتی قانون‌گذاران مالی را محدود خواهد کرد.

شیلا وارن، مدیرعامل شورای نوآوری کریپتو در این رابطه می‌گوید:

مشخص نیست پس از تعطیلی چه موضوعاتی در صدر فهرست اولویت‌های کنگره قرار می‌گیرند. علاوه بر تامین مالی دولت، کنگره با لوایح مختلفی مواجه است که پیش از پایان سال نیاز به رسیدگی دارند.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در ماه جولای (تیر)، چندین لایحه با تمرکز بر صنعت کریپتو از جمله «قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم» تصویب کردند. با این حال در صورت تعطیلی دولت، روند پیگیری این لوایح و تصمیم‌گیری در مورد آنها ممکن است با تاخیر مواجه شود.

به گفته وارن، به دنبال تعطیلی، تمرکز کنگره به راحتی ممکن است از مسئله قانون‌گذاری رمزارزها برداشته شود و با توجه به نزدیکی انتخابات سال ۲۰۲۴، بر مسائل دیگری متمرکز شود.

در واکنش به عدم تصویب لایحه اعطای بودجه موقت به دولت آمریکا، جنت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری این کشور تعطیلی دولت را «خطرناک و غیرضروری» توصیف کرد و مدعی شد این اتفاق می‌تواند در آینده به مشکلات اقتصادی منجر شود.

بایدن روز پنجشنبه در توییتی در این رابطه نوشت:

اگر دولت تعطیل شود، بسیاری از کارهای حیاتی ما در حوزه علم و سلامت از تحقیقات در مورد سرطان گرفته تا ایمنی مواد غذایی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

مردم آمریکا به جمهوری‌خواهان مجلس نیاز دارند تا کار خود یعنی تامین بودجه دولت را انجام دهند.

توییت بایدن
منبع: توییتر

تعطیلی دولت چقدر طول خواهد کشید؟

در صورتی که تا ساعات آینده دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر بودجه سال مالی آینده به توافق نرسند، فردا اول اکتبر، تاریخ استفاده از بودجه کنونی توسط دولت منقضی می‌شود و دولت آمریکا تعطیل خواهد شد.

هنوز مشخص نیست این تعطیلی چند روز به طول خواهد انجامید. آخرین بار دولت ترامپ چهار سال پیش برای مدت پنج هفته تعطیل شد. دولت اوباما نیز ۱۰ سال پیش به مدت ۱۳ روز با تعطیلی اجباری مواجه شد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا