اخبار عمومی

مجلس آمریکا این هفته به ۳ لایحه مهم کریپتو رای خواهد داد؛ ۱ لایحه در انتظار وتوی بایدن

مجلس نمایندگان ایالات متحده در این هفته برای رای‌گیری در مورد دو لایحه کلیدی H.R. 5403 و H.R. 4451 آماده می‌شود. لوایح SAB 121 و FIT 21 نیز در دست بررسی هستند که به طور کلی تاثیر قابل‌توجهی بر مقررات ارزهای دیجیتال و اوراق بهادار در ایالات متحده می‌گذارند و احتمالا چشم‌انداز مالی دنیای کریپتو را دستخوش تغییراتی خواهند کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

لایحه H.R. 5403

به گزارش مهین بلاکچین، اولین لایحه مورد بحث H.R. 5403 است که به عنوان مصوبه ایالتی ضد نظارت CBDC شناخته می‌شود و محدودیت‌های سختگیرانه‌ای را برای ارتباط فدرال رزرو با ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کند. این لایحه فدرال رزرو را از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به طور مستقیم برای افراد و استفاده از آن برای اجرای سیاست‌های پولی منع می‌کند.

هدف H.R. 5403 جلوگیری از صدور مستقیم CBDC توسط فدرال رزرو برای افراد و محدود کردن قدرت ارز دیجیتال آن توسط فدرال رزرو است. این لایحه به دنبال محافظت از شهروندان در برابر نظارت مالی و کنترل دولتی ارزهای دیجیتال است.

این لایحه پیامدهای گسترده‌ای دارد؛ چرا که جدایی بین نهادهای دولتی و محصولات مالی مصرف‌کننده را تقویت می‌کند. بدین صورت از رویکرد خصوصی‌ ارز دیجیتال، به دور از نظارت و کنترل فدرال رزرو حمایت خواهد شد.

لایحه H.R. 4451

این لایحه تحت عنوان مصوبه شفافیت اوراق بهادار، قصد دارد تعریف اوراق بهادار را اصلاح کند. لایحه H.R. 4451 دارایی‌هایی را که طبق قرارداد سرمایه‌گذاری فروخته می‌شوند و ذاتا اوراق بهادار نیستند، برای مقاصد نظارتی معاف می‌کند. این طبقه‌بندی مستقیما بر نحوه برخورد و مدیریت با ارزهای دیجیتال تحت قوانین فدرال تاثیر می‌گذارد و به طور بالقوه بار نظارتی را روی شرکت‌های کریپتویی کاهش می‌دهد.

لایحه FIT 21

در حالی که هفته آینده مجلس نمایندگان در مورد قانون نوآوری و فناوری مالی برای قانون قرن بیست و یکم (FIT21) رای می‌دهد، نزدیک به ۶۰ شرکت ارز دیجیتال روز جمعه نامه‌ای را امضا کردند و از قانون‌گذاران خواستند از این لایحه حمایت کنند.
در ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت)، شورای کریپتو برای نوآوری با امضای نامه‌ای به اعضای مجلس، بر اهمیت حمایت از این لایحه تاکید کرد. گروه‌های بانفوذی مانند Crypto Council Innovation (CCI) و شرکت‌های برجسته‌ای مانند کوین‌بیس (Coinbase) و جمنای (Gemini) حمایت خود را از لایحه نوآوری و فناوری مالی برای قرن ۲۱ (FIT 21) ابراز کرده‌اند.

قانون FIT21 شامل حمایت‌های کلیدی از مصرف‌کننده، مانند حداقل استانداردهای سرمایه، الزامات افشای ریسک، حمایت از ورشکستگی، تفکیک وجوه مشتری و راهکارهای تضاد منافع است.

این لایحه کمیسیون کمیسیون معاملات آتی کالا آمریکا (CFTC) را به عنوان تنظیم‌کننده اصلی دارایی های دیجیتال تعیین می‌کند و تنها چند مورد را را تحت نظارت SEC باقی می‌گذارد.

در واقع، FIT 21 یک چارچوب نظارتی جامع برای دارایی‌های دیجیتالی که به طور مشترک توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مدیریت می‌شوند، پیشنهاد می‌کند.

لایحه SAB 121

دو لایحه قبلی در پی تصمیم اخیر مجلس سنای آمریکا برای لغو بولتن حسابداری کارکنان ۱۲۱ (SAB 121) پیشنهاد شده‌اند. SAB 121 مورد حمایت هر دو حزب دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان (با ۶۰ رای مثبت در مقابل ۳۸ رای مخالف) قرار گرفت که نشان‌دهنده افزایش تلاش‌ها برای قانون‌گذاری ارز دیجیتال است.

در ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت) ۲۰۲۴، سنای ایالات متحده مصوبه بررسی کنگره (CRA) را برای ارزیابی SAB 121 تصویب کرد.

اما علیرغم توافق دو حزب، رییس جمهور بایدن، تحت تاثیر سناتور وارن و گری گنسلر رییس SEC، هفته گذشته اظهار داشت که در صورت رسیدن این قطعنامه به میز خود از حق وتو استفاده خواهد کرد. بایدن نزدیک به یک هفته فرصت دارد تا تصمیم بگیرد.

با توجه به رقابت انتخاباتی بایدن و اعلام حمایت ترامپ از بازار کریپتو، این اقدام بایدن جهت وتوی این مصوبه از نظر سیاسی عواقب خوبی را برای او به همراه نخواهد داشت. باید دید بایدن در این فرصت باقی مانده از حق وتوی خود استفاده خواهد کرد یا خیر؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا