اخبار عمومیتحلیل اقتصادی

آمریکا لایحه‌ای برای ممنوعیت استفاده از یوان دیجیتال در اپ استورها ارائه کرد

سه تن از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا لایحه‌ای را تدارک دیده‌اند که به موجب آن استفاده از رمزارز بانک مرکزی چین (CBDC) با نام یوان دیجیتال در ایالات متحده محدود شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، نام این طرح «محافظت از آمریکایی‌ها در مقابل اقدامات مستبدانه مرتبط با ارزهای دیجیتال» است و قرار است حضور یوان دیجیتال را در اپ استورهای (App Store) ایالات متحده ممنوع کند. منظور از اپ استور کلیه وبسایت‌ها، برنامه‌ها و برنامه‌های شخص ثالث که خدمات را به کاربران ارائه می‌کنند، است.

مطابق این طرح توزیع‌کنندگان نرم‌افزارها و برنامه‌ها نباید از تراکنش‌های مرتبط با یوان دیجیتال (e-CNY) پشتیبانی کنند یا با برنامه و نرم‌افزاری مرتبط باشند که از این رمزارز بانک مرکزی چین (CBDC) پشتیبانی می‌کند.

مقامات آمریکایی بر این باور هستند که حضور یوان دیجیتال می‌تواند منجر به نفوذ چین بر اقتصاد آمریکا شود و کنترل بخشی از آن را در دست آن‌ها قرار دهد.

منبع
cointelegraph

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا